Příjemnou noc, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 sexyTenisoví příznivci se mají na co těšit. Týmu TK Agrofert pro blížící se extraligu družstev nahradí dosavadní jedničku Petru Kvitovou tato krásná Polka Agneszia Radwaňska.

Ani v letošním roce nechybí v tenisovém kalendáři závěrečný podnik sezony, kterým se v posledních letech pravidelně stala Extraliga smíšených družstev. Prestižní týmový podnik se rozběhne už během tohoto týdne, konkrétně v pátek 13. prosince a vyvrcholí příští čtvrtek 20. prosince. Po organizačním i sportovním úspěchu z předchozích let zachovala divácky populární soutěž jak svůj předvánoční termín, tak hrací systém se základními skupinami, semifinálovými grupami a závěrečným finále. Největší favorit TK Agrofert Prostějov pak věří, že zachována bude rovněž výsledková tradice v podobě dalšího triumfu hanácké bašty bílého sportu, čímž by byl završen doslova ZLATÝ ROK PROSTĚJOVSKÉHO TENISU. Všech pět předchozích triumfů v mládežnických kategoriích totiž shodně získal TK Agrofert. A nic na tom prozatím nemění ani skutečnost, že klání přišlo o generálního partnera, čímž se výrazně snížila celková dotace...

Jedna ze dvou semifinálových skupin se bude hrát v prostějovské hale, v níž se uskuteční také finálové utkání. Největším favoritem na titul je přitom opět domácí TK Agrofert Prostějov, loňský vítěz. Na dvorcích se představí většina tenistů z domácí špičky a také řada atraktivních hráčů ze zahraničí. Problémem celého klání se stává snížená dotace. Zatímco loni se hrálo o čtyři miliony korun, letos to bude výrazně méně. Týmy si mezi sebou rozdělí „pouze“ osm set tisíc korun.

„Nepodařilo se nám prodloužit smlouvu s Českou spořitelnou. Došlo ke změně titulárního partnera, kterým je společnost Bonver. To se projevilo ve snížení dotace. Přesto kvalita jednotlivých týmů zůstává podle předběžných soupisek vysoká. Byli bychom rádi, kdyby opět šlo o nejlepší týmovou soutěž na světě jako v loňském roce,“ prohlásil na úterní tiskové konferenci Tomáš Ostarek, jednatel pořadatelské firmy Marin Sports.

Program extraligy kopíruje model z minulých sezon. Základní skupiny se hrají od 13. do 15. prosince v Milovicích a Liberci. Vítězové postoupí do semifinálových skupin, které hostí Prostějov a Přerov.

„Do semifinálových skupin byly podle loňského pořadí nasazené družstva TK Agrofert Prostějov, pražské Sparty, 1. ČLTK Praha a Přerova. K nim budou přiřazená nejúspěšnější družstva základních skupin a vítězové semifinálové části si zahrají o titul,“ přiblížil herní plán šampionátu prezident Asociace extraligových klubů Petr Huťka.

Řada týmů využila možnost angažovat kvalitní zahraniční posily a o český týmový titul tak budou usilovat například Chorvat Ivan Dodig (33. hráč světového žebříčku ATP), Uzbek Denis Istomin (45.), Poláci Michal Przysicezny (69.) a Lukasz Kubot (72.), Němec Benjamin Becker (71.), Nizozemec Igor Sijsling (79) či Rakušanka Yvonne Mausburgerová (49.) a Švýcarka Stefanie Voegele (50.).

Papírově nejsilnější sestavu bude mít ale letos znovu obhájce z Prostějova, kterému sice bude chybět kmenové duo Petra Kvitová a Lucie Šafářová, i tak bude největším kandidátem zlatých medailí. V sestavě bude světová „pětka“ Agniezska Radwaňská, lídrem mužské sestavy pak jako každý rok Tomáš Berdych, na konci roku 2013 sedmý hráč světa. Po jeho boku se představí další již tradiční členové sestavy - Philips Kohlschreiber z Německa (22.), Ital Seppi (25.), Fin Nieminen (39.) či Němec Mayer (40.). Chybět nemůžou ani čeští daviscupoví reprezentanti Jiří Veselý a Jan Hájek. Ženou část TK Agrofert dotvoří vedle Radwaňské dvojčata Plíškovy, které zahlásily přestup z pražského I.ČLTK, prostějovská odchovankyně Petra Cetkovská a dvě naděje Smitková a Krejčíková. „Určitě uděláme maximum, abychom byli opět úspěšní,“ řekl jeden z kapitánů TK Agrofert Jiří Novák.

Vstup na všechny zápasy bude také v letošním roce volný.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments