Dobrý podvečer, dnes je středa 21.2.2018
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Už na podzim 2016 Večerník informoval o vyprojektované opravě dálničního podjezdu ve Vrahovicích, kterému nikdo neřekne jinak než „myší díra“. Dodnes se ale nic neděje! Dlouho avizované opravy v Říční ulici zdržely údajně majetkoprávní vztahy a zpoždění územního řízení. Nyní už je ale jasné, že rozšíření vozovky bude hotovo v květnu letošního roku. „Příprava a povolení investiční akce byly velmi časově náročné, a to z důvodu řešení majetkoprávních vztahů se soukromými vlastníky a s obcí Držovice. K dalšímu zpoždění došlo při průběhu územního řízení, kdy náš odbor obdržel žádost stavebního úřadu o doplnění stanovisek Ředitelství silnic a dálnic a Ministerstva dopravy,“ vysvětlil zdržení Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic prostějovského magistrátu. Jak dodal, stavební povolení by město mohlo dostat už v březnu.

Post by: Martin Zaoral
Více jak deset let působí v Protivanově zubař MUDr. Josef Kurfürst. Koncem letošního března ale bude ordinovat naposledy. „Pan doktor se přesune do ordinace blíž k místu svého trvalého bydliště,“ prozradila Večerníku starostka Protivanova Bronislava Krénarová. Zubařů v okolních obcích Drahanské vrchoviny je pomálu a v samotném Protivanově tak bude stomatolog citelně chybět. Nejbližší ordinace je v Drahanech, další už jen v Prostějově či Boskovicích. Najít někoho za končícího zubaře přitom nebude vůbec snadné. Zubařů je totiž obecně málo. „Náhradu zatím nemáme, ale intenzivně ji hledáme,“ přislíbila starostka.
Post by: Michal Kadlec

Uplynulou sobotu 17. února po osmé hodině prováděli policisté běžnou hlídkovou činnost v Kostelci na Hané. V jednu chvíli se zaměřili na podezřelou škodovku, která před nimi kličkovala. Její šofér se strážců zákona v jejich služebním vozidle zalekl a naboural. Byl totiž totálně opilý...

Post by: Martin Zaoral
Jak veřejnost jistě ví, psala se polovina ledna, když vyhořela kotelna budovy v ulici Tetín, kterou obývají společnosti sloužící instituce. Večerník zjisil, že zhruba do konce února by se OS Lipka i Střední škola, základní škola a mateřská škola JISTOTA měly vrátit do opravených prostor.
Obě instituce pracují s postiženými dětmi. Po nedávném požáru však musely své tradiční působiště opustit. „V současné době máme již všechny předmětné prostory vymalované. Předpokládám, že někdy na konci února se budeme stěhovat zpět,“ prozradila Večerniku Marie Turková, ředitelka Střední, základní a mateřské školy Jistota.
Celková výše škody způsobené požárem se pohybovala kolem 750 000 korun. Drtivou většinu nákladů na opravy pokryje pojišťovna. „Něco málo budeme doplácet z vlastního. Kvůli bezpečnosti například musíme pořídit novou úpravnu vody, která tady dříve nebyla,“ upřesnila Turková.
Škola společně s Lipkou bezprostředně po požáru vypsala sbírku na opravu poničené budovy. „Zatím se nám od celkem sedmi dárců sešlo čtrnáct a půl tisíce korun. Jedna z dárkyň z nedaleké Brněnské ulice nám věnovala deset tisíc korun. Peníze využijeme na dofinancování oprav, pokud by byla částka ještě vyšší, použijeme je i na nákup pomůcek pro naše děti,“ konstatovala Turková s tím, že všem dárcům mnohokrát děkuje. Číslo sbírkového konta přitom zůstává stejné, a to: 86-7309540277/0100.
Post by: Martin Zaoral

Tak to je bomba! Mezi obcemi Brodek u Prostějova a Kobeřice se začala budovat střelnice. Zajímavý, ale také kontroverzní projekt je však zatím obestřen tajemstvím. Přes veškerou snahu se ani Večerníku dosud nepodařilo zjistit o něm příliš mnoho konkrétnějších informací. Tají snad někdo něco? A proč?

Post by: Michal Kadlec

Šlo o věc, která pobouřila desítky občanů. Na konci roku 2016 provedl odbor majetku města prostějovského magistrátu rozsáhlou a velmi podrobnou inventuru odstavných ploch před domy soukromých majitelů. Přišlo se na to, že v Prostějově je na dvě stě padesát ploch, na kterých majitelé parkují svá vozidla někdy i desítky let zadarmo, přestože jde o pozemek města. Verdikt radních tenkrát zněl nekompromisně - budete platit!

Post by: Michal Kadlec

Necelé čtyři desítky milionů korun nově připluly do městské pokladny. Tento balík peněz je od ruské firmy, která od magistrátu zakoupila přes pět hektarů pozemků v průmyslové zóně. Ještě letos v létě tady firma DGPack dostaví areál, ve kterém se budou vyrábět obaly na potraviny a nápoje.

Post by: Michal Kadlec

Není snad člověka, který by za svůj život nepotřeboval alespoň jednu sociální službu. A zdaleka se nemusí jednat o lidi z těch nejnižších vrstev společnosti. Síť tohoto druhu je totiž v Prostějově velmi rozsáhlá, což možná veřejnost ani tolik nevnímá, ale je tomu bezesporu tak. Přestože rozpočty jednotlivých organizací zajišťuje z větší části stát nebo příslušný kraj, ani prostějovský magistrát se v drtivé většině případů rovněž nezříká zodpovědnosti a mnoha institucím každoročně finančně pomáhá.

Post by: Michal Kadlec

Vedení prostějovského magistrátu hodně přitvrdilo v případě vyostřeného sporu se společností Manthellan. Ta, jak známo, už zahájila přípravné práce před výstavbou Galerie Prostějov. Zatímco prostřednictvím advokátní kanceláře Ritter - Šťastný, kterou si rada najala, bylo už na konci ledna Manthellanu zasláno upozornění, že nájemní smlouva na pozemky v centru Prostějova skončila k 31. prosinci 2017, nyní většina knšelů zašla podle zjištění Večerníku ještě dál...

Post by: Michal Kadlec

Křižovatka poblíž dálnice u motorestu ve Vranovicích-Kelčicích není zrovna dvakrát bezpečná a poměrně často tam dochází k nehodám. Předminulý pátek se právě zde střetli dva kamiony. Ani jeden z řidičů nechtěl nechat vinu na sobě, proto příčinu střetu vyšetřují policisté...

Post by: Michal Kadlec

Právě dnes, tj. v pondělí 19. února, začíná hodinu po poledni v tomto volebním období již 29. jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Úmyslně uvádíme, že začíná, protože podle zkušeností z posledních dvou zasedání tohoto vrcholného orgánu města se nedá předem určit, kdy skončí. To poslední zastupitelstvo trvalo hned tři dny!

Post by: Michal Kadlec

Zajímavé věci se dějí v zákulisí prostějovské komunální politiky. Představitelé Pirátské strany v čele s Petrem Lyskem a Petrem Kapounkem, ale také Jan Navrátil z hnutí Změna pro Prostějov jednali podle zjištění Večerníku za zavřenými dveřmi se členy prostějovské ČSSD. Na srdci měli okamžité odvolání z funkce náměstka primátorky Jiřího Pospíšila (PéVéčko). Za „odměnu“ pak nabízeli podporu koaličního uskupení až do podzimních voleb! Jakoby najednou opozicí tolik kritizované kupčení s hlasy a posty nevadilo...

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě