Dobrý večer, dnes je pondělí 11.11.2019
svátek slaví Martin,
zítra Benedikt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 agelky_brnoToužily zaskočit favorita, místo toho utrpěly hladkou porážku. Naše volejbalistky ve 4. kole základní skupiny B evropské Ligy mistryň 2012/13 nedokázaly čelit precizní hře Asystelu Carnaghi Villa Cortese, který v hale Sportcentra DDM naplno ukázal svou velkou sílu. Agelky tím pádem nezískaly ani sadu a nadále zůstávají bez bodu čtvrté v tabulce.

VK Prostějov – Villa Cortese 0:3 (-15, -18, -19)

Rozhodčí: Cambre (Belgie) a Groenewegen (Nizozemsko)
Čas: 69 minut
Diváků: 1300

Sestava Prostějova: Velikiy, Žarkova, Hippe, Gomes, de Assis, Vincourová, libero Chlumská - Miletič. Trenér: Miroslav Čada.

Sestava Cortese: Bosetti, Veljkovič, Barun, Klineman, Folie, Mojica, libero Vigano - Garzaro. Trenér: Giovanni Caprara.

Bodový vývoj – první set: 0:5, 2:5, 2:7, 3:9, 5:10, 5:12, 8:13, 9:16, 10:18, 11:20, 14:22, 14:24, 15:25. Druhý set: 2:0, 2:2, 5:4, 5:7, 8:8, 9:11, 12:11, 12:13, 14:14, 14:18, 16:18, 16:20, 17:22, 18:25. Třetí set: 1:1, 1:3, 5:4, 7:5, 7:9, 11:9, 11:11, 12:15, 14:15, 15:18, 16:20, 17:23, 19:25.

Pro domácí začalo důležité střetnutí nejhůře, jak mohlo: pětibodovou šňůrou soupeře, kterou musel kormidelník Čada přerušit oddechovým časem. Nijak výrazně to nepomohlo a italský celek dál kraloval jak útoky z velké výšky, tak obrovitými bloky. Za stavu 5:12 byl tudíž vybrán už druhý time-out. Zabral jen chvilkově (8:13), následně převaha Villy ještě vzrostla. Diametrální rozdíl spočíval v útoku i v obraně a hostujícím hráčkám navíc mnohem lépe vycházelo též podání. Z toho pramenila naprosto jednoznačná úvodní sada – 15:25.

Vítr do plachet Agelky nabraly zkraje druhé části, kdy se jaly častěji prosazovat při zakončení (2:0, 5:4). Jejich citelně zkvalitněný výkon sice chvílemi srážely laciné hrubky, ale už dokázaly s favoritem vyrovnaně držet krok stejně, jako v předchozím vzájemném duelu na Apeninském poloostrově. Útočně se dařilo Hippe a v poli, na přihrávce i v mezihře byla tradiční oporou Chlumská, jenže slibně rozjetý set se zaseknul při skóre 14:14. Od toho okamžiku Cortese zapnulo na vyšší obrátky, jež pod tlakem chybující děvčata VK nedokázala zachytit – 18:25.

Nicméně české mistryně to nepoložilo, naopak brzy po zahájení třetího dějství získaly díky zlepšenému servisu novou naději (1:3 – 5:4). Dvoubodové vedení 7:5 sice vzápětí prohospodařily vinou série Asystelu na 7:9, naštěstí hned oplatily stejnou mincí (11:9). Bohužel výborné míče Hanačky dál střídaly s nepřesnostmi, v tomto ohledu působil zkušenější tým z Itálie mnohem vyrovnaněji. Na rozdíl od vzájemného mače na své vlastní palubovce tentokrát předvedl ze všech hledisek kompaktní výkon, když se vedle urostlých opor Barun, Klineman a Veljkovič mohl opřít zejména o výtečnou navrátilkyni do základní sestavy Bosetti. Závěr tak vyzněl opět jasně pro Carnaghi, celý souboj trval jen něco přes hodinu – 19:25 a 0:3.

Miroslav Čada (kouč VK AGEL Prostějov): „Dnešní střetnutí zdaleka nebylo tak vyrovnané, jako úvodní vzájemné měření sil v Itálii. Proti fyzicky velmi disponovanému soupeři jsme se útočně těžko prosazovali, výšková převaha hostů nám dělala značné problémy i v obraně. Díky návratu Bosetti do sestavy protivník zahrál mnohem lépe než před týdnem a uspěl naprosto zaslouženě.“

Saskia Hippe (univerzálka VK AGEL Prostějov): „Pro nás to byl velice těžký zápas proti silnému soupeři. Pod tlakem jsme dělaly dost chyb, někdy v sériích za sebou. Po jasném prvním setu jsme se zlepšily a ve druhém i třetím zpočátku vedly, jenže pak bylo Cortese zkrátka lepší. Snažily jsme se a bojovaly až do konce, bohužel to nestačilo.“

Giovanni Caprara (kouč Asystel Carnaghi Villa Cortese): „Jsem velice spokojen jak s výsledkem 3:0 v náš prospěch, tak s předvedeným výkonem. Pouze ve třetím setu jsme polevili, naštěstí jen chvíli a vzápětí šel celý kolektiv znovu nahoru. Od Prostějova jsem očekával lepší hru podobnou té z minulého duelu, ale nedali jsme mu moc šancí.“

Katarina Barun (univerzálka Asystel Carnaghi Villa Cortese): „Utkání se nám hodně povedlo. Dobře jsme začaly a kvalitní výkon udržely v podstatě až do konce, přitom jsme ze zápasu venku měly trochu obavy. Díky výborné hře jsme to však zvládly bez problémů.“

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments