Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana

23 veselyLetošní úvodní kolo tenisového turnaje UniCredit Czech Open  2013 přineslo hned překvapení. Na úvod se s turnajem rozloučil překvapivě Fin Jarkko Nieminen, když nestačil ve dvou setech na Němce Petera Gojowczyka. I přesto, že jednatřicetiletý Nieminen v obou setech vedl, koncovka patřila vždy soupeři. To pro změnu lépe se vedlo Radku Štěpánkovi, který si poradil ve dvou setech s Dominikáncem Estrellou. Jeho další soupeř bude český tenista Jan Mertl, který si poradil proti Kazachovi Korolevovi obdobně jako Štěpánek ve dvou setech.

Bylo to těžký, známe se dobře, naposled z Davis Cupu, kde hrál za Kazachstán. Hrál jsem s ním čtyřikrát, třikrát jsem vyhrál, ale všechna předchozí utkání byla v hale. Jde vlastně o první utkání na antuce. Dnešní zápas to ale byla spíš výhoda pro mě, protože on je spíš takový střelec.  V tom počasí se to prostě nedá tak hrát. Je to taková nejistota ze všech stran, člověk do toho nemůže chodit naplno. Do poslední chvíle musí dávat pozor, musí být pečlivý do posledního míče. Zápas podle mého rozhodl servis. Já si ho pohlídal snáz. Soupeř mě nedokázal brejknout. Dalo by se říct, že jsem si ho i snadněji udržel,“ prozradil Jan Mertl po utkání. Výborným výkonem se prezentoval i další český tenista Jiří Veselý. Ten postoupil do druhého kola, když vyřadil Španěla Garciu-Lopéze shodně ve dvou setech 6:2. Úvod utkání zdaleka nevypadal na jednoznačný průběh jeho konce. Můžeme však říci, že po celý zápas působil Veselý jistějším dojmem než jeho soupeř, a proto zaslouženě postoupil. „Myslel jse,m že to bude vyrovnanější zápas, nečekal jsem to. V úvodu tomu tak i bylo. Získal jsem gemy přes shody a výhody, tam se to zlomilo. Ve druhém setu jsem dobře začal, prolomil jsem jeho servis. Nakonec to dopadlo tak jak jsem si přál. Určitě je to pro mě úspěch porazit hráče z první stovky. Každá taková výhra je pro mne velice cenná. Jsou to výborné zkušenosti. Jsem za ně vděčný a doufám, že se mi budou v budoucnu hodit. Turnaj  je velice silně obsazen, pro mě je nejdůležitější hrát především dobrý tenis, a pokud budu hrát tak, jako jsem hrál dnes, tak jsou šance tady uspět.“ Jiří Veselý narazí v dalším kole na Američana Socka, který je o 9 příček právě před českým tenistou.Daleko vyrovnanější zápas sehrál Jan Hájek, trojnásobný vítěz turnaje, s Ivo Minářem. Nakonec favorizovaný Hájek soupeře přehrál, nicméně o vyrovnanosti, zejména v prvním setu není pochyb. „V prvním setu rozhodly do jisté míry drobnosti.Možná i to, že jsem teď vyhranější. Víc si věřím, proto jsem možná i koncovku prvního setu zvládnul lépe. Jinak to bylo velice anáročné a vyrovnané. Ivo opravdu výborně servíroval. Naštěstí jsem zvladnul tie-break prvního setu. Stejně tak i druhý set až na zaváhání v prvním gemu.Moje hra šla nahoru a jen doufám, že v dalších dnech to tak bude pokračovat,“ prozradil po utkání Hájek, kterého čeká v dalším kole bosenský tenista Dzumhur.

Z kvalifikace postoupil do hlavního turnaje také prostějovský Jaroslav Pospíšil, ale ten se boje vzdal předčasně. Mohla za to viróza! Hráč po poradě s turnajovým doktorem nakonec nenastoupil, a tak jej nahradil poražený kvalifikant Konečný. Tomu však Golubev moc šancí nedal a tak si třiadvacetiletý tenista prodloužil pobyt na kurtu o dva sety. Do druhého kola postoupil i Lukáš Rosol, který přehrál  svého deblového parťáka Poláka Mateusze Kowalczyka ve třech setech. Poslední z českého zastoupení na turnaji, který proklouzl do druhého kola byl Dušan Lojda. Ten si poradil suveréně s Bruguesem-Davim a narazí právě na Rosola.

Středeční program začne tradičně v 11 hodin, na centr kurtu vyzve nasazenou jedničku Mayera z Německa Rus Gabašvili, na jedničce nastoupí Montaňes proti Semjanovi a dvojku ovládnou Ukrajinec Sergejev a německé překvapení Peter Gojowczyk. pro českého příznivce bude daleko zajímavější druhá runda, v níž naskočí na centru domácí Lojda proti Rosolovi, kurt číslo jedna bude patřit další naději TK Agrofert Jiřímu Veselému, jehož čeká Američan Sock a na dvojce se střetne Kazachstánec Golubev a Španěl Ramos. Vrcholem dne pak budou souboje daviscupových reprezentantů Radka Štěpánka (proti Mertlovi) a Jana Hájka (proti Dzumhurovi z Bosny a Hercegoviny) na centrálním dvorci. Ve stejnou dobu pak na vedlejších kurtech se rozeběhnou další boje v soutěži čtyřhry.