Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza a děs! Sobotní noc se stala tragickou pro devětatřicetiletého muže, který uhořel při požáru rodinného domku v Přemyslovicích. Z ohnivého pekla se podařilo dostat sedmašedesátileté ženě, kterou však se zraněním převezla záchranka do nemocnice.

Vyšetřování tragédie je teprve na začátku, policisté i hasiči zkoumají příčinu požáru. Těžko o ní teď spekulovat, když byl barák odpojen od elektřiny...

Celkem šest jednotek hasičů Olomouckého kraje uplynulou sobotu 2. prosince v nočních hodinách zaměstnal požár rodinného domku v Přemyslovicích. „Prvotní informace o požáru převzala linka tísňového volání krátce před dvaadvacátou hodinou. Podle oznámení se valil hustý kouř ze střechy a z místností byly pozorovatelné zuřivé plameny,“ popsal první horké chvilky Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Co se dělo dál?

Operační středisko postupně do Přemyslovic vyslalo profesionální jednotky z Konice a Prostějova, v pozdějším čase také jednotku z Olomouce doplněnou o přístroje s dýchací technikou. Posílení u požáru zajistily také jednotky dobrovolných hasičů z Přemyslovic, Kostelce na Hané a Ptení. „Rozsah evidujeme na ploše objektu zhruba deset krát pět metrů. Bohužel jedné osobě se z hořících prostor nepodařilo včas dostat do bezpečí a po provedeném průzkumu v jedné z místností nalezli hasiči muže bez známek života. Druhá osoba z domu před plameny unikla, zraněná skončila v péči zdravotníků ze záchranky,“ hlásil přímo z místa neštěstí Zdeněk Hošák. „Hasiči postupně likvidovali zahoření v místnostech a dohledali drobná ohniska, z půdních prostor bylo nutné dostat větší část nevyhořelé skladované slámy. V závěru všechny požárem zasažené prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace,“ doplnil informace ze zásahu mluvčí krajských hasičů.
Večerník kontaktoval se žádostí o bližší informace také mluvčího prostějovské policie. „Vyšetřování neštěstí je teprve na samotném začátku. Zatím mohu potvrdit, že totožnost obou osob, které se v domku nacházely, známe. Jedná se o devětatřicetiletého muže, který nepřežil a sedmašedesátiletou ženu, které se podařilo dostat do bezpečí. V tuto chvíli policisté ve spolupráci s vyšetřovateli Hasičského záchranného sboru zjišťují příčiny požáru,“ řekl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. Na otázku, zda se jednalo o majitele domku či nějaké bezdomovce, odpovědět nechtěl. „Zatím bez komentáře...“
Rodinný dům v Přemyslovicích, ve kterém našel smrt uvedený muž, nebyl zrovna v dobrém technickém stavu. „Šetření příčin vzniku i výše škod pokračuje. Prozatím není známa příčina vzniku požáru, dům byl podle vlastníka odpojen od elektrické energie. Během dne se na místo dostaví rovněž statik pro posouzení stavu objektu po požáru,“ sdělil chvíli po nedělním poledni mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.
Přímo na místě Večerník nikoho nezachystil a starosta Přemyslovic nám nebral mobilní telefon. Pozadí neštěstí tak budeme zjišťovat v příštích dnech.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném