Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza a děs! Sobotní noc se stala tragickou pro devětatřicetiletého muže, který uhořel při požáru rodinného domku v Přemyslovicích. Z ohnivého pekla se podařilo dostat sedmašedesátileté ženě, kterou však se zraněním převezla záchranka do nemocnice.

Vyšetřování tragédie je teprve na začátku, policisté i hasiči zkoumají příčinu požáru. Těžko o ní teď spekulovat, když byl barák odpojen od elektřiny...

Celkem šest jednotek hasičů Olomouckého kraje uplynulou sobotu 2. prosince v nočních hodinách zaměstnal požár rodinného domku v Přemyslovicích. „Prvotní informace o požáru převzala linka tísňového volání krátce před dvaadvacátou hodinou. Podle oznámení se valil hustý kouř ze střechy a z místností byly pozorovatelné zuřivé plameny,“ popsal první horké chvilky Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Co se dělo dál?

Operační středisko postupně do Přemyslovic vyslalo profesionální jednotky z Konice a Prostějova, v pozdějším čase také jednotku z Olomouce doplněnou o přístroje s dýchací technikou. Posílení u požáru zajistily také jednotky dobrovolných hasičů z Přemyslovic, Kostelce na Hané a Ptení. „Rozsah evidujeme na ploše objektu zhruba deset krát pět metrů. Bohužel jedné osobě se z hořících prostor nepodařilo včas dostat do bezpečí a po provedeném průzkumu v jedné z místností nalezli hasiči muže bez známek života. Druhá osoba z domu před plameny unikla, zraněná skončila v péči zdravotníků ze záchranky,“ hlásil přímo z místa neštěstí Zdeněk Hošák. „Hasiči postupně likvidovali zahoření v místnostech a dohledali drobná ohniska, z půdních prostor bylo nutné dostat větší část nevyhořelé skladované slámy. V závěru všechny požárem zasažené prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace,“ doplnil informace ze zásahu mluvčí krajských hasičů.
Večerník kontaktoval se žádostí o bližší informace také mluvčího prostějovské policie. „Vyšetřování neštěstí je teprve na samotném začátku. Zatím mohu potvrdit, že totožnost obou osob, které se v domku nacházely, známe. Jedná se o devětatřicetiletého muže, který nepřežil a sedmašedesátiletou ženu, které se podařilo dostat do bezpečí. V tuto chvíli policisté ve spolupráci s vyšetřovateli Hasičského záchranného sboru zjišťují příčiny požáru,“ řekl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. Na otázku, zda se jednalo o majitele domku či nějaké bezdomovce, odpovědět nechtěl. „Zatím bez komentáře...“
Rodinný dům v Přemyslovicích, ve kterém našel smrt uvedený muž, nebyl zrovna v dobrém technickém stavu. „Šetření příčin vzniku i výše škod pokračuje. Prozatím není známa příčina vzniku požáru, dům byl podle vlastníka odpojen od elektrické energie. Během dne se na místo dostaví rovněž statik pro posouzení stavu objektu po požáru,“ sdělil chvíli po nedělním poledni mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.
Přímo na místě Večerník nikoho nezachystil a starosta Přemyslovic nám nebral mobilní telefon. Pozadí neštěstí tak budeme zjišťovat v příštích dnech.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...