Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 agelkyJen půl roku trvá celá volejbalová sezóna na klubové úrovni. To znamená, že jakmile odstartuje, peláší v hodně rychlém zápasovém tempu bez jakékoliv přestávky (kromě vánoční). Pouhý měsíc a týden tak stačil k tomu, aby UNIQA extraliga žen ČR ukrojila ze svého programu plných devět kol, což je polovina základní části. Jak ji hodnotí kouč VK AGEL Prostějov?

„Nejsem spokojený se dvěma duely. Už v šestém kole na hřišti Frýdku-Místku jsme měli velké problémy a jen tak tak vyhráli 3:1, ještě horší výkon pak přišel doma proti Olympu Praha. Tam jsme při výsledku 3:2 po dlouhé době ztratili bod a klidně mohli podlehnout, což by se nám hlavně před vlastními diváky nemělo stávat. Za tahle slabší střetnutí byly hráčky po právu zkritizované,“ zmínil Miroslav Čada.

Připomeňme si dosavadní výsledky Hanaček v nejvyšší národní soutěži: doma Šternberk 3:0, venku Ostrava 3:0, doma KP Brno 3:0, venku Přerov 3:0, doma Olomouc 3:1, venku Frýdek-Místek 3:1, doma Slavia Praha 3:0, doma Olymp Praha 3:2 a venku SG Brno 3:0. K tomu je nutno připočítat dvě vítězství 3:0 nad Slavií ve čtvrtfinále Českého poháru, čímž se šňůra triumfů VK proti družstvům z ČR protáhla již na 107 soutěžních utkání.

„Kromě dvou výše zmíněných soubojů jsme neměli větší problémy, ale většinou se nedokážeme vyvarovat určitých výpadků minimálně v některých setech. Naše výkony by měly být víc konzistentní a bez tolika chyb. Třeba naposledy na SG Brno jsme vydrželi koncentrovaně makat celou dobu, i když papírově slabší soupeř nás pochopitelně nedostal pod velký tlak. S takovým nasazením a soustředěností bychom však měli hrát pokaždé,“ upozornil Čada.

Po volejbalové stránce vidí největší rezervy v obraně na síti. „Pořád máme málo bloků, v téhle činnosti bychom měli dosahovat větší bodové efektivity. Ovšem nejen z tohoto hlediska se potřebujeme herně posouvat dál, aby každý mohl v našem projevu jasně pozorovat zlepšování, progres. Výsledkově chceme na domácí scéně nadále vítězit a pokud možno nepřipustit ani žádnou další pětisetovou bitvu,“ vyslovil prostějovský lodivod svůj plán.

Celkově se extraliga v jeho očích vyvíjí dle předpokladů se dvěma dílčími výjimkami. „Kvalitní hrou i bez zraněné posily Jakubšové mě příjemně překvapil Frýdek-Místek, naopak za očekáváním dosud zůstává papírově silná Olomouc. Jinak je nahoře Olymp, od kterého se to dalo čekat, a daří se i velmi solidnímu Přerovu, zatímco Královo Pole šlo po odchodu mnoha opor podle všeobecných prognóz dolů,“ rozebral Čada situaci.

Co se Agelek týče, v tomto týdnu nejprve zajíždějí do Šternberka (čtvrtek 29. listopadu, 17.00 hodin) a poté přivítají v hale Sportcentra DDM Prostějov tým Ostravy (sobota 1. prosince, 17.00 hodin).

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments