Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Dnes se u Krajského soudu v Brně měla projednávat žaloba společnosti Prior na neplatnost smluv mezi společností Manthellan a statutárním městem Prostějově ohledně pozemků, na kterých se má začít stavět Galerie Prostějov. Všechno je ale jinak!

Post by: Michal Kadlec

Smutek, bezradnost a určitě i vztek. To jsou pocity, které nyní prožívá rodina z domu v ulici Pod Kosířem v Prostějově. Zatím neznámý zloduch si počíhal na čtyřměsíční štěně bílého švýcarského ovčáka, přelezl plot a z pozemku před domem psa ukradl. Rodina svého čtyřnohého miláčka usilovně hledá, pátrá po něm policie a pomoci může i široká veřejnost. Majitel štěněte za jeho nalezení vypsal odměnu!

Post by: Martin Zaoral

Říká se, že v nouzi poznáš přítele, ale on nepozná tebe... Tato životní moudrost se dokonale hodí na situaci, kterou si prošel devatenáctiletý Michal G. Letos v dubnu jej nedlouho po půlnoci u prostějovského rybníka přepadl mladý muž, kterým dle něj byl někdejší drogový dealer Jan Růžička. Ten mu dal dvě silnější facky, pak jej obral o mobil.

Post by: Redakce

Roční zúčtování mezd za rok 2018 a novinky ve zdaňování 2019 přednese 12. prosince od 9 hodin v Národním domě Ing. Milan Lošťák. Tento lektor působí v daňové správě nepřetržitě od roku 1985 a věnuje se také publikační činnosti v oblasti zdaňování mezd.

Post by: Michal Kadlec

Pokud je člověk unavený, neměl by za volantem vůbec co pohledávat. Na to ovšem nedbal mladý šofér osobního vozidla, který minulé úterý havaroval na dálnici ve směru od Vyškova na Prostějov. Přemohl ho mikrospánek a s autem skončil na svodidlech...

Post by: Michal Kadlec

K neštěstí v ulici E. Valenty došlo předminulý pátek. Řidička osobního auta tam po školní výuce srazila desetiletého chlapce. Ten podle policistů nečekaně vyběhl zpoza autobusu přímo před projíždějící BMW. Řidička podle všeho neměla nárok včas zareagovat a chlapci se vyhnout. Zraněný hošík byl převezen do nemocnice.

Post by: Michal Kadlec

Společnost MEGAWASTE-EKOTERM, která provozuje spalovnu nebezpečného odpadu v Prostějově, dostala pokutu 350 000 korun. Inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí zjistili, že firma nedodržovala povinnosti pro zneškodňování nebezpečných odpadů stanovené v integrovaném povolení.

Post by: Michal Kadlec

Z přečinu zpronevěry podezírají prostějovští policisté osmačtyřicetiletou pracovnici jedné z prostějovských čerpacích stanic. Podezřelá se tohoto skutku měla dopouštět minimálně v období od 9. srpna do 2. září tohoto roku.

Post by: Michal Kadlec

Uplynulou středu 5. prosince hodinu před polednem bylo na lince tísňového volání přijato oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak, proto mu není dobře.

Post by: Michal Kadlec

Během uplynulých dní měli státní policisté i strážníci městské policie plné ruce práce, aby pořešili množství případů spojených s násilím. Je až s podivem, kde se v tomto adventním čase bere v lidech tolik brutality. Nejdříve hlídka městské policie vyjížděla v sobotu 1. prosince k prostějovské nemocnici.

Post by: Michal Kadlec

Minulé pondělí 3. prosince přijali policisté na Prostějovsku dvě oznámení o vniknutí do neuzamčeného vesnického rodinného domu. K oběma skutkům došlo krátce po poledni, při obou majitelé domů přišli o částky kolem 1 500 korun a z domů odešli pachatelé nezpozorováni. K jednomu případu došlo na Konicku a ke druhému na Určicku. Policisté z obvodních oddělení Konice i Prostějov 2 ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody. Za ten pachatelům obou skutků v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Michal Kadlec

Možná se blíží rozhodující bitva o pozemky u Špalíčku v centru Prostějova. Nejvyšší soud České republiky vydal v březnu tohoto roku rozhodnutí ohledně odvolání společnosti Prior proti rozsudku Krajského soudu v Brně na platnost smluv mezi statutárním městem Prostějov a společností Manthellan.

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.