Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Silnice spojující Ptení s Holubicemi je známá svým prudkým stoupáním a ostrými zatáčkami. Řadu let již není v dobrém stavu, kraje silnice jsou ulámané a krajnice jsou nezpevněné.

Post by: Michal Sobecký

Zranění a rozbité kolo si odnesl z pondělní jízdy na kole pětadvacetiletý muž, který jel po cyklostezce v Kralické ulici od centra města. Příčinou nehody byla pravděpodobně rychlá jízda, kterou mladý sportovec nezvládl a narazil s kolem do kovového zábradlí.

Post by: Martin Zaoral

 Ti budou koukat! Až se školáci z Nezamyslic vrátí po prázdninách do své školy, budou si nejspíš myslet, že se spletli. Již od letošního února totiž prochází budova B rozsáhlou rekonstrukcí. Po ní by mělo všech třináct tříd, které se tam nachází, proměnit k nepoznání. Slavnostní otevření zrekonstruované budovy se uskuteční ve čtvrtek 29. srpna od 13:00 hodin.

Post by: Milan Fojt

 Nezájem. Ten nakonec stojí v cestě za tím, aby v Prostějově fungovala zubní pohotovost i o víkendech. Možnost nabídl Olomoucký kraj, opakovaná veřejná zakázka zajišťující službu ve městě však měla nulovou odezvu. Krajskému úřadu se na dvojici veřejných zakázek nepřihlásil žádný zájemce.

Post by: Petr Kozák

 Uplynulou středu po jedenadvacát hodině oznámila na linku tísňového volání Policie ČR nejmenovaná žena, že postrádá svého tchána, který si v tentýž den ráno vyrazil na houby do lesa k obci Alojzov na elektrickém vozíku a doposud se nevrátil. Invalidní muž v seniorském věku neměl u sebe ani mobilní telefon, prostřednictvím kterého by se mohl kontaktovat s rodinou, pro případ, že by nastala nějaká nepředvídatelná situace, jak se na potvoru přihodilo. Spustila se tak pátrácí akce, která nakonec měla zaplaťpánbůh šťastný konec.

Post by: Redakce

Během předminulého víkendu se z volně přístupného areálu ZŠ a MŠ v ulici Melantrichova ztratila vibrační deska Wacker v hodnotě 100 000 Kč.

Post by: Redakce

Ve čtvrtek 15. srpna po druhé hodině ranní vyjížděli strážníci prověřit oznámení o rušení nočního klidu do okrajové části města. Před uvedeným domem strážníci slyšeli hádku mezi mužem a ženou. Jednatřicetiletá dáma uvedla, že její manžel je opilý, nadává jí, hází po ní různé věci a také napadá.

Post by: Redakce

Předminulý pátek 2. srpna krátce po dvaadvacáté hodině kontrolovali policisté v Držovicích osobní motorové vozidlo Peugeot. U třicetiletého řidiče provedli jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky.

Post by: Martin Zaoral

 Ostře sledovaní opeřenci! Takovou přezdívku si vysloužili členové labutí rodinky z prostějovského rybníka. Minulé úterý 13. srpna dopoledne byli strážníci přivoláni k jednomu z celkem osmi letošních mláďat. Vypadalo, že je zraněné. Večerník zjišťoval, co se s labutí dělo dál...

Post by: Martin Zaoral

 Dokážete si představit, že byste skoro měsíc nejedli? Osmadvacet dní trvající hladovku, během níž pil pouze vodu, absolvoval minulý rok Vladimír Brunton z Kostelce na Hané. Skvělý fotograf tak chtěl kompletně očistit své tělo. Nápadně štíhlý muž dle svých slov už podobně dlouhou hladovku držet nehodlá.

Post by: Martin Zaoral

To to trvalo! Už letos v březnu byl Radim Žondra odsouzen k osmi letům vězení. Usvědčen byl z přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě. Policisté jej tehdy chytili v domě syna bývalého starosty v Polišenského ulici. Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala.

Post by: Redakce

 Sídliště Svobody, Hloučela, Tylova. Tam všude už dělníci a stavební stroje řádili, rekonstrukce je úspěšně hotová. A na Šárce se pracuje. Na řadu ale přichází také další obytné zóny v Mozartově a Moravské ulici. Magistrát aktuálně zveřejnil informaci o tom, že chystá zadat projekt. Předpokládaná hodnota obou dokumentací činí pět a půl milionu korun.

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...