Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza a děs! Sobotní noc se stala tragickou pro devětatřicetiletého muže, který uhořel při požáru rodinného domku v Přemyslovicích. Z ohnivého pekla se podařilo dostat sedmašedesátileté ženě, kterou však se zraněním převezla záchranka do nemocnice.

Vyšetřování tragédie je teprve na začátku, policisté i hasiči zkoumají příčinu požáru. Těžko o ní teď spekulovat, když byl barák odpojen od elektřiny...

Celkem šest jednotek hasičů Olomouckého kraje uplynulou sobotu 2. prosince v nočních hodinách zaměstnal požár rodinného domku v Přemyslovicích. „Prvotní informace o požáru převzala linka tísňového volání krátce před dvaadvacátou hodinou. Podle oznámení se valil hustý kouř ze střechy a z místností byly pozorovatelné zuřivé plameny,“ popsal první horké chvilky Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Co se dělo dál?

Operační středisko postupně do Přemyslovic vyslalo profesionální jednotky z Konice a Prostějova, v pozdějším čase také jednotku z Olomouce doplněnou o přístroje s dýchací technikou. Posílení u požáru zajistily také jednotky dobrovolných hasičů z Přemyslovic, Kostelce na Hané a Ptení. „Rozsah evidujeme na ploše objektu zhruba deset krát pět metrů. Bohužel jedné osobě se z hořících prostor nepodařilo včas dostat do bezpečí a po provedeném průzkumu v jedné z místností nalezli hasiči muže bez známek života. Druhá osoba z domu před plameny unikla, zraněná skončila v péči zdravotníků ze záchranky,“ hlásil přímo z místa neštěstí Zdeněk Hošák. „Hasiči postupně likvidovali zahoření v místnostech a dohledali drobná ohniska, z půdních prostor bylo nutné dostat větší část nevyhořelé skladované slámy. V závěru všechny požárem zasažené prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace,“ doplnil informace ze zásahu mluvčí krajských hasičů.
Večerník kontaktoval se žádostí o bližší informace také mluvčího prostějovské policie. „Vyšetřování neštěstí je teprve na samotném začátku. Zatím mohu potvrdit, že totožnost obou osob, které se v domku nacházely, známe. Jedná se o devětatřicetiletého muže, který nepřežil a sedmašedesátiletou ženu, které se podařilo dostat do bezpečí. V tuto chvíli policisté ve spolupráci s vyšetřovateli Hasičského záchranného sboru zjišťují příčiny požáru,“ řekl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. Na otázku, zda se jednalo o majitele domku či nějaké bezdomovce, odpovědět nechtěl. „Zatím bez komentáře...“
Rodinný dům v Přemyslovicích, ve kterém našel smrt uvedený muž, nebyl zrovna v dobrém technickém stavu. „Šetření příčin vzniku i výše škod pokračuje. Prozatím není známa příčina vzniku požáru, dům byl podle vlastníka odpojen od elektrické energie. Během dne se na místo dostaví rovněž statik pro posouzení stavu objektu po požáru,“ sdělil chvíli po nedělním poledni mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.
Přímo na místě Večerník nikoho nezachystil a starosta Přemyslovic nám nebral mobilní telefon. Pozadí neštěstí tak budeme zjišťovat v příštích dnech.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments