Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: Pod dohledem nehrajícího daviscupového kapitána Jaroslava Navrátila a hráče Jiřího Veselého proběhl minulý čtvrtek na kurtech prostějovského TK Agrofert Za Kosteleckou ulicí každoroční zápis do tenisové školy, který je součástí projektu „Hledáme nové vítěze Fed Cupu a Davis Cupu“. Do tajů atraktivního sportu bude nově pronikat několik desítek dětí, jež se narodily v roce 2012.

„Je vás tady opravdu hodně. Díky vám budou kurty, které našemu městu závidí daleko za hranicemi České republiky, stále plné. Přeji vám hodně úspěchů,“ pozdravila nové tenisové adepty Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova.
Nové talenty prostějovského klubu přivítal také náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Sport je celosvětový fenomén. Děti a mládež ve volnočasových aktivitách podporujeme a na tom nebudeme nic měnit. Je to naše povinnost. Chceme, aby měly možnost sportovat,“ prohlásil František Jura, který je současně i prostějovským zastupitelem.
Součástí zápisu byla ukázka tréninku, do níž se jako tradičně aktivně zapojily i hvězdy prostějovského klubu. „Jde o tradiční akci, která je mezi dětmi oblíbená. Mám radost, že o tenis projevuje stále zájem velký počet dívek a chlapců. Je z čeho vybírat,“ usmál se Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán daviscupového týmu České republiky, který v TK Agrofert dlouhodobě zastává funkci nejvyššího trenéra. „Členskou základu potřebujeme. Jedině z ní můžou vyrůst špičkoví hráči, kterých jsme už celou řadu v Prostějově vychovali. Naším systémem prošla Petra Kvitová, Lucka Šafářová, Jirka Veselý nebo Adam Pavlásek. Přál bych si, aby z dnešních dětí, které na našich kurtech dělají první tenisové krůčky, vyrostli další špičkoví reprezentanti,“ uvedl dále Navrátil.
Dalším přímým účastníkem zápisu byl Jiří Veselý, který je v Prostějově od svých dvanácti let. „Je příjemné být součástí takové akce. Můžeme přispět k tomu, aby děti tenis ještě více zaujal. Možná můžeme sloužit i jako inspirace. Vidí, že když budou dobře pracovat, můžou se dostat i do světového okruhu,“ poznamenal daviscupový reprezentant.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla