Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 sexyTenisoví příznivci se mají na co těšit. Týmu TK Agrofert pro blížící se extraligu družstev nahradí dosavadní jedničku Petru Kvitovou tato krásná Polka Agneszia Radwaňska.

Ani v letošním roce nechybí v tenisovém kalendáři závěrečný podnik sezony, kterým se v posledních letech pravidelně stala Extraliga smíšených družstev. Prestižní týmový podnik se rozběhne už během tohoto týdne, konkrétně v pátek 13. prosince a vyvrcholí příští čtvrtek 20. prosince. Po organizačním i sportovním úspěchu z předchozích let zachovala divácky populární soutěž jak svůj předvánoční termín, tak hrací systém se základními skupinami, semifinálovými grupami a závěrečným finále. Největší favorit TK Agrofert Prostějov pak věří, že zachována bude rovněž výsledková tradice v podobě dalšího triumfu hanácké bašty bílého sportu, čímž by byl završen doslova ZLATÝ ROK PROSTĚJOVSKÉHO TENISU. Všech pět předchozích triumfů v mládežnických kategoriích totiž shodně získal TK Agrofert. A nic na tom prozatím nemění ani skutečnost, že klání přišlo o generálního partnera, čímž se výrazně snížila celková dotace...

Jedna ze dvou semifinálových skupin se bude hrát v prostějovské hale, v níž se uskuteční také finálové utkání. Největším favoritem na titul je přitom opět domácí TK Agrofert Prostějov, loňský vítěz. Na dvorcích se představí většina tenistů z domácí špičky a také řada atraktivních hráčů ze zahraničí. Problémem celého klání se stává snížená dotace. Zatímco loni se hrálo o čtyři miliony korun, letos to bude výrazně méně. Týmy si mezi sebou rozdělí „pouze“ osm set tisíc korun.

„Nepodařilo se nám prodloužit smlouvu s Českou spořitelnou. Došlo ke změně titulárního partnera, kterým je společnost Bonver. To se projevilo ve snížení dotace. Přesto kvalita jednotlivých týmů zůstává podle předběžných soupisek vysoká. Byli bychom rádi, kdyby opět šlo o nejlepší týmovou soutěž na světě jako v loňském roce,“ prohlásil na úterní tiskové konferenci Tomáš Ostarek, jednatel pořadatelské firmy Marin Sports.

Program extraligy kopíruje model z minulých sezon. Základní skupiny se hrají od 13. do 15. prosince v Milovicích a Liberci. Vítězové postoupí do semifinálových skupin, které hostí Prostějov a Přerov.

„Do semifinálových skupin byly podle loňského pořadí nasazené družstva TK Agrofert Prostějov, pražské Sparty, 1. ČLTK Praha a Přerova. K nim budou přiřazená nejúspěšnější družstva základních skupin a vítězové semifinálové části si zahrají o titul,“ přiblížil herní plán šampionátu prezident Asociace extraligových klubů Petr Huťka.

Řada týmů využila možnost angažovat kvalitní zahraniční posily a o český týmový titul tak budou usilovat například Chorvat Ivan Dodig (33. hráč světového žebříčku ATP), Uzbek Denis Istomin (45.), Poláci Michal Przysicezny (69.) a Lukasz Kubot (72.), Němec Benjamin Becker (71.), Nizozemec Igor Sijsling (79) či Rakušanka Yvonne Mausburgerová (49.) a Švýcarka Stefanie Voegele (50.).

Papírově nejsilnější sestavu bude mít ale letos znovu obhájce z Prostějova, kterému sice bude chybět kmenové duo Petra Kvitová a Lucie Šafářová, i tak bude největším kandidátem zlatých medailí. V sestavě bude světová „pětka“ Agniezska Radwaňská, lídrem mužské sestavy pak jako každý rok Tomáš Berdych, na konci roku 2013 sedmý hráč světa. Po jeho boku se představí další již tradiční členové sestavy - Philips Kohlschreiber z Německa (22.), Ital Seppi (25.), Fin Nieminen (39.) či Němec Mayer (40.). Chybět nemůžou ani čeští daviscupoví reprezentanti Jiří Veselý a Jan Hájek. Ženou část TK Agrofert dotvoří vedle Radwaňské dvojčata Plíškovy, které zahlásily přestup z pražského I.ČLTK, prostějovská odchovankyně Petra Cetkovská a dvě naděje Smitková a Krejčíková. „Určitě uděláme maximum, abychom byli opět úspěšní,“ řekl jeden z kapitánů TK Agrofert Jiří Novák.

Vstup na všechny zápasy bude také v letošním roce volný.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments