Dobrý večer, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Prostějovská ODS volila kandidáta na prezidentaKdo se v prezidentské volbě příští rok objeví na kandidátce Občanské demokratické strany? O tom se rozhodovalo na sklonku minulého týdne také v Prostějově. Druhé prezidentské „primárky“ občanských demokratů totiž pokračovaly ve Zlínském a Olomouckém kraji. „V našem regionu se konaly už od čtvrtka, kdy se v Olomouci sešlo volební shromáždění, na němž se představili oba kandidáti Přemysl Sobotka a Evžen Tošenovský.

Kdo se shromáždění nemohl zúčastnit, mohl v pátek a v sobotu dát hlas svému kandidátovi v oblastní kanceláři v Prostějově,“ sdělil Jiří Pospíšil, předseda ODS v Prostějově. „Našeho volebního shromáždění se zúčastnil i předseda ODS a premiér vlády Petr Nečas, který s přítomnými diskutoval mimo jiné i o současné vládní politice,“ dodal Jiří Pospíšil.

První náměstek primátora statutárního města Prostějov nám sice neprozradil, koho že volil on sám osobně, co však bylo v sobotu odpoledne známo jsou výsledky. Zatímco přímo v Olomouckém kraje uspěl o jediný hlas Přemysl Sobotka, v součtu se Zlínským krajem byl v poměru 295:294 úspěšnější Evžen Tošenovský.

Podle Sobotky je výsledek ve Zlínském a Olomouckém kraji úspěšný: „Druhé primárky se konaly v teritoriu Evžena Tošenovského. To, že jsem získal jen o jeden hlas méně, považuji proto za úspěch.“ Klání mezi Sobotkou a Tošenovským odstartovalo v Pardubicích a v Hradci Králové. A vyhrál jej Sobotka se 404 hlasy, jeho soupeře Evžena Tošenovského volilo 141 lidí. „V týdnu od 14. května budou primárky pokračovat v Kraji Vysočina a Jihočeském kraji, kde proběhnou volební shromáždění ve Stříteži u Jihlavy 14. května a v Českých Budějovicích 17. května,“ konstatoval mluvčí strany Tomáš Bartovský.

ODS sáhla letos k formě primárek vůbec poprvé. Během devíti týdnů uchazeči vystřídají stejný počet regionů, kde po vzoru kampaní v USA vystupují na připravených mítincích. Tam jim členové strany mohou odevzdat své hlasy, případně mohou hlasovat dodatečně například v regionálním sídle strany.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments