Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 spartaTeprve dvanáctileté Viktorii Suchánkové se podařilo to, o čem spousta kluků, ale i děvčat může pouze snít. Svým fotbalovým uměním v dresu Čelechovic na Hané si totiž vysloužila pozornost nejslavnějšího tuzemského oddílu AC Sparta Praha! A protože její výkony nebyly náhodné, stále ještě mladší žákyně už v populárním letenském klubu hostuje. Mimo zápasů v barvách dívčího týmu Sparty ale rovněž nastupuje ve výběru „U13“ 1.SK Prostějov. Třikrát týdně tak trénuje se svými prostějovskými vrstevníky a za „eskáčko“ nastupuje v nejvyšší domácí soutěži mladších žáků.

Má před sebou kariéru jako hrom. řeč je o dvanáctileté Viktorii Suchánkové, která válíá fotbal nejen s kluky, ale i za holky pražské Sparty! „Mohu o ní říct jen to nejlepší. Fotbal má hrozně ráda a všeobecně je sportovně založená. Má potřebnou morálku a chuť vítězit v každém zápase. Dokáže se vyrovnat klukům a nikdy nechtěla žádné úlevy, je rovnoprávným členem družstva,“ pěl na dvanáctileté děvče slova chvály její prostějovský trenér Pavel Musil.

Cení si na ní zejména přímočarosti a tahu na bránu, veskrze pozitivně hodnotí ale i další prvky jejího herního projevu. „Umí přejít jeden na jednoho, zvládá náběhy, centry i zpracování a nebojí se žádného souboje. Nemá problém si to rozdat ani s fyzicky vyspělejšími hráči a podařilo se nám hodně zapracovat na psychice, takže je schopna soustředit se na hru a nenechat se vykolejit nepříznivým výsledkem. Nebude mít problémy ani na velkém hřišti mezi staršími žáky,“ představil studentku prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera.

Talentovaná fotbalistka je ovšem rovněž zdatná atletka, jednou týdně dojíždí na tréninky do Olomouce. „Dělá překážky, dálku a sprinty. V překážkách měla loni nejlepší čas v republice, v dálce skočila přes pět metrů a byla druhá na olympiádě dětí a mládeže, přestože závodila s dívkami o rok staršími,“ pochlubila se maminka úspěšné sportovkyně Kateřina Suchánková.

A když byla ještě v přípravce s Čelechovicemi na turnaji v malé kopané, všimla si jí i Sparta. S pražským týmem pak získala dva mistrovské tituly v přípravkách a loni její tým ve finále až na penalty padl se Zbrojovkou Brno. Před pár týdny se jí pak podařilo přispět k výhře na velkém halovém turnaji Praga Cup. „Nejhorší to bylo dva roky zpět, to hrála za Čechovice, 1.SK Prostějov i Spartu a měla celou zimu plné víkendy. Teď už je to volnější, protože do Prahy jezdí přes rok jen na několik zápasů, v zimě na turnaje a v létě na republikové finále,“ zmínila.

Domovským klubem Viktorie Suchánkové jsou Smržice, odtud se před pár lety vydala do Čechovic. V jejich dresu se stala nejlepší hráčkou oblastního kola E.ON Junior Cupu a vyhrála tak týdenní pobyt ve fotbalové škole Petra Čecha. „Byl to velký zážitek. Trvalo to jeden týden a jeden den s nimi byl od rána až do večera i Petr Čech. Působil velmi sympaticky a absolvoval s nimi dva tréninky, focení, autogramiádu i tiskovku,“ zavzpomínala Kateřina Suchánková.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-