Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: Pod dohledem nehrajícího daviscupového kapitána Jaroslava Navrátila a hráče Jiřího Veselého proběhl minulý čtvrtek na kurtech prostějovského TK Agrofert Za Kosteleckou ulicí každoroční zápis do tenisové školy, který je součástí projektu „Hledáme nové vítěze Fed Cupu a Davis Cupu“. Do tajů atraktivního sportu bude nově pronikat několik desítek dětí, jež se narodily v roce 2012.

„Je vás tady opravdu hodně. Díky vám budou kurty, které našemu městu závidí daleko za hranicemi České republiky, stále plné. Přeji vám hodně úspěchů,“ pozdravila nové tenisové adepty Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova.
Nové talenty prostějovského klubu přivítal také náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Sport je celosvětový fenomén. Děti a mládež ve volnočasových aktivitách podporujeme a na tom nebudeme nic měnit. Je to naše povinnost. Chceme, aby měly možnost sportovat,“ prohlásil František Jura, který je současně i prostějovským zastupitelem.
Součástí zápisu byla ukázka tréninku, do níž se jako tradičně aktivně zapojily i hvězdy prostějovského klubu. „Jde o tradiční akci, která je mezi dětmi oblíbená. Mám radost, že o tenis projevuje stále zájem velký počet dívek a chlapců. Je z čeho vybírat,“ usmál se Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán daviscupového týmu České republiky, který v TK Agrofert dlouhodobě zastává funkci nejvyššího trenéra. „Členskou základu potřebujeme. Jedině z ní můžou vyrůst špičkoví hráči, kterých jsme už celou řadu v Prostějově vychovali. Naším systémem prošla Petra Kvitová, Lucka Šafářová, Jirka Veselý nebo Adam Pavlásek. Přál bych si, aby z dnešních dětí, které na našich kurtech dělají první tenisové krůčky, vyrostli další špičkoví reprezentanti,“ uvedl dále Navrátil.
Dalším přímým účastníkem zápisu byl Jiří Veselý, který je v Prostějově od svých dvanácti let. „Je příjemné být součástí takové akce. Můžeme přispět k tomu, aby děti tenis ještě více zaujal. Možná můžeme sloužit i jako inspirace. Vidí, že když budou dobře pracovat, můžou se dostat i do světového okruhu,“ poznamenal daviscupový reprezentant.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...