Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 pospisilUž v dubnu loňského roku řešil prostějovský magistrát pořádný problém s pozemkem v průmyslové zóně, který zaváněl žalobou a soudem. Šlo o nedodržení smlouvy ze strany investora, který dostal radnici do nemalých patálií. Společnost Modřany Power totiž nesplnila své závazky vůči městu a v daném termínu nevybudovala slibovaný výrobní areál na pozemku o výměře více než sedmi hektarů. A co víc, bez vědomí radnice celou plochu zastavila u nejmenované banky! Nyní, těsně před koncem roku 2013 se ale problém vyřešil a kýžených sedm hektarů je už zase zpátky v majetku statutárního města Prostějov!

Mnohé a prakticky rozhodující se v celé kauze událo během posledních dvou týdnů. Po více než ročním jednání prostějovských konšelů se společností Modřany Power a diskutabilním odpuštění třímilionové pokuty získalo město svůj pozemek zpět. Stalo se tak po transakci, která nemá v našem měřítku obdoby!

„Musím říci, že taková transakce se na prostějovském magistrátu skutečně odehrává úplně poprvé a není to žádná maličkost. Po dlouhých složitých jednáních jsme dospěli k trojstranné dohodě mezi městem, společností a bankou, u které Modřany Power zastavily pozemek jako zástavu úvěru. Mým úkolem bylo minimalizovat rizika zpětného převodu pozemků z firmy na město Prostějov. Proto vznikla svěřenské smlouva o přijetí peněz a listin do úschovy. Nejdůležitější osobou je tak nyní notář, který je zárukou, že vše proběhne podle podepsané smlouvy.,“ informoval s úsměvem Večerník první náměstek statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, který vzápětí popsal podstatu celé transakce.

„Nejdříve jsme s firmou Modřany Power u notáře podepsali jednak samotnou svěřenskou smlouvu, následně firma předala notáři souhlasné prohlášení o odstoupení od kupních smluv, banka pak prohlášení o vzdání se zástavního práva. Město Prostějov se zavázalo, že do pěti dnů od podpisu smlouvy převede na účet notáře dohodnutou finanční částku. Musím říci, že jsme vše uskutečnili v průběhu dvou dnů,“ prozradil Pospíšil.

Podle informací Večerníku však bylo nutné složit u notáře vysokou finanční částku. „Ano, jednalo se o součást dohody, jejíž podmínky schválilo zastupitelstvo města. Naším cílem byla minimalizace jakýchkoliv možných rizik, proto jsme vybrali notáře a následnou svěřenskou smlouvu a notářskou úschovu. Podle těchto schválených podmínek byla do notářské úschovy převedena částka ve výši 27 311 950 korun,“ potvrdil první náměstek primátora.

Celá transakce ohledně návratu velkého pozemku v průmyslové zóně do majetku města tak vyvrcholila v závěru minulého týdne. „Notář ihned po podpisu jednal podle smlouvy. Na katastrální úřad dodal prohlášení banky o vzdání se zástavního práva a mohu s uspokojením konstatovat, že vše již bylo z katastru vymazáno. Následně na katastrální úřad předal souhlasné prohlášení firmy Modřany Power. Nyní už nic nebrání tomu, aby město Prostějov bylo opět zapsáno v katastru jako vlastník pozemků. Po zapsání uvolní notář finanční částku na dohodnutý účet,“ popsal celý postup Jiří Pospíšil.

Celková výměra předmětného pozemku je 72 871 metrů čtverečních. „Určitě jej nyní budeme nabízet novým investorům, kteří by vytvořili nová pracovní místa. V současné době se nám totiž volných pozemků nedostává. Potřebovali bychom vykoupit několik dalších parcel v průmyslové zóně, abychom získali větší plochu, tedy abychom pozemky zcelili. Bylo by nutné provést i přeložku vysokého napětí na ulici Kralická, ale to je obrovská investiční akce vyčíslená na sto třicet dva milionů korun. Jak známo, vniká i novelizace územního plánu, v němž se počítá s novými plochami pro průmyslovou zónu, což je pro Prostějov určitě dobrá zpráva,“ doplnil potřebmé informace druhý muž prostějovského magistrátu.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments