Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Místo parku mokřad, z křižovatek se stal rybník. Stejně tak ze zahrady multifunkční budovy. Na středu nebudou obyvatelé Čech pod Kosířem ani Stařechovic vzpomínat v dobrém.

Post by: Michal Kadlec

 Současná dálnice D46 se začala v úseku od Vyškova přes Prostějov až do Olomouce budovat na začátku sedmdesátých let minulého století. Dálnice D46 je dnes podle současné koncepce dálniční sítě dokončena v celé její délce. Její součástí je i na evropské poměry zcela ojedinělá stavba estakády Haná v Prostějově, která patří k nejdelším dálničním přemostěním v České republice.

Post by: Redakce

 Prostějovští zastupitelé se na svém úterním zasedání zabývali také návrhem opozičního hnutí Na rovinu!. Jeho člen Martin Hájek sepsal návrh usnesení, podle kterého by měl primátor města František Jura (ANO 2011) svolávat jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova každý měsíc mimo prázdnin, nikoliv jen šestkrát do roka. Tento návrh byl však následným hlasováním smeten ze stolu.

Post by: Michal Kadlec

Tyto případy budou v následujících týdnech zřejmě častější. Ve čtvrtek 13. června o půl deváté ráno došlo na komunikaci v lesním prostoru mezi obcemi Drahany a Žárovice k dalšímu střetu osobního automobilu se srncem.
„Ten šestadvacetiletému řidiči Volkswagenu Eos na rovném úseku do cesty z pravé strany vyběhl náhle a muž tak neměl šanci střetu zabránit. Ke zranění osob nedošlo, srnec na místě uhynul. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 51 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Uhynulé zvíře si na místě převzal zástupce místního mysliveckého sdružení,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Post by: Michal Kadlec

 Stane se, vždyť se teprve jen učí... Minulou středu trošičku zazmatkoval žák autoškoly při průjezdu Havlíčkovou ulicí v Prostějově. Ani jeho instruktor na sedadle spolujezdce nedokázal zabránit tomu, že šoférský elév „škrtl“ vozidlem autoškoly o zaparkovanou Hondu u krajnice...

Post by: Redakce

 Že jsou již otevřena obě prostějovská koupaliště, ocenil našinec především na začátku minulého týdne. Dosud nejvyšší zjištěnou teplotou je úterní hodnota 31,2 stupně Celsia, kterou meteorologové naměřili u prostějovské hvězdárny v úterý 11. června ve 14:42 hodin!

Post by: Michal Kadlec

 Na hrubý pytel přišla hrubá záplata. Před časem vydal soud zákaz styku muže s jeho expřítelkyní, na které se dopouštěl domácího násilí. Chlápek však předběžné opatření absolutně nerespektoval a ženu několikrát osobně vyhledal. U ní doma, ovšem také na veřejnosti. Násilník skončil ve vazbě.

Post by: Redakce

Během dvou dní, konkrétně 23. a 24. května tohoto roku dosud nezjištěný pachatel ve dvou prostějovských bankomatech provedl neoprávněný výběr hotovosti z účtu čtyřiapadesátileté ženy. Použitím dosud nezjištěné platební karty pachatel majitelce účtu způsobil škodu 15 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platební karty. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 9. června nahlásila dvacet minut po půlnoci prostřednictvím linky 156 žena, že její přítel je totálně opilý, načež uvedla, že ji partner dokonce v podnapilém stavu napadá. V přítomnosti strážníků se muž uklidnil, přesto je svým jednáním podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. K jeho projednání u správního orgánu je třeba souhlas napadené osoby. O tom hlídka oba poučila. Za půl hodiny však strážníci na místo vyjížděli znovu. Tentokrát se jednatřicetiletý muž choval agresivně a rozbíjel zařízení bytu. Dotyčného strážníci vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, která skončila výsledkem 2,14 promile alkoholu v dechu. Jelikož se muž i nadále choval agresivně a nekontroloval své chování, rozhodla hlídka o převozu do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Umístění na záchytku schválil i přivolaný lékař.

Post by: Redakce

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podezírají němčičtí policisté šestatřicetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v neděli 9. června po deváté hodině dopolední v Masarykově ulici v Němčicích nad Hanou pod vlivem alkoholu řídil osobní automobil. Při kontrole u něj policisté provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 1,23 a 1,24 promile alkoholu v dechu. Muž se změřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití šesti půllitrů piva a tří odlivek slivovice během předchozí noci. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. V případě odsouzení mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Post by: Michal Kadlec


Pouhý kus pozemku v centru Prostějova, ale strhla se o něj bitva jako o Stalingrad! A tato bitva ještě stále není u konce... Večerník už na přelomu let 2017 a 2018 informoval o nečekaném kroku společnosti Manthellan, která betonovými skružemi zablokovala parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí. Podle vyjádření developera se tak stalo proto, aby nedošlok případnému zranění osob při archeologickém průzkumu před plánovanou výstavbou Galerie Prostějov. Více než rok se táhly spory o předmětný kus pozemku. Ovšem betonové skruže zůstávají na místě i poté, co Krajský soud v Brně zrušil platnost veškerých smluv mezi městem a Manthellanem. Proč?

Post by: Michal Kadlec

K vypjaté situaci došlo předminulý pátek 7. června pozdě večer na železničním přejezdu za „myší dírou“ ve Vrahovicích. Do kolejiště poblíž restaurace Na rybníčku si sedl opilý mladík.

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad