O možnost postoupit do čtvrtfinále na challengeru v Madridu smolně přišel prostějovský tenista Vít Kopřiva. V utkání se Stefanem Napolitanem nezvládl koncovky setů, přestože v tom prvním odvrátil tři setboly a v závěru utkání i jeden mečbol.

Kopřiva přitom vstup do turnaje po dvoutýdenní pauze zvládl parádně a v prvním kole s přehledem přehrál domácího držitele divoké karty Martina Landaluceho. Celé střetnutí trvalo jen pětaosmdesát minut. V osmifinále v prvním dějství dokázal Kopřiva dvakrát dotáhnout ztrátu brejku. Ve zkrácené hře odvrátil i tři setboly, jenže při čtvrtém vyrobil dvojchybu. Ve druhém setu se Kopřiva blýskl v sedmém gemu brejkem čistou hrou a vedl 4:3. Nepotvrdil ho a za stavu 4:5 musel odvracet na podání mečbol. O dvě hry později nabídl Napolitanovi dvojchybou druhou příležitost na uzavření zápasu, kterou už soupeř proměnil.

MUŽI

Madrid

Dvouhra – 1. kolo: Kopřiva (5) – Landaluce (Šp.) 6:3, 6:3, 2. kolo: Kopřiva – Napolitano (It.) 6:7, 5:7.