Příjemnou noc, dnes je pátek 28.4.2017
svátek slaví Vlastislav,
zítra Robert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

Poslední únorový den stihl rodinu v Čechách pod Kosířem požár, který nešťastným lidem vzal téměř vše. Z domu totiž zůstala pouze ohořelá ruina. Starší žena s ošklivými popáleninami na rukou a nohou skončila v nemocnici, kde byl hospitalizovaný i její manžel, který se nadýchal zplodin. Dcera i s vnučkou stihly sice včas z hořícího domu vyběhnout, mnoho si toho však s sebou nevzaly. Večerník zajímalo, jak po téměř půldruhém měsíci rodina žije...

Post by: Michal Kadlec

V Brodecké ulici, která se pomalu ale jistě plní rodinnou zástavbou, došlo minulé úterý k neštěstí. Pětadvacetiletý dělník byl zavalen panely montovaného domku, které se bůhví proč nekontrolovatelně sesunuly z korby nákladního vozidla. Těžce zraněného mladého muže přepravil vrtulník letecké záchranky do olomoucké nemocnice.

Post by: Martin Zaoral

Asi těžko bychom v Prostějově a širokém okolí hledali oblíbenějšího člověka, než byl někdejší ředitel prostějovské „reálky“ a místní zastupitel Václav Kolář. Právě na tohoto vzdělaného a rozvážného muže panovala mezi všemi, kteří ho znali, podivuhodná shoda. Svědčí o tom mimo jiné i výsledky voleb do Zastupitelstva města Prostějova, ve kterém zasedal už od roku 1990. S železnou pravidelností v nich získával nejvyšší počet preferenčních hlasů ze všech kandidátů. V této souvislosti se nabízí otázka: Proč se vlastně Václav Kolář nikdy nestal prostějovským starostou?

Post by: Martin Zaoral

 Vedení Konice jmenovalo novou ředitelku zdejšího gymnázia a základní školy, kterou se stala Eva Obrusníková. Od 1. července 2017 tak ve funkci nahradí dlouholetého ředitele Jaromíra Schöna, který odchází do důchodu.

Post by: Michal Kadlec

Na konci loňského roku byla úspěšně ukončena třetí etapa výstavby cyklostezky do Žešova, která skončila u místního hřbitova. Letos tak již byla zahájena etapa čtvrtá, která cyklostezku zavede až do středu této příměstské části Prostějova. Objevily se však menší komplikace, kvůli kterým musí prostějovští radní v úterý schválit vyčlenění dalších peněz z rozpočtu.

Post by: Michal Kadlec

V polovině února jsme informovali o kuriózní havárii třiatřicetiletého prostějovského bezdomovce. Ten v ulici Josefa Lady najel s kolem a vozíkem plným starého papíru na obrubník chodníku a po drsném pádu musela alkoholem zmoženého chlapíka odvézt sanitka do nemocnice. Večerníku se podařilo získat exkluzivní výpověď muže, který se po více než dvou měsících přiznal, že byl opilý, jak zákon káže!

Post by: Martin Zaoral

K příjemnému posezení na terase Zlechova máme zas o něco blíž. Ruinu legendárního hotelu získal nový majitel již před pěti lety. Z celého objektu tehdy zůstávaly jen základy a obvodové zdi. Přestože rekonstrukce probíhá pomaleji, než se původně očekávalo, její výsledky jsou již jasně patrné. Zdá se, že jeden z nejvýraznějších „Stínů minulosti“ na Prostějovsku by tak mohl konečně zmizet...

Post by: Martin Zaoral

Na Velikonoční pondělí byla většina obchodů zavřená. Lucie H. z Prostějova si tedy objednala pizzu z restaurace Fiesta. To, co dostala, ji však nepotěšilo. A se svým zážitkem se veřejně „pochlubila“...
Zčernalá pizza prý vypadala jako noční můra každého milovníka této původně italské pochoutky. „Byla jsem na procházce se psem, vrátila se domů a dostala velký hlad. Tak jsem si objednala pizzu z Fiesty a dojelo mi přesně to, co jsem čekala,“ vyjádřila se Lucie H., která se snímek spálené pizzy rozhodla zveřejnit na facebookovém profilu „Prostějov bez cenzury“.

Post by: Redakce

Prostějovští konšelé dali zelenou projektové dokumentaci na vybudování zbrusu nového zázemí pro sportovce využívající hřiště v Žešově. „Jak jsme v loňském roce na setkání s občany avizovali, každá příměstská část získá finance pro svoji potřebu ve výši jednoho milionu korun. Obyvatelé si pak sami mohou určit, na co chtějí tyto peníze navíc využít. Lidé v Žešově chtějí doplnit zázemí u sportovního hřiště,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD) s tím, že chystaná projektová dokumentace bude řešit vybudování sociálního zázemí, šatny, skladu, venkovního krbu a posezení v prostorách svahu stávajícího hřiště.

Post by: Redakce

Mateřská školka v Němčicích nad Hanou má novou ředitelku, kterou se stala Andrea Kopová. Před svým jmenováním třináct let úspěšně působila na stejném postu v mateřince v Ohrozimi.

  • Arkáda - Vůně JARA
  • Velebová
  • caje
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSPŮDCE KOVÁRNA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Stoletých přibývá.

Prostějovská primátorka Alena Rašková poblahopřála paní Josefě Schlesingerové z Prostějova. Tato dáma se totiž v plné svěžesti dožila 101. narozenin, které oslavila v plné parádě. Její recept na dlouhověkost je prostý - ničím se netrápit! Večerník se samozřejmě připojuje ke gratulacím. 

 
Kolečkářová to vzdala! 

Ignorovala dvě jednání nového zastupitelstva, před tím třetím podala společně s Janou Pavlíčkovou Hlebovou dokonce rezignaci na post opoziční zastupitelky! Bývalá starostka Držovic Blanka Kolečkářová zřejmě nepřenesla přes srdce nedávnou drtivou porážku v předčasných volbách. .

Osobnost týdne

TOMÁŠ HANÁK 

 

Populární herec a moderátor bavil v pátek večer diváky sedmnáctého ročníku Doteků módy v sále prostějovského divadla. Miláček především ženských srdcí byl excelentním průvodcem večera, od pořadatelů tradiční akce to byl skvělý tah.    

 

spa48c342 hanak
 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

300

Právě tolik lidí se uplynulý čtvrtek přišlo do kostela Povýšení svatého Kříže rozloučit s bývalým ředitelem Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova a dlouholetým komunálním politikem Václavem Kolářem. Církevní obřad trval půldruhou hodinu. Výrok týdne

„JÁ TO FURT ŘÍKALA, ALE NIKDO MĚ NEPOSLOUCHAL!“. 

Náměstkyně primátorky Ivana Hemerková takto komentovala výsledky pátečních
zápisů do základních škol a další úbytek dětí, což před lety ona sama předpovídala