Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.6.2017
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Celkem 600 106 návštěvníků si loni nenechalo ujít památky, zábavu či přírodní krásy Olomouckého kraje. Jde o nejvyšší návštěvnost kraje od roku 2012, meziročně se podle údajů Českého statistického úřadu zvýšila o devět procent. Odborníci přičítají tento trend mimo jiné změně bezpečnostní situace ve světě, lidé si dnes stále častěji užívají dovolenou v Česku.

Post by: Michal Kadlec

Jak Večerník avizoval již v minulém vydání, hned na začátku pondělního jednání zastupitelstva čekal slavnostní okamžik nového prostějovského zastupitele Marka Moudrého (TOP 09 a Nezávislí Prostějované). Ten, jak známo, nahradil v nejvyšším orgánu města zesnulého Václava Koláře.

Foto: internet
Post by: Michal Kadlec

Jako jeden z posledních se při pondělní části jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova dostal na pořad pravidelný bod programu, kterým je Manthellan. Tato investiční společnost hodlá vybudovat v centru Prostějova obrovské obchodní centrum. Předmětná investice má zelenou jak od nedávno ukončeného soudu, tak od města. Stále se ovšem nic neděje...

Post by: Martin Zaoral

Olomoucký kraj poskytl devadesát tisíc korun pro zajištění akceschopnosti JSDH Protivanov. Za uvedené peníze budou pořízeny osobní ochranné pomůcky.

Post by: Martin Zaoral

Vrak automobilu stojícího uplynulou sobotu odpoledne u hřbitova v Mostkovicích vypadal skutečně děsivě. Řidič však naštěstí vyvázl bez jakékoliv újmy na zdraví.

Post by: Michal Kadlec

To je ostuda, která se může odrazit v neprospěch celého města. Zastupitelé minulé pondělí neschválili Účetní závěrku statutárního města Prostějova za rok 2016. Důležitý dokument, který bude odeslán Ministerstvu financí České republiky, tak bude bez patřičného kulatého razítka. Město, které má nejlepší rating v zemi, tak bude muset zcela zbytečně vysvětlovat, proč se nejvyšší politický orgán vymezil proti velmi důležitému účetnímu dokumentu...

Post by: Martin Zaoral

Tři hasičská auta a záchranka stojící na chodníku vzbudily uplynulý pátek před čtrnáctou hodinou pozdvižení v okolí nechvalně proslulé ubytovny v Olomoucké ulici. Co se stalo?

Post by: Redakce

Vedení magistrátu se rozhodlo místo klasických laviček rozmístit v Prostějově ty inteligentní. „Zatím chceme tyto solární lavičky umístit na dvou místech, a to před budovou kina Metro a v ulici Újezd na frekventovaných autobusových zastávkách.

Post by: Redakce

Po patnácti letech své existence se Domov pro seniory v Kostelci na Hané dočká nového vybavení. Výměna se bude týkat všech osmapadesát lůžek, přibude deset invalidních vozíků a šest chodítek. To vše přijde na 2,6 milionu korun, město na tuto investici získalo 1,9 milionu korun dotace ze státního rozpočtu.

Post by: Redakce

Přibližně v polovině února tohoto roku odcizil tehdy neznámý pachatel z volně přístupného areálu zemědělského družstva v obci na Drahansku naftový dvouválcový motor, když jej nekompletní vymontoval přímo ze speciálního obraceče lnu. Zemědělskému družstvu svým činem způsobil škodu vyčíslenou na sedmnáct tisíc korun. Provedeným šetřením plumlovští policisté jako pachatele ustanovili sedmašedesátiletého muže. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži za přečin krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

  • U Věžiček
  • Prostějov Cup 2017
  • Keltská noc
  • legendy
  • Finsys
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI „U DITTRICHŮ“

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Voda v přehradě je čistá.

Hodně lidí chtivých koupání netrpělivě čekalo na pondělní měření kvality vody v plumlovské nádrži. A hygienici všechny potěšili! V přehradě nejsou žádné sinice ani jiný „binec“ a voda tak dostala nejlepší možnou známku čistoty. Takže neváhejte a jděte si pořádně zaplavat.  

 

 
Bez uzávěrky

Naprostou ostudou skončilo hlasování zastupitelů o Závěrečném účtu města Prostějova za rok 2016, když Účetní závěrka nebyla schválena, přičemž chyběl jeden jediný hlas! Na Ministerstvu financí ČR nyní budou mít těžkou hlavu, očekávat se dá série kontrol na prostějovském magistrátu... 

Osobnost týdne

MARASD
25 marasd

V domácím prostředí na konickém festivalu „Legendy se vrací“ vystoupila nejen regionálně známá skupina. Rocková kapela vznikla v roce 1990 právě v Konici po rozpadu tehdejší legendární kapely Merkur. A že stále dokáže rozpálit své věrné fanoušky, předvedla i při sobotním koncertu.     

Číslo týdne

26+32

Uplynulou sobotu vyhasly na Prostějovsku životy dvou mladých mužů. Šestadvacetiletý naprosto bezproblémový mladík z Čehovic skočil v Bedihošti pod nákladní vlak a pár minut poté dvaatřicetiletý řidič narazil v Dětkovicích autem do stromu. Oba byli na místě mrtví. 

Výrok týdne

„NENECHÁM ZE

SEBE UŽ DĚLAT

ŽÁDNÝHO VOLA!“ 

Prostějovský zastupitel a náměstek hejtmana
František Jura byl hodně zklamán
z přístupu Jestřábů k řešení problematiky
mládežnického hokeje. A naštval se pořádně!.