Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE World Junior Tennis Final 2017 už je minulostí. Na prostějovské antuce v areálu TK AGROFERT vyvrcholil další ročník mládežnického turnaje nejlepších družstev planety ve věkové kategorii U14 zápasy o konečná umístění včetně medailových postů.

Týmovými mistry světa se stali žáci Švýcarska, kteří v dramatickém finále udolali Španělsko 2:1. Bronz pak vybojovali Japonci díky jasnému ovládnutí asijského derby o třetí místo proti Číně. Český soubor svedl vyrovnanou bitvu o devátou příčku s Peru, leč obě dvouhry o fous prohrál a tím pádem skončil desátý.

„Dan Siniakov i Adam Jurajda začali své singly výborně, ale jejich výkony měly shodně klesající tendenci a koncovku ani jeden nezvládli. Přesto ani tentokrát herně nezklamali, byť to na závěrečné vítězství nestačilo. Možná nás Peruánci trochu zaskočili jejich tenisovou kvalitou,“ uznal kapitán chlapců ČR Jiří Kulich. „Celkově nejsem z šampionátu ani nadšený ani zklamaný. Předvedli jsme takový průměr a konečné umístění tomu odpovídá,“ zhodnotil Kulich.

Také mezi žákyněmi musel finálové střetnutí rozhodovat až debl a děvčata USA napodobila Švýcary tím, že otočila mač o zlato proti Ukrajinkám z 0:1 na 2:1. Nadmíru blízko k bronzovému kovu se prodraly tenistky České republiky, když Kateřina Mandelíková heroicky přemohla Polinu Kudermetovou 6:2, 3:6, 6:3 a Darja Vidmanová vedla nad Mariou Timofeevou 1:0 na sety. Za stavu 4:4 ve druhé sadě dělily naše dívky od bedny na MS pouhé dva gamy, bohužel to však nevyšlo. Rusky celé utkání včetně soudné čtyřhry zvrátily a domácí ekipě zůstal stejně jako loni nepopulární bronz.

„Na jednu stranu panuje samozřejmě zklamání, protože k medaili jsme se dostali hodně blízko a nejen z mého pohledu jsme si ji svým způsobem zasloužili. Nakonec těsně utekla, což mě mrzí hlavně kvůli holkám a jejich smutku. Na stranu druhou dnes i během celého mistrovství odvedly super práci, hrály špičkový tenis, společně bojovaly ze všech sil. A to považuji za nejdůležitější. Celé družstvo zaslouží velkou pochvalu, i čtvrtá pozice na světě je krásná,“ zdůraznil ve svém shrnujícím ohlédnutí kapitán Češek Lubomír Štych.

Devatenácté WJTF za sebou konané v Prostějově pod organizační taktovkou marketingové agentury TK PLUS tradičně uzavřelo slavnostní vyhlášení výsledků na ploše AGROFERT Arény a v sobotním večeru poté finální rozlučková párty v areálu Hotelu Tennis Club.

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU, KTERÉ VYCHÁZÍ V PONDĚLÍ 14. SRPNA 2017

TENISOVÉ MS DRUŽSTEV DO 14 LET – VÝSLEDKY 6. DNE

ŽÁCI

Finále

Španělsko (3) – Švýcarsko 1:2 (Yague – Aebi 4:6, 6:3, 6:4, Garfia – Kym 4:6, 6:7, Garfia, Rincon – Aebi, Kym 4:6, 3:6).

O 3. místo

Japonsko (7) – Čína (2) 2:0 (Arimoto – He 6:1, 6:1, Mochizuki – Zheng 6:3, 6:3, čtyřhra nehrána).

O 5. místo

USA (1) – Brazílie (8) 2:0.

O 7. místo

Rusko (5) – Itálie 2:1.

O 9. místo

Česko (6) – Peru 0:2 (Siniakov – De Oca 6:3, 5:7, 5:7, Jurajda – Li 6:4, 3:6, 1:6, čtyřhra nehrána).

O 11. místo

Argentina (4) – Thajsko 2:0.

O 13. místo

Srbsko – Mexiko 2:0.

O 15. místo

Austrálie – Egypt 2:1.

pdfwjtf_17_boys_groups_draws_after_finals.pdf

ŽÁKYNĚ

Finále

Ukrajina (1) – USA (2) 1:2 (Kostenko – Price 6:3, 6:3, Lopatetskaya – Gauff 4:6, 0:6, Kostenko, Lopatetskaya – Gauff, Owensby 2:6, 4:6).

O 3. místo

Česko (6) – Rusko (3) 1:2 (Mandelíková – Kudermetova 6:2, 3:6, 6:3, Vidmanová – Timofeeva 6:4, 4:6, 3:6, Fruhvirtová, Mandelíková – Kudermetova, Timofeeva 6:7, 4:6).

O 5. místo

Jižní Korea (7) – Čína 2:1.

O 7. místo

Austrálie (4) – Peru (8) 0:2.

O 9. místo

Francie (5) – Thajsko 3:0.

O 11. místo

Slovensko – Bulharsko 2:0.

O 13. místo

Kanada – Maroko 3:0.

O 15. místo

Tunisko – Venezuela 0:3.
pdfwjtf17_girls_groups_draws_after_finals.pdf
pdfwjtf_17_results_day_6.pdf


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-1 #2 Helen 2017-08-13 11:38
Hello admin, i must say you have very interesting content here.
Your website should go viral. You need initial traffic
boost only. How to get it? Search for; Mertiso's tips go viral

Feel free to surf to my page: 83Adriana: https://LindsayBigg.blogspot.fr
Citovat
-1 #1 Černošek 2017-08-12 23:28
Tak to je trošku [zakázané slovo].ská ostuda!!!! Jste bez sponzora
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném