Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

 To, že začnete provozovat penzion a restauraci, rozhodně neznamená, že zbohatnete. Dokonce vám nikdo nezaručí ani to, že si vyděláte na holé živobytí. Potvrdit to může i Pavel Veverka, který kvůli svému podnikání skončil před prostějovským soudem. Minulé úterý byl odsouzen za úvěrový podvod k podmíněnému trestu. Aby umořil vzniklé dluhy, bude muset prodat nejen nemovitost, kvůli které si půjčku bral, ale i svůj brněnský byt. Večerník líčení sledoval přímo v soudní síni.

Post by: Michal Kadlec

 Ve středu 22. ledna se uskuteční v pořadí již 43. jednání Rady statutárního města Prostějov v tomto volebním období. Prostějovští konšelé mají na programu přes sedm desítek bodů. O den později se koná radniční tisková konference, na které nebude pochopitelně chybět ani Večerník a v příštím vydání přineseme podrobné reportáže o výsledcích jednání rady města.

Post by: Michal Kadlec

 Zřejmě nezkušenost, ale podle všeho hlavně nepřiměřeně rychlá jízda. Každopádně mladá dívka nezvládla minulý čtvrtek jízdu za volantem škodovky po silnici z Určic na Prostějov a skončila s autem na střeše v poli. Lékaři zraněnou ženu převezli do nemocnice.

Post by: Martin Zaoral

 Zahájení stavby cyklostezky podél severního břehu plumlovské přehrady je za dveřmi.

Post by: Redakce

 Problémy se spuštěním eNeschopenek v prvních dnech hlásí kromě lékařů i někteří zaměstnavatelé. Hospodářská komora nejčastěji eviduje špatné zkušenosti zaměstnavatelů se vstupem na ePortál ČSSZ. Některé firmy si ale stěžují i na to, že nedostávají automatickou notifikaci nebo informace o eNeschopenkách přes kanál VREP (APEP), přestože si přes něj komunikaci s ČSSZ dohodly.

Post by: Michal Kadlec

Dobrá práce! Strážníci zadrželi muže podezřelé z trestného činu. Díky okamžitému upozornění od občanů se hlídka městské policie neprodleně vydala po stopách dvou mužů, kteří minulý čtvrtek rozbili výkladní skříň na náměstí a vykradli ji. Za pár minut byli oba chlápci v poutech!

Post by: Redakce

Začátkem ledna tohoto roku si sedmatřicetiletý muž z Prostějova v rámci tematicky zaměřené „skupiny“ na sociální síti dohodl zakoupení kamery typu GoPro Hero 7 s příslušenstvím.

Post by: Redakce

V pondělí 13. ledna po patnácté hodině bylo přijato na linku 156 oznámení o podomním prodeji na Sídlišti E. Beneše. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala oznamovatele. Ten uvedl, že mu dva muži nabízeli smlouvu na energie a chtěli mluvit výhradně s osobou, která je majitelem plynoměru.

Post by: Martin Zaoral

 Narodila se na Štědrý den, její život však rozhodně nejsou a nikdy nebyly nekončící Vánoce. Postupem času přišla o to nejcennější, co každý z nás má: její rodina se po požáru domu ve Vrbátkách prakticky rozpadla.

Post by: Martin Zaoral

 Nejsou napojeni na městskou vodu, nemají plyn ani kanalizaci. Rodiny žijící v domech v místech bývalé zahrádkářské kolonie Za Kosteleckou ulicí v Prostějově by uvítali, pokud by se tato situace změnila. To se však nestalo ani po dvou letech od chvíle, kdy Večerník o celé záležitosti informoval.

Post by: Michal Sobecký

 Zdánlivě obyčejná, větší hanácká obec. Tak na první pohled mohou vypadat Olšany u Prostějova. A v mnohém tomu tak skutečně je. S jednou výjimkou. Pod Olšany už dvacet let místo podzemní vody číhá jedovatý mrak plný chemikálií. Po havárii, která propukla v devadesátých letech minulého století, a za níž stála tehdejší Sigma, zůstala zamořená část podzemních vod, zejména v okolí olšanské části Hablov a nedaleko Duban. Že je něco v oblasti špatně, prozrazují modrožluté vrty, které jsou rozeseté po celé oblasti. Jak Večerník zjistil, nyní se rýsuje řešení, obec totiž získala na sanaci nutné peníze.

Post by: Michal Kadlec

Právě v těchto dnech jsme svědky situace, kdy i u běžných popelnic v Prostějově lidé vyhazují odstrojené vánoční stromečky. Podle magistrátu tak činit mohou, k tomu jsou pak ještě na sídlištích rozmístěny speciální kontejnery.

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...