Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.6.2018
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Jak Večerník již informoval, takzvaná malá průmyslová zóna za Brněnskou ulicí v Prostějově nabídne do budoucna nová pracovní místa. První firmou, která tam začne působit, bude česká výrobní společnost zaměřená na plastikářský a strojírenský průmysl.

Post by: Redakce

Minulé pondělí 11. června se komunální politici sešli na v tomto volebním období předposledním jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Přestože samotný program byl poměrně rozsáhlý a obsahoval několik veledůležitých bodů, konec kupodivu ještě týž den večer. Kromě jiného byla kladným hlasováním většiny zastupitelů napříč politickým spektrem schválena účetní závěrka města za rok 2017.
Podrobné zpravodajství z jednání zastupitelstva najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 18. června  

Post by: Michal Kadlec

Předminulou neděli 10. června po osmnácté hodině došlo v Žárovicích k dopravní nehodě cyklisty s osobním automobilem. Nutno ovšem říci, že šofér vozidla udělal všechno pro to, aby zmírnil následky nesvědomitě jedoucího cyklisty, který na vozovku upadl sám vlivem rychlé jízdy z drahanského kopce. Navíc byl mírně podnapilý.

Post by: Michal Kadlec

Další slovní i fyzickou rozepři mezi partnery, tentokrát už bývalými, řešili strážníci před jedním z domů v Prostějově. Muž středního věku tam hodil šutr do okna své dřívější milence a po příjezdu městské policie dokonce napadl strážníka. Jelikož byl totálně namol, v poutech skončil na záchytce.

Post by: Michal Kadlec

Přes noc ze středy 13. na čtvrtek 14. června se dosud nezjištěný pachatel vloupal do kanceláře firmy ve Vrahovické ulici. Pachatel po násilném vniknutí oknem kancelář prohledal a odcizil z ní notebook značky Sony, akumulátorovou vrtačku značky Parkside a repasovanou vojenskou vzduchovku z roku 1947. Škoda způsobená odcizením věcí byla předběžně vyčíslena na 36 tisíc korun. Škoda způsobená poškozením okna pak zjevně přesáhne částku 5 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci a přečinu krádeže. Za ty pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Michal Kadlec

Z přečinu ohrožování výchovy dítěte viní prostějovští kriminalisté osmatřicetiletou ženu z obce na Prostějovsku. Tohoto skutku se měla žena dopustit tím, že v průběhu druhého pololetí současného školního roku neposílala do školy svou sedmiletou dceru a desetiletého syna. Žena řádnou docházku svých dětí do školy nezajistila, přestože byla na jejich narůstající absenci ze strany školy opakovaně upozorňována. Za uvedený přečin obviněné ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Michal Kadlec

Předminulou sobotu 9. června dvě hodiny po půlnoci si strážníci povšimli zraněného muže v blízkosti městských lázní. Sedmdesátiletý senior uvedl, že zranění na ruce si způsobil sám poté, co ho strhl na zem jeho pes. U sebe měl i jízdní kolo. Strážníci muži poskytli první pomoc ovázáním poraněné ruky, poté byl převezen do nemocnice na odborné ošetření. Psa i kolo strážníci umístili na služebně. O vzniklé situaci strážníci vyrozuměli manželku zraněného muže. Ta uvedla, že pro psa a kolo se dostaví druhý den ráno.

Post by: Michal Kadlec

Tak jsme už zase o kus blíž. Blíž k letošním komunálním volbám, které nás čekají první říjnový víkend. Politické strany a hnutí v Prostějově tedy letos nečekají klidné prázdniny, právě naopak. U některých z nich už dokonce teď začala předvolební kampaň, jejímž cílem je přesvědčení voličů.

Post by: Martin Zaoral

Kompletní oprava jedné z nejdelších ulic ve městě začne už tento měsíc v Kostelci na Hané. Revoluční ulice se bude opravovat po etapách, začne se s první třetinou ve směru od vlakového nádraží. Úpravy budou zahrnovat i vybudování chodníků a zálivů. Společnost PORR první fázi realizuje za 5 899 964 korun bez DPH, cena s DPH tak přesáhne sedm milionů korun. Hotovo by mělo být nejpozději do konce listopadu.

Post by: Michal Kadlec

Byl to pro něj nepříjemný šok. Bývalý fotbalový brankář, nyní známý prostějovský galerista a milovník umění Jindřich Skácel vystavoval během března tohoto roku v OC Zlatá brána obrazy Milana Kubeše. Hojně navštěvovaná událost ale měla jednu kaňku. Vyhladovělý a značně opilý bezdomovec tam 10. března jeden obraz ukradl a další poškodil. Za pár hodin byl polapen samotným galeristou, o čemž Večerník informoval. Prý kradl kvůli hladu. Jak jsme aktuálně zjistili, již zítra čeká pětapadesátiletého bezdomovce soud! 

Post by: Martin Zaoral

A má to spočítáno. Devětatřicetiletý Alois Stužka se v úterý 5. června dočkal rozsudku prostějovského soudu, který jej za sérii krádeží poslal na celkem šestnáct měsíců do vězení. Obžalovanému výrazně pomohlo, že se k celkem čtrnácti krádežím přiznal, v dalších čtyřech případech pak byl zproštěn obžaloby.

Post by: Martin Zaoral

O modernizaci trati Brno - Přerov se mluví již několik let. Stavební akce, která má přijít na více než pětatřicet miliard korun, má zajistit, aby vlaky po této trati jezdily i rychlostí 200 km v hodině. Dotknout se má i prostějovského regionu, zejména Nezamyslic a Němčic nad Hanou. V úterý 12. června od 16:30 hodin v sále místního kina Oko se s tímto velkolepým projektem budou moci seznámit i lidé z Němčic nad Hanou a okolí.

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne