Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O uplynulém víkendu se na kurtech U Chmelů odehrál první ročník amatérského tenisového turnaje ve čtyřhře, který byl nakonec otevřen nejen neregistrovaným hráčům. Dvojice tenisových nadšenců zápolila v turnajovém pavouku, v němž nakonec bylo třináct dvojic, přičemž nejvýše nasazeným byl smíšený pár Hynšt - Knollová. A právě toto duo naplnilo papírové předpoklady bezezbytku, načež se už v sobotu večer (klání bylo organizátory už předem smrsknuto do jednoho dne - pozn.red.) těšilo z celkového triumfu 1. ročníku CHMELA CUPu 2013, jehož výhradním mediálním partnerem byl PROSTĚJOVSKÝ Večerník. Záštitu nad akcí pak převzal Ing. Pavel Vavrouch, člen Sportovní komise Rady města Prostějova.

Od časného rána si to šestadvacet tenisových nadšenců začalo v areálu „U Chmelů“ rozdávat v premiérovém ročníku klání, které by mohlo mít budoucnost. Kvarteto nejvýše nasazených potvrdilo oprávněnost svého postavení a nebýt nečekaného odstoupení dua Artur - Hájek, kteří ze zdravotních důvodů svoji účast vzdali před branami semifinále, nedostalo by se na nikoho ze zbytku startovního pole. Takto jejich místo získal pár Diviš s Pospíšilíkem.

Semifinále přineslo nejdramatičtější chvíle celého turnaje. Na jednom kurtu sváděly vyrovnanou bitvu dvojice Hynšt - Knollová proti Kadlec – Krupička, přičemž toto utkání bylo právem označováno za předčasné finále. První sada vyšla o chlup lépe favorizovanému smíšenému páru, který uspěl v tie-breaku. Ve druhé sadě se častokrát měnil lídr, nakonec k výhře a tím i celkovému triumfu dopracoval favorit, zejména poté co se na servisu chytl Hynšt. Na druhém kurtu byl k vidění souboj Jeřábka se Srostlíkem proti duu Diviš - Pospíšilík. První set překvapivě lépe zvládli druzí jmenovaní, kteří zaskočili silnějšího soupeře. Od druhé sady už ale papírový favorit zabral a na zlepšený výkon navázal i v rozhodujícím třetím dějství.
Boj o bronzovou příčku se neodehrál. Vyčerpaní Diviš s Pospíšilíkem už neměli sílu na Kadlece s Krupičkou a utkání vzdali. Finále pak přineslo suverénní počin jediného smíšeného páru turnaje Hynšt – Knollová. I když Jeřábek se Srostlíkem dělali, co mohli, byl soupeř nad jejich síly. První ročník tak ovládli Hynšt s Knollovou, kteří po celý turnaj neztratili jediný set. „Byl to krásně povedený turnaj s dobrou společností a v moc příjemném prostředí. Rádi se zde příští rok spolu se svým spoluhráčem vrátíme,“ konstatovala spokojená vítězka Veronika Knollová, která hraje tenis závodně.

Velké oblibě publika se dočkala dvojice Špaček - Piňos. Ačkoliv oba neoplývali silnými sportovními výkony, svými kousky i komentáři bavili svými přítomné obecenstvo. Jejich povedené kousky a spoustu dalšího můžete vidět na našem webu www.vecerníkpv.cz, kde najdete nejen fotogalerii, ale i videoukázku.
Organizátoři myslili i na doprovodný program. Po celý den byl k dispozici skákací hrad pro děti, na své si přišli i labužníci oliv. Francouzská a řecká ochutnávka byla příjemným zpestřením celého premiérového ročníku Chmela Cupu 201. „Pokud mohu soudit z ohlasů samotných sportovců, tak ti byli nadšeni. Zápasy v hlavní soutěži a zejména semifinálové duely a pak samotné finále si svojí atmosférou, nasazením,vyhecováním a nadšením nic nezadaly s mnohem většími turnaji. Myslím, že turnaj se celkově vydařil,“ pronesl po odehrání posledního fiftýnu Pavel Vavrouch, člen sportovní komise rady města Prostějova.

Ohlédnutí za turnajem s mužem, který převzal nad celým podnikem záštitu, vám přineseme v příštím vydání Večerníku. 

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments