Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Bývalý závodní klub Oděvního podniku na Vápenici, jemuž Prostějované říkali „blešárna“, je prodán! Budova v zoufalém technickém stavu má nového majitele, který se okamžitě pustil do rekonstrukce. Jenomže, jak Večerník zjistil, nový majitel je jen velmi těžko k sehnání, takže se ho zatím nelze zeptat, co má s budovou v úmyslu. Jeho mobilní telefon ani e-mailovou adresu nemá kupodivu k dispozici ani prostějovský stavební úřad...

Post by: Michal Kadlec

 V noci z pondělí 4. na úterý 5. února se Moravskou ulicí v Prostějově rozblikaly modré majáky. V západní části města v tu ránu zasahovaly veškeré složky integrovaného záchranného systému. Požár bytu panelového domu vyvolal obavy z jeho možného rozšíření. Policisté s hasiči postupně z domu číslo 27 evakuovali pětadvacet lidí, hlavně ze sousedství bytu, ze kterého se valil dým. Jeho obyvatelka totiž hodila hořící adventní věnec do vany a o neštěstí bylo postaráno...

Post by: Nikola Filipenská

 Obec Pivín oznamuje občanům, že na návsi došlo k poškození podzemních kabelů veřejného osvětlení. Již byla objednaná firma, která má zjistit přesné místo poškození a zajistit opravu, přesto vedení obce žádá občany o trpělivost při dočasné ztížené viditelnosti.

Post by: Michal Kadlec

Ani minulý týden u Krajského soudu v Brně nepadl rozsudek v případě přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě z 20. prosince 2016. Ale popravdě řečeno, jen málokdo to čekal. I Večerník byl v Brně svědkem další přetahované o to, zda obviněný Radim Žondra je skutečně tím mužem, který na dvojnásobnou wimbledonskou vítězku zaútočil a nožem jí poranil prsty levé ruky. Sama Petra Kvitová má o jeho vině jasno, kromě policejní rekognice pak i minulé úterý při odděleném výslechu poznala v Žondrovi jasného pachatele. Ten zase žádá o vlastní zkoušku na detektoru lži a jeho obhájkyně navíc podala stížnost na podjatost soudu a také na skutečnost, že údajně protizákonně vyhověl Kvitové při její žádosti promluvit pouze na mikrofon v utajené místnosti soudní budovy. Přelíčení bylo odročeno na 26. března, a zda právě toto bude termín vynesení rozsudku, to zůstává ve hvězdách.

Post by: Martin Zaoral

Bývalý židovský hřbitov u Reálného gymnázia a základní školy ve Studentské ulici má být ukázkovým příkladem toho, jak jsme se v Prostějově (ne)dokázali vyrovnat s vlastní historií. Díky tomu se stal jedním z ústředních bodů pořadu Fokus Václava Moravce na téma Smíření s minulostí.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Velké emoce plály při středečním romském pohřbu na Městském hřbitově v Prostějově. Více než stovka rodinných příslušníků, přátel a známých se loučila s osmdesátiletou Veronou Pohlodkovou.

Post by: Michal Kadlec

Už jsou to tři týdny, co Krajský soud v Brně rozhodl s definitivní tečkou o neplatnosti smluv mezi statutárním městem Prostějov a developerskou společností Manthellan v případě pronájmu a následného prodeje pozemků u Špalíčku, kde měla stát obří obchodní Galerie Prostějov. Ani po třech týdnech se však žádná ze zúčastněných stran nechce vyjadřovat k dalším svým krokům.

Post by: Redakce

V lyžařském středisku Kladky „se dveře netrhnou“. Díky jarním prázdninám návštěvnost vzrostla, zároveň středisko zažívá nejlepší čas sezóny. Jelikož zimní radovánky se stávají čím dál oblíbenější, nebylo divu, že rodiče s dětmi využili naplno jarním prázdnin a zamířili právě do tohoto lyžařského střediska. Ostatně zadovádět si a vyblbnout se na svahu můžete v rámci jakékoliv dovolené. Do příštích dní si areál slibuje podobnou účast, snad jen aby vyšlo počasí, které meteorologové hlásí.

Post by: Redakce

Tři milióny korun jsou letos připraveny v krajském rozpočtu na odstranění škod, které obcím vzniknou při haváriích na vodovodních a kanalizačních řadech. Ze stejného balíku peněz je možné čerpat i na stavbu protipovodňových opatření. „Krajské peníze mohou žadatelé získat v případě, že dojde k poruše na vodovodu, a v důsledku toho k omezení dodávek pitné vody. Opravy vodohospodářské infrastruktury jsou velmi nákladné, proto chce hejtmanství obcím s financováním pomoci,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro životní prostředí Milan Klimeš.

Post by: Redakce

Od letošního roku 2019 přichází všem podnikatelům na pomoc již dlouho očekávaný PES = Právní Elektronický Systém. Jedná se o stěžejní projekt Hospodářské komory, který provede podnikatele a živnostníky džunglí zákonů a dalších předpisů, pohlídá za ně plnění administrativních a daňových povinností a nepochybně přispěje k úspoře nákladů na straně podnikatelů.

Post by: Michal Kadlec

 Dříve v médiích hojně propíraná kauza Vidkun byla ze strany policie definitivně uzavřena. Propojení vlivného olomouckého podnikatele se špičkami krajské policie se dotklo i bývalého hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Policisté někdejšího prvního muže úřadu v této kauze obvinili z korupce a u soudu mu hrozí mnohaleté vězení.

Post by: Redakce

V ranních hodinách uplynulého čtvrtku 7. února bylo přijato oznámení o stojícím kamionu na trávníku v ulici Okružní. Na místo byla vyslána hlídka, která oznámení potvrdila. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že vozidlo mělo poruchu. Řidič cizí státní příslušnosti tahač odstavil tak, aby byla zanechána průjezdnost vozovky. Odtah měl již domluvený. Během odtahování vozidla zajišťovali strážníci bezpečnost silničního provozu, aby nedocházelo ke kolizním situacím. O protiprávní jednání se nejednalo.

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016