Dobré poledne, dnes je čtvrtek 21.9.2017
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: Pod dohledem nehrajícího daviscupového kapitána Jaroslava Navrátila a hráče Jiřího Veselého proběhl minulý čtvrtek na kurtech prostějovského TK Agrofert Za Kosteleckou ulicí každoroční zápis do tenisové školy, který je součástí projektu „Hledáme nové vítěze Fed Cupu a Davis Cupu“. Do tajů atraktivního sportu bude nově pronikat několik desítek dětí, jež se narodily v roce 2012.

„Je vás tady opravdu hodně. Díky vám budou kurty, které našemu městu závidí daleko za hranicemi České republiky, stále plné. Přeji vám hodně úspěchů,“ pozdravila nové tenisové adepty Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova.
Nové talenty prostějovského klubu přivítal také náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Sport je celosvětový fenomén. Děti a mládež ve volnočasových aktivitách podporujeme a na tom nebudeme nic měnit. Je to naše povinnost. Chceme, aby měly možnost sportovat,“ prohlásil František Jura, který je současně i prostějovským zastupitelem.
Součástí zápisu byla ukázka tréninku, do níž se jako tradičně aktivně zapojily i hvězdy prostějovského klubu. „Jde o tradiční akci, která je mezi dětmi oblíbená. Mám radost, že o tenis projevuje stále zájem velký počet dívek a chlapců. Je z čeho vybírat,“ usmál se Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán daviscupového týmu České republiky, který v TK Agrofert dlouhodobě zastává funkci nejvyššího trenéra. „Členskou základu potřebujeme. Jedině z ní můžou vyrůst špičkoví hráči, kterých jsme už celou řadu v Prostějově vychovali. Naším systémem prošla Petra Kvitová, Lucka Šafářová, Jirka Veselý nebo Adam Pavlásek. Přál bych si, aby z dnešních dětí, které na našich kurtech dělají první tenisové krůčky, vyrostli další špičkoví reprezentanti,“ uvedl dále Navrátil.
Dalším přímým účastníkem zápisu byl Jiří Veselý, který je v Prostějově od svých dvanácti let. „Je příjemné být součástí takové akce. Můžeme přispět k tomu, aby děti tenis ještě více zaujal. Možná můžeme sloužit i jako inspirace. Vidí, že když budou dobře pracovat, můžou se dostat i do světového okruhu,“ poznamenal daviscupový reprezentant.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Jelínek Svět klobásek
 • Kostelecké vinobraní
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • maier
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...