Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 Kvůli vyšší půjčce muž z Prostějova souhlasil s tím, že přenechal majiteli zastavárny kromě mobilního telefonu i svůj občanský průkaz. To ale neměl dělat, stejně protiprávně se však zachoval i zastavárník. Oběma teď u správního orgánu za přestupek hrozí vysoká pokuta.

Post by: Martin Zaoral

Před rokem toho bylo všude plno. Vyroste u aquaparku krytý bazén dlouhý 25 nebo 50 metrů? Bude v něm šest nebo osm drah? Tyto otázky před komunálními volbami zaměstnávaly nejen politiky, ale i veřejnost. Jak se nyní ukazuje, celá věc nebyla zase až tak žhavá. Diskuse o výstavbě nového bazénu totiž s rozdělením postů na radnici jakoby utichly a nic nenasvědčuje tomu, že by se měly v brzké době opět rozběhnout...

Post by: Martin Zaoral

Pěna, která se vytvořila na hladině mlýnského náhonu, zaujala jednu z našich čtenářek. „Poprvé jsem ji ve vodě viděla asi před deseti dny a je to čím dál horší, je jí ve vodě čím dál víc!“ burcovala Jana Slováková. Přestože je pěna na vodní hladině obzvláště na podzim běžnou záležitostí, rozhodli jsme se zjistit, jak se v tomto případě věci mají.

Post by: Michal Kadlec

Cizinci začínají být i v Prostějově velmi žhavým a žádaným artiklem mezi zaměstnavateli. Na konci srpna tohoto roku jich ve firmách v prostějovském regionu pracovaly necelé dvě tisícovky. A toto číslo se bude v blízké budoucnosti neustále zvyšovat. Večerníku to v exkluzivním rozhovoru potvrdil Jaroslav Mikšaník (na snímku), analytik trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE:  Pět stolů s odborníky a představiteli magistrátu, pět oblastí. A v závěru priority, které by měl magistrát následně řešit. Takové bylo ve stručnosti fórum, součást projektu Zdravé město, jež se ve středu uskutečnilo v Prostějově po dvou letech. A opět si našlo své účastníky. Ti následně mohli usednout ke stolům v kavárně Národního domu, kde se řešilo vzdělávání, sociální otázky či životní prostředí. Nechyběla ani dopravní problematika. U těchto míst po diskusi zazněla témata, kterými by se pak následně úřady měly zabývat. S tím, že poté se má vyjádřit veřejnost formou ankety. Mezi účastníky byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Post by: Redakce

Z důvodu nízkého zájmu rodičů o poskytování činnosti školních družin v době všech prázdnin bude zajištěna jejich činnost v průběhu školního roku vždy v jedné vybrané škole tak, aby zákonní zástupci dětí měli vždy možnost umístění dítěte. „Máme zájem co možná nejvíce pomoci rodičům a v době školních prázdnin zajistit provoz družin.

Post by: Michal Kadlec

Téměř třísettisícovou škodu způsobil uplynulou středu 9. října noční požár nákladního vozidla v průmyslovém areálu cihelny na okraji Kostelce na Hané. Původně ohlášené zahoření v jedné z tamních hal zalarmovalo tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů.

Post by: Redakce

Na plenárním zasedání EUROCHAMBRES v Římě byl zvolen náměstkem prezidenta této organizace, která zastupuje více než 20 milionů podniků a 1700 regionálních a místních komor ve 44 zemích, prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.

Post by: Martin Zaoral

Konečně se domluvili! Po druhých opakovaných volbách se ve Skřípově a Hrušce sešli zvolení zastupitelé. A nejen to. V obou případech se tentokrát podařilo zvolit užší vedení obce. Jaký bude další vývoj v obou obcích na Prostějovsku?

Post by: Michal Kadlec

 Večerník v předchozích vydáních upozornil na nevhodné byty v nově postaveném domě v Sušilově ulici. Obzvláště drahé nájemné v rozmezí od deseti do jedenácti tisíc korun měsíčně za směšně malé jednopokojové či dvoupokojové byty je minimálně podivující. Jak ale vzešlo najevo, ze středeční tiskové konference po jednání radních, i tak se do městského domu hlásí další nájemníci a magistrát nehodlá podmínky zmírňovat!

Post by: Michal Kadlec

Jak říkají sami policisté, umístění dopravní značky se zákazem předjíždění má vždycky svůj význam a je třeba ji respektovat. Toho ale vůbec nedbal mladý řidič Fordu, který v pátek nebezpečně předjížděl jiné osobní vozidlo u křižovatky poblíž mostkovického hřbitova. Došlo ke srážce, při níž viník nehody narazil s autem do stromu a těžce se zranil!

Post by: Martin Zaoral

Jako na Havaji se budou brzy cítit v Prostějovičkách. V obci u vojenského újezdu Březina by se v dohledné době měli pustit do revitalizace dolní nádrže. Ta bude spočívat v odtěžení bahna ze dna a zpevnění břehů.

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla