Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Jak je jednoduché se nechat okrást! Apelovat na opatrnost směrem k majitelům vozidel je podle následujících případů zřejmě jakoby hrách na stěnu házel... Muž a za pár hodin i žena z Prostějova se nechali okrást o majetek uložený v absolutně nezabezpečených autech. Zloději tak v obou případech vyloženě využili nabízené šance.

Post by: Martin Zaoral

Tohle mohl zachránit jedině zázrak. A ten se bohužel nekoná. Poslední měření krajských hygieniků potvrdilo, že plumlovská přehrada je stále plná sinic. Víceméně se tak opakuje situace z loňského roku. Novinkou snad je pouze to, že zelených a jedovatých bakterií je v přehradě vůbec nejvíc od dob, co byla po bagrování za zhruba 130 milionů korun před více jak třemi roky opět napuštěna. Proč tomu tak je? A co na to provozovatelé občerstvení?

Post by: Michal Kadlec

Při probíhající rekonstrukci náměstí Spojenců v Prostějově učinili stavbaři nečekaný objev! Pod dřívějším pomníkem rudoarmějců narazili při výkopových pracích na železobetonovou „skořápku“. K překvapení všech se jednalo o protiatomový kryt, o kterém neměl nikdo ani páru!

Post by: Michal Kadlec

O možné demolici budovy městských lázní se přestává mluvit. Radní se předběžně dohodli s opozicí o jejím dalším využití. Podle jednatele Domovní správy Prostějov Vladimíra Průši je technologické zařízení lázní natolik dobře rekonstruované, že vydrží bez náročnějších oprav minimálně deset let. Toto zařízení budou tedy využívat v drtivé většině sportovní plavci, pro veřejnost by se měl zase postavit pětadvacetimetrový krytý bazén s vodními atrakcemi a wellness vybavením v aquaparku v Krasické ulici.

Post by: Martin Zaoral

Starostovi Bedihoště se podařilo dohledat pravou identitu muže, který vozil odpad do příkopu mezi jeho obcí a Žešovem. Zjistit se jej podařilo poté, co byl snímek vandala zveřejněn ve facebookové skupině Prostějov Bez Cenzury. Nejde přitom o muže z Ohrozimi, jak se původně předpokládalo, ale o profesionálního vojáka z Prostějova.

Post by: Michal Kadlec

Nedávno jsme přinesli exkluzivní reportáž o Durejdu Kmentovi, který se po devatenácti letech skrývání po Asii i Evropě sám přihlásil české policii. Vrátil se do republiky odsedět si tříletý trest, který v roce 1998 obdržel poté, co na konci stejného roku v Mostkovicích autem v opilosti usmrtil patnáctiletého Aleše Ingera.

Post by: Michal Kadlec

Jak je jednoduché se nechat okrást! Apelovat na opatrnost směrem k majitelům vozidel je podle následujících případů zřejmě jakoby hrách na stěnu házel... Muž a za pár hodin i žena z Prostějova se nechali okrást o majetek uložený v absolutně nezabezpečených autech. Zloději tak v obou případech vyloženě využili nabízené šance.

Post by: Redakce

V neděli 13. srpna v odpoledních hodinách strážníci asistovali hasičům při likvidaci vosího hnízda v pouliční lampě v ulici Zlechovská. Při zásahu hlídka zajišťovala místo proti vstupu osob. O několik hodin později v nočních hodinách strážníci vyjížděli k několika ohlášeným požárům. Jednalo se o odpadkový koš, kontejner a boty na chodbě přede dveřmi. Případ se zapálenou obuví si na místě převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Post by: Redakce

Ve středu 16. srpna vpodvečer neznámý pachatel na parkovišti před domem v ulici Brněnská v Prostějově nezjištěným předmětem rozbil okno ve dveřích řidiče na osobním motorovém vozidle Volkswagen Jetta. Vnikl dovnitř a odcizil z něj koženkovou peněženku s finanční hotovostí 37 euro a 1 950 korun. Škoda na vozidle nebyla doposud vyčíslena. Případ policisté šetří pro trestný čin krádeže, a pokud pachatele vypátrají, tomu hrozí až dva roky odnětí svobody.

Post by: Redakce

V noci z pondělí 14. srpna na úterý 15. srpna vnikl neznámý pachatel na staveniště nové hasičské zbrojnice v Konici poté, co rozstřihl drátěný plot. Následně vnikl do dvou kontejnerů různých firem, kdy z jednoho ukradl elektro nářadí v hodnotě 100 000 korun a z druhého odcizil věci v hodnotě přesahující částku 18 000 korun. Ze staveniště zmizelo ještě míchadlo a hoblík, které patřily dalšímu poškozenému. V posledním případě škoda nebyla prozatím vyčíslena. Policisté případ šetří pro trestný čin krádeže, za který pachateli vzhledem k výši škody hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...