Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

1 prvni_1FOTOGALERIE Krásné počasí bez pekelné výhně, která panovala o víkendu, provázelo úvodní den World Junior Tennis Final 2013. Noční bouřka pročistila vzduch a účastníci tenisového mistrovství světa družstev do 14 let měli v Prostějově ideální podmínky k započetí prestižních turnajových bojů.

Vstupní duel základní skupiny vyšel skvěle děvčatům České republiky coby nejvýše nasazenému týmu mezi žákyněmi. Papírové favoritky přesvědčivě zdolaly Japonsko 3:0, když Monica Kilnarová smetla Arakawaovou dvakrát 6:2, Markéta Vondroušová otočila utkání proti Itové 6:7, 6:2, 6:1 a hladký triumf Češky dokonaly bezpečně ovládnutou čtyřhrou, v níž Monica Kilnarová s Annou Slovákovou přehrály duo Sakataová, Arakawaová 6:4, 6:0.

„První střetnutí na šampionátu pro nás bylo nepříjemné tím, že zrovna Japonky jsme v podstatě vůbec neznali a mohly nás překvapit. Proto musím holky pochválit, jak dobře celý zápas zvládly. S výjimkou Markétina ztraceného úvodního setu nepřipustily žádné větší komplikace a potvrdily své kvality. Mluvit o medailích je však předčasné, podobné nebo ještě lepší výkony je potřeba zopakovat i v dalších dnech,“ hodnotil kapitán dívčího výběru ČR Lubomír Štych.

Velmi statečně si v zahajovacím dnu mistrovství počínali čeští žáci. Sice čelili nasazeným jedničkám mezi chlapci z Austrálie, přesto sahali po senzačním vítězství. Po úvodní prohře Jakuba Patyka s De Minaurem 1:6, 3:6 totiž zabral Patrik Rikl, který vydřel cenný skalp Popyrina poměrem 6:4, 0:6, 6:4. O výsledku tak rozhodoval závěrečný debl a ten nakonec urvali Popyrin s Pearsonem udoláním dvojice Patyk, Rikl 6:4, 2:6, 6:1.

„Kluci zaslouží pochvalu, byť na výhru po vyrovnaných bitvách těsně nedosáhli. Je to škoda, neboť silného soupeře dostali do úzkých a k překvapení nechybělo mnoho. Především Patrik Rikl předvádí hodně solidní tenis. Pokud na dnešní výkon navážeme v příštích zápasech, můžeme se dostat někam do lepší poloviny konečného pořadí,“ shrnul kapitán chlapeckého celku ČR Jiří Kulich.

Co se ostatních utkání týče, jediný nečekaný rezultát se zrodil mezi žákyněmi ve skupině A, kde sedmé nasazené Rumunky podlehly Egyptu. Právě na rumunskou družinu zítra narazí české dívky, zatímco mladí Češi změří síly s Brazilci. Úterní mače začínají v areálu TK Agrofert Prostějov od 10.00 hodin.

1 prvni_2 1 prvni_3 1 prvni_4


MS v tenisu družstev do 14 let 2013 – výsledky prvního dne

CHLAPCI

Základní skupina A: Austrálie (1) – Česko 2:1 (De Minaur – Patyk 6:1, 6:3, Popyrin – Rikl 4:6, 6:0, 4:6, Popyrin, Pearson – Rikl, Patyk 6:4, 2:6, 6:1), Brazílie (8) – Itálie 2:1.

Základní skupina B: USA (4) – Indie 2:1, Argentina (5) – Turecko 2:1.

Základní skupina C: Francie (3) – Chile 2:1, Velká Británie (7) – Japonsko 2:1.

Základní skupina D: Rusko (2) – Tunisko 3:0, Kanada (6) – Thajsko 3:0.

DÍVKY

Základní skupina A: Česko (1) – Japonsko 3:0 (Kilnarová – Arakawaová 6:2, 6:2, Vondroušová – Itová 6:7, 6:2, 6:1, Kilnarová, Slováková – Sakataová, Arakawaová 6:4, 6:0), Rumunsko (7) – Egypt 1:2.

Základní skupina B: Austrálie (3) – Velká Británie 3:0, USA (5) – Itálie 3:0.

Základní skupina C: Kanada (4) – Indie 2:1, Španělsko (6) – Peru 3:0.

Základní skupina D: Rusko (2) – Thajsko 3:0, Kolumbie (8) – JAR 0:3.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments