Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: Pod dohledem nehrajícího daviscupového kapitána Jaroslava Navrátila a hráče Jiřího Veselého proběhl minulý čtvrtek na kurtech prostějovského TK Agrofert Za Kosteleckou ulicí každoroční zápis do tenisové školy, který je součástí projektu „Hledáme nové vítěze Fed Cupu a Davis Cupu“. Do tajů atraktivního sportu bude nově pronikat několik desítek dětí, jež se narodily v roce 2012.

„Je vás tady opravdu hodně. Díky vám budou kurty, které našemu městu závidí daleko za hranicemi České republiky, stále plné. Přeji vám hodně úspěchů,“ pozdravila nové tenisové adepty Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova.
Nové talenty prostějovského klubu přivítal také náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Sport je celosvětový fenomén. Děti a mládež ve volnočasových aktivitách podporujeme a na tom nebudeme nic měnit. Je to naše povinnost. Chceme, aby měly možnost sportovat,“ prohlásil František Jura, který je současně i prostějovským zastupitelem.
Součástí zápisu byla ukázka tréninku, do níž se jako tradičně aktivně zapojily i hvězdy prostějovského klubu. „Jde o tradiční akci, která je mezi dětmi oblíbená. Mám radost, že o tenis projevuje stále zájem velký počet dívek a chlapců. Je z čeho vybírat,“ usmál se Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán daviscupového týmu České republiky, který v TK Agrofert dlouhodobě zastává funkci nejvyššího trenéra. „Členskou základu potřebujeme. Jedině z ní můžou vyrůst špičkoví hráči, kterých jsme už celou řadu v Prostějově vychovali. Naším systémem prošla Petra Kvitová, Lucka Šafářová, Jirka Veselý nebo Adam Pavlásek. Přál bych si, aby z dnešních dětí, které na našich kurtech dělají první tenisové krůčky, vyrostli další špičkoví reprezentanti,“ uvedl dále Navrátil.
Dalším přímým účastníkem zápisu byl Jiří Veselý, který je v Prostějově od svých dvanácti let. „Je příjemné být součástí takové akce. Můžeme přispět k tomu, aby děti tenis ještě více zaujal. Možná můžeme sloužit i jako inspirace. Vidí, že když budou dobře pracovat, můžou se dostat i do světového okruhu,“ poznamenal daviscupový reprezentant.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném