Příjemnou noc, dnes je středa 19.2.2020
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Prostějovská ODS volila kandidáta na prezidentaKdo se v prezidentské volbě příští rok objeví na kandidátce Občanské demokratické strany? O tom se rozhodovalo na sklonku minulého týdne také v Prostějově. Druhé prezidentské „primárky“ občanských demokratů totiž pokračovaly ve Zlínském a Olomouckém kraji. „V našem regionu se konaly už od čtvrtka, kdy se v Olomouci sešlo volební shromáždění, na němž se představili oba kandidáti Přemysl Sobotka a Evžen Tošenovský.

Kdo se shromáždění nemohl zúčastnit, mohl v pátek a v sobotu dát hlas svému kandidátovi v oblastní kanceláři v Prostějově,“ sdělil Jiří Pospíšil, předseda ODS v Prostějově. „Našeho volebního shromáždění se zúčastnil i předseda ODS a premiér vlády Petr Nečas, který s přítomnými diskutoval mimo jiné i o současné vládní politice,“ dodal Jiří Pospíšil.

První náměstek primátora statutárního města Prostějov nám sice neprozradil, koho že volil on sám osobně, co však bylo v sobotu odpoledne známo jsou výsledky. Zatímco přímo v Olomouckém kraje uspěl o jediný hlas Přemysl Sobotka, v součtu se Zlínským krajem byl v poměru 295:294 úspěšnější Evžen Tošenovský.

Podle Sobotky je výsledek ve Zlínském a Olomouckém kraji úspěšný: „Druhé primárky se konaly v teritoriu Evžena Tošenovského. To, že jsem získal jen o jeden hlas méně, považuji proto za úspěch.“ Klání mezi Sobotkou a Tošenovským odstartovalo v Pardubicích a v Hradci Králové. A vyhrál jej Sobotka se 404 hlasy, jeho soupeře Evžena Tošenovského volilo 141 lidí. „V týdnu od 14. května budou primárky pokračovat v Kraji Vysočina a Jihočeském kraji, kde proběhnou volební shromáždění ve Stříteži u Jihlavy 14. května a v Českých Budějovicích 17. května,“ konstatoval mluvčí strany Tomáš Bartovský.

ODS sáhla letos k formě primárek vůbec poprvé. Během devíti týdnů uchazeči vystřídají stejný počet regionů, kde po vzoru kampaní v USA vystupují na připravených mítincích. Tam jim členové strany mohou odevzdat své hlasy, případně mohou hlasovat dodatečně například v regionálním sídle strany.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments