Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Při procházce kolem Smržic objevila jedna z obyvatelek obce uhynulého čápa bílého. V této souvislosti pojala podezření, že majestátní pták mohl být někým otráven! Večerník zjistil, že tak tomu ovšem zřejmě nebylo...

Post by: Michal Kadlec

Další uzavírka silnice v Lidické ulici v Prostějově potrvá až do neděle 9. srpna. „Komunikace v Lidické ulici před pozemkem s parcelním číslem 3378 bude zcela uzavřena kvůli výkopovým pracím pro kanalizační přípojku.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu se v odpoledních hodinách nad ulicí Kelecká v Otaslavicích převrátil nákladní vůz Avia s nakladačem „bobek“ na korbě. V této části obce se zdaleka nejedná o první nehodu.

Post by: Redakce

 (Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Pro pacienty či jejich doprovod, kteří do prostějovské nemocnice přijíždějí autem, je nyní parkování zase o něco přívětivější. Díky novému modernímu systému, který například umí číst SPZ vozidel, je snadnější a rychlejší jak odstavení i výjezd auta. Nově lze parkové hradit platební kartou. Investice do modernizace parkovacích systémů společně s Přerovem bylo v Prostějově vyšla na více než jeden milion korun.

Post by: Martin Zaoral

Nový chodník podél Palackého ulice chystají v Kostelci na Hané. Ta se nachází na kraji města a vede kolem místního hřbitova.

Post by: Redakce

V dopoledních hodinách předminulého čtvrtku 30. července vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení o slovní potyčce mezi sousedy. Oznamovatelka uvedla, že předchozí večer nalezla ve dveřích bytového domu klíče. Jelikož nevěděla, komu patří, ponechala si je s tím, že se o ně majitel přihlásí.

Post by: Redakce

Uplynulou středu 29. července bylo pětatřicetiletému muži sděleno ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody. Co se stalo? Předminulou neděli 26. července v ranních hodinách se pohyboval v Určické ulici a „do cesty“ se mu připletlo vozidlo Hyundai i30.

Post by: Redakce

V Plumlovské ulici se podruhé během krátké doby vloupal neznámý pachatel do zmrzlinového stánku, tentokrát v úterý 28. července. Zloděj odstranil visací zámek na dveřích stánku a po vniknutí dovnitř se opět zajímal o peněžní hotovost.

Post by: Redakce

Před polednem v sobotu 25. července se na linku 156 obrátila oznamovatelka s prosbou o pomoc při zvedání jedné z obyvatelek domu, která upadla v kolárně a nemůže se ani za její pomoci postavit na nohy. Na místo byla vyslána hlídka a strážníci ženě pomohli vstát, lékařské pomoci tedy nebylo zapotřebí.

Post by: Martin Zaoral

Pokud naši předkové museli během okamžiku bojovat o holý život, pak se jim vztek náramně hodil. Ale v dnešní době bývá stejná emoce lidem často na obtíž. Navíc člověk, který se neumí ovládat, může na ostatní působit jako hlupák. Přestože se každému z nás může stát, že ve vzteku udělá věci, jež by jinak neučinil.

Post by: Martin Zaoral

Se Soňou Horvátkovou se pravidelní čtenáři Večerníku mohli seznámit již před pěti roky. Tehdy šestatřicetiletá žena nikdy nepracovala, přesto od státu pobírala 51 tisíc korun měsíčně. Bylo to díky tomu, že se starala o čtyři děti svých sourozenců, kteří skončili ve vězení. Přesto této dámě a jejím často nezvladatelným svěřencům hrozilo, že skončí na ulici. To se nakonec nestalo, celá „rodina“ se však odstěhovala z Prostějova do Pěnčína. Ani tam však své chování nezměnila...

Post by: Michal Kadlec

To snad není pravda... Bezmála jeden a půl promile nadýchal policistům pětačtyřicetiletý řidič, který se ve čtvrtek odpoledne řítil ve svém voze po dálnici u Prostějova rychlostí výrazně překračující povolený limit.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-