V chorvatském Umagu byl prostějovský tenista Jiří Lehečka největším favoritem tradičního turnaje a měl usilovat o první titul na okruhu ATP. V prvním kole měl díky tomu volný los, jeho cestu přesto již ve čtvrtfinále zastavil Ital Matteo Arnaldi. „Měl jsem v Umagu vyšší cíle,“ uznal zklamaný Lehečka.

Český tenista ve svém prvním utkání porazil Dominica Thiema, když bývalou světovou trojku vyřadil ve dvou setech. Dobře rozehrál také duel s Arnaldim a v boji s turnajovou sedmičkou získal první sadu. Italský protivník ale zlepšil výkon na returnu, třikrát prorazil Lehečkův servis a střetnutí otočil. „Podání nebylo tak nebezpečné, jak bych potřeboval, a právě to zápas rozhodlo,“ uvedl Lehečka.

MUŽI

Umag

Dvouhra – 2. kolo: Lehečka (1) – Thiem (Rak.) 6:3, 7:5, čtvrtfinále: Lehečka – Arnaldi (7-It.) 6:3, 2:6, 4:6.

ŽENY

Varšava

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková (3) – Watsonová (V. Brit.) 5:7, 2:6, Muchová (2) – Sasnovičová (Běl.) 4:6, 7:6, 6:3, L. Fruhvirtová (7) – Stefaniniová (It.) 1:6, 6:7, 2. kolo: Muchová – Šramková (Slov.) 5:7, 6:3, 5:7.