Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

1 prvni_1FOTOGALERIE Krásné počasí bez pekelné výhně, která panovala o víkendu, provázelo úvodní den World Junior Tennis Final 2013. Noční bouřka pročistila vzduch a účastníci tenisového mistrovství světa družstev do 14 let měli v Prostějově ideální podmínky k započetí prestižních turnajových bojů.

Vstupní duel základní skupiny vyšel skvěle děvčatům České republiky coby nejvýše nasazenému týmu mezi žákyněmi. Papírové favoritky přesvědčivě zdolaly Japonsko 3:0, když Monica Kilnarová smetla Arakawaovou dvakrát 6:2, Markéta Vondroušová otočila utkání proti Itové 6:7, 6:2, 6:1 a hladký triumf Češky dokonaly bezpečně ovládnutou čtyřhrou, v níž Monica Kilnarová s Annou Slovákovou přehrály duo Sakataová, Arakawaová 6:4, 6:0.

„První střetnutí na šampionátu pro nás bylo nepříjemné tím, že zrovna Japonky jsme v podstatě vůbec neznali a mohly nás překvapit. Proto musím holky pochválit, jak dobře celý zápas zvládly. S výjimkou Markétina ztraceného úvodního setu nepřipustily žádné větší komplikace a potvrdily své kvality. Mluvit o medailích je však předčasné, podobné nebo ještě lepší výkony je potřeba zopakovat i v dalších dnech,“ hodnotil kapitán dívčího výběru ČR Lubomír Štych.

Velmi statečně si v zahajovacím dnu mistrovství počínali čeští žáci. Sice čelili nasazeným jedničkám mezi chlapci z Austrálie, přesto sahali po senzačním vítězství. Po úvodní prohře Jakuba Patyka s De Minaurem 1:6, 3:6 totiž zabral Patrik Rikl, který vydřel cenný skalp Popyrina poměrem 6:4, 0:6, 6:4. O výsledku tak rozhodoval závěrečný debl a ten nakonec urvali Popyrin s Pearsonem udoláním dvojice Patyk, Rikl 6:4, 2:6, 6:1.

„Kluci zaslouží pochvalu, byť na výhru po vyrovnaných bitvách těsně nedosáhli. Je to škoda, neboť silného soupeře dostali do úzkých a k překvapení nechybělo mnoho. Především Patrik Rikl předvádí hodně solidní tenis. Pokud na dnešní výkon navážeme v příštích zápasech, můžeme se dostat někam do lepší poloviny konečného pořadí,“ shrnul kapitán chlapeckého celku ČR Jiří Kulich.

Co se ostatních utkání týče, jediný nečekaný rezultát se zrodil mezi žákyněmi ve skupině A, kde sedmé nasazené Rumunky podlehly Egyptu. Právě na rumunskou družinu zítra narazí české dívky, zatímco mladí Češi změří síly s Brazilci. Úterní mače začínají v areálu TK Agrofert Prostějov od 10.00 hodin.

1 prvni_2 1 prvni_3 1 prvni_4


MS v tenisu družstev do 14 let 2013 – výsledky prvního dne

CHLAPCI

Základní skupina A: Austrálie (1) – Česko 2:1 (De Minaur – Patyk 6:1, 6:3, Popyrin – Rikl 4:6, 6:0, 4:6, Popyrin, Pearson – Rikl, Patyk 6:4, 2:6, 6:1), Brazílie (8) – Itálie 2:1.

Základní skupina B: USA (4) – Indie 2:1, Argentina (5) – Turecko 2:1.

Základní skupina C: Francie (3) – Chile 2:1, Velká Británie (7) – Japonsko 2:1.

Základní skupina D: Rusko (2) – Tunisko 3:0, Kanada (6) – Thajsko 3:0.

DÍVKY

Základní skupina A: Česko (1) – Japonsko 3:0 (Kilnarová – Arakawaová 6:2, 6:2, Vondroušová – Itová 6:7, 6:2, 6:1, Kilnarová, Slováková – Sakataová, Arakawaová 6:4, 6:0), Rumunsko (7) – Egypt 1:2.

Základní skupina B: Austrálie (3) – Velká Británie 3:0, USA (5) – Itálie 3:0.

Základní skupina C: Kanada (4) – Indie 2:1, Španělsko (6) – Peru 3:0.

Základní skupina D: Rusko (2) – Thajsko 3:0, Kolumbie (8) – JAR 0:3.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments