Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 Agel logo VKPoněkud nezvyklý termín prvního týdne nového roku byl zvolen coby čas poslední fáze kvalifikace o postup na Mistrovství světa žen 2014. Tento fakt odebere našemu týmu v přípravě na pokračování sezóny hned pět volejbalistek, neboť právě takový počet reprezentantek bude VK AGEL Prostějov zastupovat ve čtyřech různých národních výběrech.

Nahrávačka Pavla Vincourová a smečařka Andrea Kossányiová jsou opět členkami družstva České republiky, smečařka Tatsiana Markevich obleče dres Běloruska, blokařka Quinta Steenbergen Nizozemska a smečařka Tijana Malesevic Srbska. Kvalifikační turnaje jsou na programu od 3. do 5. ledna, z každé skupiny projde na MS v Itálii vítěz plus dva celky s nejlepší bilancí na druhých místech. Jednotlivé soupeře i přesný program zápasů najdete níže, ale už zde můžeme zmínit jednu pikantní skutečnost, že české Agelky se v přímé bitvě utkají se svou běloruskou parťačkou.
Co se týče prostějovského kolektivu, ten zůstane na téměř dva týdny pokračující přípravy jen se sedmi hráčkami obvyklého kádru. „Proto do tréninku vezmeme tři mladé holky našeho z juniorského týmu. Připojí se blokařka Eva Lakomá, univerzálka či smečařka Kristýna Adamčíková a nahrávačka Michaela Zatloukalová, pokud bude zdravá s bolavými zády. Pro nás půjde o vítanou pomoc při zajištění potřebné úrovně tréninkového procesu za dané situace, pro děvčata pak o šanci vyzkoušet si vyšší volejbalovou kvalitu mezi dospělými,“ uvedl kouč ženského vékáčka Miroslav Čada.
Každý rub má však i svůj líc, v tomto případě se jím může stát až enormní zátěž reprezentujících plejerek. Kompletní kvinteto z hanáckého klubu totiž letos absolvovalo všechny akce svých národních mančaftů, teď je čeká další a třeba Vincourová s Kossányiovou nebudou mít kvůli brzkému zahájení přípravy ČR již 22. prosince v podstatě žádné volno na oddech. A podobně nabitý program nejspíš vyšťaví i trojici Steenbergen, Markevich, Malesevic, navíc se poté okamžitě vrátí znovu plnit oddílové povinnosti.
„Holky by si určitě potřebovaly taky odpočinout, například já jsem se rozhodla tentokrát repre vynechat. Ony samozřejmě dělají co můžou, ale na některých po pravdě už bylo někdy vidět, že po náročném celoročním programu trochu tahají nohy. No a teď je čeká další velmi intenzivní zátěž. Náš klub to teoreticky mohl řešit tím, že by je do národních celků neuvolnil, ovšem já chápu, že tohle asi vedení dělat nechtělo. Tak nezbývá než doufat, že se s tím děvčata fyzicky i psychicky poperou a případná únava se na nich nijak moc neprojeví,“ poskytla svůj názor kapitánka VK Prostějov Solange Soares.

Závěrečná fáze kvalifikace o MS žen 2014
Česká republika (Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová) – turnaj v Bulharsku (Varna): pátek 3. ledna Bělorusko (19.30 hodin), sobota 4. ledna Bulharsko (16.30 hodin), neděle 5. ledna Slovensko (19.30 hodin).
Nizozemsko (Quinta Steenbergen) – turnaj v Chorvatsku (Rovinj): pátek 3. ledna Francie (16.15 hodin), sobota 4. ledna Maďarsko (16.15 hodin), neděle 5. ledna Chorvatsko (19.15 hodin).
Srbsko (Tijana Malesevic) – turnaj v Ázerbájdžánu (Baku): pátek 3. ledna Estonsko (13.00 hodin), sobota 4. ledna Izrael (13.00 hodin), neděle 5. ledna Ázerbájdžán (16.00 hodin).
Bělorusko (Tatsiana Markevich) – turnaj v Bulharsku (Varna): pátek 3. ledna Česko (19.30 hodin), sobota 4. ledna Slovensko (19.30 hodin), neděle 5. ledna Bulharsko (16.30 hodin).

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-