Hodně vyrovnané utkání odehrál na turnaji v Torontu Jiří Lehečka se světovou pětkou Casperem Ruudem z Norska. Prostějovský tenista měl ve zkrácené hře prvního setu k dispozici dokonce dva setboly, přesto utkání s třetím nasazeným prohrál.

„Chyběl jeden míč a mohl jsem jít do vedení. To by bylo zajímavé. Soupeř ale ukázal, proč je v elitní desítce. Bylo to hodně vyrovnané, je prima vědět, že s takovým hráčem můžu hrát o vítězství,“ prohlásil po zápase Lehečka.

V prvním kole uspěl v dramatickém duelu s americkým soupeřem Brandonem Nakashimou. Zápas přerušil na několik minut déšť, Lehečkovi ale přinesl v konečném součtu štěstí, neboť našel recept na nepříjemného soupeře v koncovce třetí sady. „Z tohoto vítězství jsem měl docela radost, byla to odplata především za loňské finále z Turnaje mistrů do 21 let,“ poznamenal český tenista.

MUŽI

Toronto – ATP Tour

Dvouhra – 1. kolo: Lehečka – Nakašima (USA) 7:5, 3:6, 7:6. 2. kolo: Lehečka – Ruud (3-Norsko) 6:7, 4:6

Banja Luka – ITF challenger:

Dvouhra – 1. kolo: Kolář (7) – Vanshelboim (Ukrajina) 4:6, 4:6

ŽENY

Montreal – WTA Tour

Dvouhra – 1. kolo: Plíšková - Ču Lin (Čína) 6:3, 6:7, 6:2; Muchová (14) - Potapovová (Rusko) 7:6, 6:2; Siniaková - Samsonovová (15-Rusko) 6:4, 2:6, 3:6. 2. kolo: Kvitová (7) - Giorgiová (Itálie) 6:2, 5:7, 6:0; Muchová - Cirsteaová (Rumunsko) 7:5, 6:4; Plíšková - Šwiateková (1-Polsko) 6:7, 2:6. 3. kolo: Muchová - Šwiateková 1:6, 6:4, 4:6, Kvitová – Benčičová (12-Švýcarsko) 7:6, 3:6, 1:6