Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 rondelNo konečně! Vývoj okolo plánované výstavby rondelu na Poděbradově náměstí nabral ten správný směr. Jak Večerník už opakovaně informoval, původně vyprojektovaný rondel ve tvaru obrovské elipsy se musel několikrát měnit. Bouřili se totiž majitelé přilehlých domů i hygienici, kteří namítali, že komunikace je blízko bytové zástavby a tu by ohrožoval nadměrný hluk. Přepracovaný plán, ve kterém se elipsa zkrácena a počítá se s protihlukovými stěnami, prošel v pátek náročnými testy! A tak se zdá, že výstavbě rondelu už nic bránit nebude...

O tom, že výstavbě rondelu na Poděbradově náměstí se skutečně blýská na lepší časy, nás už ve středu uplynulého týdne informoval náměstek primátora Zdeněk Fišer. „První varianta neprošla před několika měsíci z důvodu nadměrné hlukové zátěže, kromě toho zástupci společnosti E.ON namítali, že komunikace jim bude překážet při vjezdu do jejich sídla na Poděbradově náměstí. Nechali jsme tak projekt přepracovat s tím, že se výrazně zkrátila délka elipsovitého rondelu a vyřešen je podle našeho názoru i problém hluku výstavbou protihlukových stěn na obou stranách rondelu. Tak trochu jsme počítali i s použitím ´tichého´ asfaltu na vozovku, ale firma na tento speciální povrch ještě nedostala potřebný atest. I tak jsem ale přesvědčen, že nový projekt projde náročnými zkouškami. V pátek máme důležité jednání s projektanty, kteří zpracovávají protihlukovou studii,“ uvedl pro Večerník Zdeněk Fišer.

A zmíněná páteční schůzka dopadla velmi dobře. Informoval nás o tom Zdeněk Peichl, radní a předseda dopravní komise města. „Projektantům protihluková studie vyšla, a to i bez toho, že bychom museli při stavbě rondelu použít onen takzvaný tichý asfalt,“ prozradil úvodem. „Kladné stanovisko projektantů je však pouze prvním krokem. Ještě musíme dořešit přeložky inženýrských sítí, kterou si vymiňuje správa silnic. Ty jsou ale podle nás přehnaně finančně nákladné, určitě by tyto práce mohly být zrealizovány mnohem levněji. Vše je ale otázkou jednání, potěšitelné je, že nyní de facto máme ke stavbě rondelu na Poděbradově náměstí zelenou,“ potvrdil Večerníku spokojený Zdeněk Peichl.  

Jak jsme se ještě dozvěděli, stavba rondelu neobvyklého tvaru by mohla být zahájena už v příštím roce, pokud tedy krajský úřad na ni uvolní potřebné finance. „Tato nová křižovatka je pro město naprostou prioritou v rámci dopravních investic,“ potvrdila náměstkyně primátora statutárního města Prostějova Alena Rašková.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments