Dobré ráno, dnes je sobota 25.2.2017
svátek slaví Liliana,
zítra Dorota
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

V časných ranních hodinách předminulého pátku 10. února byl na linku 156 nahlášen pohyb ženy obléknuté jen v pyžamu, nazouvácích a s batohem na zádech. Strážníci pětadevadesátiletou seniorku na uvedené ulici našli. Jelikož v místě jejího bydliště se nepodařilo zkontaktovat rodinné příslušníky, byl přivolán lékař. Ten rozhodl o převozu seniorky do nemocnice.

Post by: Michal Kadlec

Mít dobrou místní znalost se vyplácí. Při kontrole svěřeného okrsku na parkovišti před nákupní pasáží v ulici Anenská si strážník v pondělí 13. února povšiml celostátně hledané osoby, která právě vystupovala ze zaparkovaného vozidla. Jednalo se o třiačtyřicetiletého muže.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Smutná zpráva zasáhla nejen fotbalovou rodinu 1.SK Prostějov. Ve věku 68 let zesnul ve čtvrtek 23. února 2017 předseda klubu Petr LANGR.

Post by: Michal Kadlec
Už za minulého režimu to byla nálevna, která otvírala štamgastům své dveře už ve čtyři hodiny ráno. Oblíbený „Plecháč“ ve Wolkerově ulici ale v novodobé historii na pár let zmizel, vařili zde Vietnamci, pak čeští pronajímatelé. Jak si ale Večerník těsně před uzávěrkou tohoto vydání všiml, nad dveřmi do plechové „boudy“ se znovu objevila velká cedule s legendárním názvem podniku! Copak vstal z mrtvých? Večerník to do příštího vydání zjistí!
Post by: Martin Zaoral

Něco tak rozlehlého u nás už dlouho nikdo nepostavil. Řeč je o skleníku o velikosti dvou a půl hektaru, který by měl vyrůst mezi Smržicemi a Čelechovicemi. V souvislosti s jeho výstavbou se objevují hlasy PRO i PROTI. Ty první mají svoji logiku, ty druhé jsou o to více slyšet. Zásadně se liší hlavně v tom, od koho pocházejí. Většina zastánců skleníku totiž na rozdíl od odpůrců nebude muset v jeho bezprostřední blízkosti žít.  

Využívat teplo z bioplynové stanice k vytápění skleníku mně osobně přijde jako vytvoření zajímavého systému, který je účinný i ekologický zároveň.

Post by: Redakce

FOTO: Chladným večerem loňského bedihošťského předjaří zazněly dva výstřely. Sedmašedesátiletý Antonín Pospíšil tam 16. března 2016 jednou provždy skoncoval s tyranským tchánem (†85). Do hlavy mu vpálil dvě kulky. Olomoucký vrchní soud mu uplynulou středu potvrdil za vraždu třináctiletý trest, který mu už v listopadu 2016 nařídil Krajský soud v Brně. Zmírněn mu byl alespoň typ věznice, kam bude zařazen...

Post by: Redakce

Z přečinu zpronevěry podezírají němčičtí policisté třicetiletou ženu z Bystřice pod Hostýnem. Tohoto skutku se měla dopustit tím, že si pro svoji potřebu ponechala zálohu ve výši deseti tisíc korun určenou na zakoupení dětského kolotoče pro obec na Prostějovsku. Žena polovinu z celkově smluvně sjednaných dvaceti tisíc korun převzala počátkem prosince 2015. Do současnosti však kolotoč ani nedodala, ani nevrátila převzatou zálohu. Ve věci je tak vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé ženě za přečin zpronevěry hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Post by: Redakce
Minulé pondělí 10. února před čtrnáctou hodinou v prodejně elektra v Konečné ulici odcizil dosud nezjištěný pachatel dva vystavené notebooky typu Lenovo IdeaPad bílé barvy. Poškozené společnosti svým činem pachatel způsobil škodu ve výši bezmála šestadvaceti tisíc korun. V případě dopadení a prokázání viny mu za přečin krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.
Post by: Redakce

Na začátku loňského roku byla uzavřena tradiční prodejna pečiva a cukroví na náměstí E. Husserla, kterou od února 2002 provozovala společnost Penam. Mnozí se báli, že prostory zůstanou dlouhodobě neobsazené. Nic takového se však nestalo. Na rozdíl od jiných měst totiž zájem o podnikání v centru Prostějova stále neutuchá.

Post by: Redakce
Uplynulý čtvrtek 16. února oznámil muž pokousání svého psa druhým zvířetem, který sice měl v dohledu páníčka, ale ten nestihl zabránit v napadení. Jelikož při útoku nedošlo ke zranění žádného z pejsků ani k jiné škodě na majetku, událost byla vyřešena na místě s přestupcem blokovou pokutou. Ta se za volné pobíhání psa na veřejných prostranstvích mimo určená místa může vyšplhat až na pět tisíc korun!
  • Kendrion
  • Auto Kubicek
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak jste spokojeni s právě skončenou hokejovou sezonou a 9. místem Jestřábů?

DM_ZOUBKY
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Přidali se i další.

Student Jan Šmída a zastupitelka Milada Sokolová už nejsou sami, bezdomovcům u místního nádraží pomáhají i jiní jakožto například zástupce ředitelky Střední zdravotnické školy Martin Mokroš. Díky těmto dobrým lidem už nezůstává pouze u horké polévky, ale k mání jsou i chlebíčky, zákusky a spousta ovoce.

Ztrácejí autoritu a respekt?

Za našich mladých let jsme se třepali strachem, když jsme spatřili policajta, říkají pamětníci. Dnes je zřejmě jiná doba. Na dva ochránce zákona si v obci na Prostějovsku vyšlápl opilý násilník, dokonce je napadl s pohrabáčem v ruce. Jediné štěstí, že strážci zákona mu hned ukázali, zač je toho loket!

Osobnost týdne

VÁCLAV VYDRA
08 vydra
Potlesk vyprodaného sálu Městského divadla v Prostějově si naprosto zasloužil. Společně se svojí manželkou Janou Bouškovou, Svatoplukem Skopalem a dalšími slavnými herci exceloval před prostějovskými diváky v divadelní hře Rukojmí bez rizika.  
Reportáž najdete v příštím tištěném vydání Večerníku!

Číslo týdne

8
Až tolik fotbalových hřišť by se vlezlo na plochu, která má být u Kostelce na Hané zaplněna skleníky pro pěstování rajčat. Něco tak rozlehlého se v historii prostějovského regionu asi ještě nikdy nestavělo!

Výrok týdne

„PROČ MAJÍ MÍT MRTVÍ PŘEDNOST PŘED ŽIVÝMI?“   

Bouři potlesku při besedě se zástupci židovské obce sklidila primátorka Alena Rašková tímto zřetelným výrokem