Příjemnou noc, dnes je pátek 24.3.2017
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

Minulé pondělí odpoledne obcházela prostějovské byty hned pětice podomních obchodníků. Dle svědků se vydávali za energetiky, kteří kontrolují a fotí elektroměry. Podomní a pochůzkový prodej je přitom ve městě už téměř čtyři roky zakázán!

Post by: Michal Kadlec
Do městské kasy zřejmě brzy poputuje zhruba jednačtyřicet milionů korun. Do vlastnictví magistrátu byly totiž nedávno od společnosti Železárny-Annahütte opětovně převedeny pozemky nacházející se v sektoru A průmyslové zóny v Kralickém háji o celkové výměře zhruba osmi hektarů. Ty nyní radní hodlají prodat jiným zájemcům, o něž prý není nouze.
Post by: Redakce

Městys Protivanov má podaných hned několik žádostí o dotace. Peníze z nich by mohly posloužit například k rekonstrukci hřiště v areálu za místní základní školou nebo k vybudování odborné učebny pro výuku přírodovědných předmětů a jazykové učebny přímo na škole.

Post by: Redakce

Ještě nikdy v historii prostějovského zastupitelstva nechybělo při jednání tolik komunálních politiků jako minulé pondělí, kdy se hlasovalo o způsobu financování nákladů na ledovou plochu pro dva mládežnické kluby.

Post by: Redakce

Odměna za informace vedoucí k dopadení muže, jenž v prosinci minulého roku napadl a zranil tenistku Petru Kvitovou, se zvýšila na půl milionu korun. K původním 100 000 korunám, které začátkem ledna nabídl prostějovský klub, přidal muž, který nechtěl zveřejnit svou totožnost, ještě 400 000 korun. Pokud tedy znát nějaké indicie vedoucí k dopadení útočníka, můžete získat až půl milionu korun!

Post by: Michal Kadlec

VIDEO+FOTOGALERIE Prezident České republiky Miloš Zeman v rámci třídenní návštěvy Olomouckého kraje zavítal dnes i do Prostějova. Přesně o půl jedenácté dorazila prezidenstská kolona do kasáren, kde hlavu státu přivítali vojáci 601. skupiny speciálních sil generála Moravce.

Post by: Redakce

Policisté je nazývají zlodějskými fantomy. Několik měsíců se totiž nedařilo chytit pachatele, kteří vykrádali sklepy v domech samotného centra Prostějova a jeho okolí. Past sklapla minulý týden, kdy kriminalisté zatkli dvojici mužů, kteří mají na svědomí patnáct případů vloupání do sklepních kójí. Brali vše, co jim přišlo pod ruku a mohli jednoduše zpeněžit. Peníze pak, jak je v podobných případech běžné, používali nejčastěji na nákup drog...

Post by: Redakce

Dosud nezjištěný pachatel v době mezi 8. až 11. březnem tohoto roku nezjištěným způsobem prolomil přístupové heslo k profilu na sociální síti devětadvacetileté ženy z Prostějova. Následnou manipulací s profilem ženě z bankovního účtu neoprávněně odčerpal částku přesahující 450 amerických dolarů. Poškozené ženě tak svým činem neznámý pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 11 520 korun.

Post by: Redakce

Před polednem v neděli 12. března vyjížděli strážníci k oznámené události, kdy na oplocený pozemek poblíž krasického rybníka vlétla labuť a nedařilo se jí dostat ven. Toho si povšiml pětatřicetiletý muž, který událost nahlásil na linku 156.

Post by: Redakce

Z trestného činu zanedbání povinné výživy podezírají policisté třiatřicetiletého muže z Konice. Toho se měl dopustit tím, že nejméně v období od března roku 2015 do ledna 2017 řádně neplnil svou vyživovací povinnost na své dvě dcery.

 • Pozvánka basket
 • caje
 • konstrukta
 • berani
 • U vezicek
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI BESEDA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Kavárna ve Špalíčku bude!

Dva a půl roku to trvalo, ale milovníci dobré kávy a ještě k tomu v atraktivním prostředí, se konečně dočkají. Po byrokratických průtazích a jednáních s Olomouckým krajem otevře konečně prostějovské muzeum vlastní kavárnu ve Špalíčku. Muzeum si ale muselo půjčit u banky...

 
Prošustrovaná licence!

Kdo z hokejových fanoušků doufal, že licence na první ligu je pod kuratelou magistrátu a nelze prodat do jiného města, toho vyvedlo z omylu pondělní jednání zastupitelstva. Licenční právo na WSM ligu má soukromého majitele! A prý hned dokonce dva, k vlastnictví se hlásí jak Michal Tomiga, tak i Jaroslav Luňák...

Osobnost týdne

Bohumil Pácl
12 pacl

Nestor zimního a dálkového plavání v exkluzivním rozhovoru pro Večerník prozradil několik fíglů, jak vyzrát na studenou vodu a přitom si neuhnat zápal plic. Bezmála sedmasedmdesátiletý otužilec zároveň přiznal, že přeplavání kanálu La Manche už nechá těm mladším...

Číslo týdne

20 000

PROSTĚJOVSKÝ Večerník se pořádně plácne přes kapsu! Pěkně zakulacenou částku vyplatí nejčtenější regionální periodikum letošnímu vítězi celoroční tipovačky „FOTBALOVÁ DEVÍTKA“. Ten tak dostane na ruku dvacet „prutů“, jelikož právě kulaté narozeniny tohoto čísla se chystáme slavit.

Výrok týdne

„UŽ MĚ NEFOŤTE, JÁ BYL U VÁS JIŽ PĚTKRÁT!“


Jednomu z bezdomovců u místního nádraží se pranic nelíbil fotograf Večerníku, který se ho snažil zvěčnit u pojídání polévky...