Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hrůza a děs! Sobotní noc se stala tragickou pro devětatřicetiletého muže, který uhořel při požáru rodinného domku v Přemyslovicích. Z ohnivého pekla se podařilo dostat sedmašedesátileté ženě, kterou však se zraněním převezla záchranka do nemocnice.

Vyšetřování tragédie je teprve na začátku, policisté i hasiči zkoumají příčinu požáru. Těžko o ní teď spekulovat, když byl barák odpojen od elektřiny...

Celkem šest jednotek hasičů Olomouckého kraje uplynulou sobotu 2. prosince v nočních hodinách zaměstnal požár rodinného domku v Přemyslovicích. „Prvotní informace o požáru převzala linka tísňového volání krátce před dvaadvacátou hodinou. Podle oznámení se valil hustý kouř ze střechy a z místností byly pozorovatelné zuřivé plameny,“ popsal první horké chvilky Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Co se dělo dál?

Operační středisko postupně do Přemyslovic vyslalo profesionální jednotky z Konice a Prostějova, v pozdějším čase také jednotku z Olomouce doplněnou o přístroje s dýchací technikou. Posílení u požáru zajistily také jednotky dobrovolných hasičů z Přemyslovic, Kostelce na Hané a Ptení. „Rozsah evidujeme na ploše objektu zhruba deset krát pět metrů. Bohužel jedné osobě se z hořících prostor nepodařilo včas dostat do bezpečí a po provedeném průzkumu v jedné z místností nalezli hasiči muže bez známek života. Druhá osoba z domu před plameny unikla, zraněná skončila v péči zdravotníků ze záchranky,“ hlásil přímo z místa neštěstí Zdeněk Hošák. „Hasiči postupně likvidovali zahoření v místnostech a dohledali drobná ohniska, z půdních prostor bylo nutné dostat větší část nevyhořelé skladované slámy. V závěru všechny požárem zasažené prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace,“ doplnil informace ze zásahu mluvčí krajských hasičů.
Večerník kontaktoval se žádostí o bližší informace také mluvčího prostějovské policie. „Vyšetřování neštěstí je teprve na samotném začátku. Zatím mohu potvrdit, že totožnost obou osob, které se v domku nacházely, známe. Jedná se o devětatřicetiletého muže, který nepřežil a sedmašedesátiletou ženu, které se podařilo dostat do bezpečí. V tuto chvíli policisté ve spolupráci s vyšetřovateli Hasičského záchranného sboru zjišťují příčiny požáru,“ řekl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. Na otázku, zda se jednalo o majitele domku či nějaké bezdomovce, odpovědět nechtěl. „Zatím bez komentáře...“
Rodinný dům v Přemyslovicích, ve kterém našel smrt uvedený muž, nebyl zrovna v dobrém technickém stavu. „Šetření příčin vzniku i výše škod pokračuje. Prozatím není známa příčina vzniku požáru, dům byl podle vlastníka odpojen od elektrické energie. Během dne se na místo dostaví rovněž statik pro posouzení stavu objektu po požáru,“ sdělil chvíli po nedělním poledni mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.
Přímo na místě Večerník nikoho nezachystil a starosta Přemyslovic nám nebral mobilní telefon. Pozadí neštěstí tak budeme zjišťovat v příštích dnech.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla