Dohrávka 21. kola UNIQA extraligy žen ČR 2021/22 v Národním sportovním centru Prostějov se stala vyrovnanější partií, než se vzhledem k okolnostem dalo očekávat. Volejbalistky Šternberka nastoupily po více než měsíční zápasové pauze, přesto kladly vysoce favorizovanému VK houževnatý odpor a ve všech třech setech aspoň krátce vedly. I tak si domácí ekipa pohlídala triumf 3:0, byť ji to stálo dost práce.

Bodový vývoj – první set: 0:1, 2:1, 3:2, 3:6, 5:6, 5:9, 6:10, 10:10, 13:11, 17:12, 17:15, 18:17, 20:19, 23:19, 25:20. Druhý set: 0:1, 2:1, 4:4, 10:4, 11:7, 13:8, 13:11, 14:13, 16:13, 20:14, 24:15, 25:18. Třetí set: 3:3, 5:3, 7:4, 9:5, 9:7, 10:10, 12:10, 12:13, 14:15, 17:15, 17:17, 21:17, 23:18, 23:21, 25:21.

VK PRO 3

SO ŠTE 0

Úvod střetnutí byl poněkud překvapivý, neboť vedení 3:2 se vékáčku rychle rozplynulo. Na podání přišla Nikola Látalová, nadělala přihrávce značné problémy a hostům se rázem povedlo otočit na 3:6, posléze 5:9. Vzniklé potíže ale domácí tým okamžitě překonal. Přestal chybovat, dostal mladé soupeřky pod tlak všemi zlepšenými činnostmi. A nabral zdánlivě pohodlný náskok (17:12). Leč Sokolky se nebály, znovu zabraly a nejisté favoritky opakovaně dostaly do úzkých (18:17). Teprve koncovka od stavu 20:19 patřila papírově silnějšímu družstvu – 25:20.

Zkraje druhé části se na palubovku vrátila vyrovnaná podívaná, ovšem pouze na chvíli (4:4). Poté zvedly Prostějovanky kvalitu svého výkonu o level výš, protivnice donutily k sérii hrubek a šly do trháku 10:4. Nicméně Drešlovy svěřenkyně riskovaly servis, a pokud jim tahle taktika vycházela, tak zvládaly herně držet krok. Nebo mít přímo navrch, což vedlo ke zlikvidování téměř celého manka (14:13). Čadův soubor vyráběl příliš mnoho nevynucených chyb, nešlo mu to podle představ. Zase však dokázal ukázat příznivější volejbalovou tvář, aby dominantním úsekem získal velký náskok 24:15. Načež proměnil až čtvrtý setbol – 25:18.

Kolektiv TJ s věkovým průměrem pod dvacet let zanechával hodně sympatický dojem, mančaft VK měl s jeho překonáním asi víc starostí, než si myslel. Což platilo i pro třetí dějství, kdy bojovná parta okolo sester Látalových vyrovnala z 9:5 na 10:10. A zanedlouho dokonce obrátila průběh ve svůj prospěch (12:10 – 12:13). Pátý mančaft ligové tabulky ne a ne se pořádně rozjet, přesvědčivost mu chyběla. Teprve finiš od nerozhodného skóre 17:17 kontroloval s výraznější převahou, tudíž odskočil na 21:17 a 23:18. Přesto šternberské dívčiny ještě jednou zazlobily (23:21), než bylo definitivně dokonáno – 25:21 a 3:0.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Miroslav Čada – hlavní trenér VK Prostějov

„Splnili jsme cíl vyhrát za tři body a bez ztraceného setu. Příležitost dostaly další hráčky našeho kádru, některé se jí chopily lépe, jiné trochu hůř. Mladý Šternberk předvedl velice dobrý a bojovný výkon, i proto jsme s ním měli místy problémy. Střídali jsme totiž kvalitnější pasáže s výkyvy, celkově utkání nebylo tak jasné. Nicméně holky nedopustily žádné úplně vyrovnané koncovky, v důležitých momentech zabraly a zápas tak můžeme hodnotit spíš pozitivně.“

Jan Drešl – hlavní trenér TJ Sokol Šternberk

„Soutěžní utkání jsme hráli asi po měsíci, takže se teprve dostáváme zpátky do zápasového tempa. Navíc v sezóně pokračujeme s oslabeným týmem a z tohoto pohledu jsme nepodali vůbec špatný výkon. Bohužel nás v některých úsecích srážely dolů vlastní zbytečné chyby, především v koncovkách. Což rozhodlo ve prospěch Prostějova, který si i díky tomu pohlídal vítězství 3:0. My máme dál hodně na čem pracovat.“