Do evropské halové části sezóny vstoupil velice slušně Dalibor Svrčina. Prostějovský tenista v Montpellier úspěšně prošel kvalifikací do hlavní soutěže kvalitně obsazeného turnaje a v ní odehrál velice vyrovnaný duel se šestým nasazeným Alexanderem Ševčenkem z Kazachstánu.

Svrčina vstoupil do kvalifikace výhrou nad domácí divokou kartou Matteem Martineauem 6:2, 3:6, 7:5 a následně ve finálovém kole porazil kvalifikační trojku Giulia Zeppieriho z Itálie po dvou hodinách a dvanácti minutách 3:6, 6:3, 7:5. Dobrými výsledky si vysloužil zápas se Ševčenkem.

Po téměř třech hodinách padl se soupeřem ze šesté světové desítky, přestože v rozhodujícím setu vedl 4:2 a šel na podání. „Koncovka mi vůbec nevyšla. Postup byl blízko a současně daleko. Za takových situací bych měl zápas dotáhnout,“ litoval Svrčina.

MUŽI

Montpellier

Dvouhra – 1. kolo: Svrčina – Ševčenko (6-Kaz.) 4:6, 6:4, 4:6.

ŽENY

Linec

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková – Martičová (8-Chor.) 4:6, 6:3, 7:5, 2. kolo: Siniaková – Burelová (Fr.) 3:6, 7:5, 4:6.