Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Městské lázně v Prostějově instalovaly a minulý týden zprovoznily nové luxusní solárium s nadstandardní výbavou. Solárium vyniká moderním designem a nabízí řadu užitečných funkcí. Opaluje pomocí 42 UV trubic a čtyř obličejových výbojek splňujících normy EU.

Post by: Redakce

Magistrát nově spustil oficiální instagramový účet města. Statutární město Prostějov nyní najdete i na Instagramu na profilu s názvem @prostejov_mesto.

Post by: Redakce

Málokteré vesnice k sobě mají blízko jak geograficky, tak i názvem jako Výšovice a Vřesovice. Silnice spojující obě obce však dlouhodobě není v dobrém stavu.

Post by: Redakce

Na první pohled k nerovnému souboji dvou vozidel došlo předminulou sobotu 30. listopadu před pátou hodinou ranní na komunikaci mezi obcemi Otinoves a Niva. Srazil se tam traktor s osobním vozidlem. Řidič Fordu musel jet ovšem značnou rychlostí, protože po střetu utrhl traktoru nápravu!

Post by: Michal Kadlec

 Další násilný incident řešili tentokrát strážníci Městské policie Prostějov. Předminulou sobotu 30. listopadu hlídky spěchaly do jednoho z barů v centru města, kde doslova a do písmene létaly židle! A nejen to. Hlavně došlo k napadení hostů provozovny dvěma mladými bratry. Paradoxně právě oni pak skončili v nemocnici.

Post by: Redakce

Z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají policisté třiašedesátiletou ženu z Prostějova. Tohoto skutku se měla podezřelá dopustit počátkem října tohoto roku tím, že k výběru hotovosti z bankomatu použila úvěrovou kartu svého již několik týdnů zesnulého manžela.

Post by: Redakce

Krátce před devátou ranní minulého úterý 3. prosince se na linku 112 obrátila žena z Olomouce a vyslovila obavu o svoji kamarádku z Prostějova, která jí nezvedá telefon.

Post by: Redakce

Minulé úterý 3. prosince v dosud přesně nezjištěné době vnikl dosud neznámý pachatel bez poškození dveří do rodinného domu v obci na Prostějovsku. Z domu poté odcizil bankovky v různých nominálních hodnotách v různých měnách. Jednalo se české koruny, americké a tchajwanské dolary, britské libry, čínské jüany, srílanské rupie a tanzanské šilinky.

Post by: Michal Kadlec

V polovině října tohoto roku se dva prostějovští náměstci primátora vrátili z jednání s představiteli Olomouckého kraje s vítězoslavnými úsměvy na tvářích. Jiří Rozehnal s Alenou Raškovou se s reprezentanty hejtmanství dohodli o výstavbě rondelu na křižovatce ulic Vápenice a Olomoucká v roce 2020. Kraj tuto potřebnou dopravní investici slíbil dotovat ze svého rozpočtu částkou pěti milionů korun s tím, že na bedrech města Prostějova zůstane vypracování projektu a zajištění stavebního povolení. Maličkost, hlásali tehdy před dvěma měsíci naši konšelé. Nyní je ale všechno jinak! Večerník má k dispozici písemná stanoviska tří dotčených orgánů státní správy. A ta jsou podle radních záporná a nesouhlasící s výstavbou rondelu. Co na to magistrát? Bohužel nic konkrétního. Má nejasno...

Post by: Martin Zaoral

Tenhle barák nelze přehlédnout! Rozlehlá vila v Plumlovské ulici vyvolala řadu kontroverzí a zároveň způsobila problémy majitelům vedlejších nemovitostí. Nyní už je vysoká a mohutná stavba pomalu před dokončením. I proto Večerník zajímalo, zda-li se noví sousedé už dokázali dohodnout, či tento STÍN MINULOSTI z nenapravených křivd zůstane v lidských myslích i nadále...

Post by: Martin Zaoral

 Pokud to vyjde, v centru Kostelce na Hané to bude vypadat téměř jako na olomoucké Floře. Město totiž připravilo kompletní regeneraci zeleně. Vše souvisí s okolím připravovaného pomníku, o němž Večerník již informoval.

Post by: Michal Kadlec

Pokud nedojde k nějaké nepředpokládané situaci a mimořádnému svolání zasedání Rady statutárního města Prostějov, sejdou se prostějovští konšelé v úterý 10. prosince letos naposledy. Na programu mají opět desítky bodů jednání a chybět nebude ani schválení zadávacího řízení na stavbu hokejových šaten.

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.