Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Prostějovská ODS volila kandidáta na prezidentaKdo se v prezidentské volbě příští rok objeví na kandidátce Občanské demokratické strany? O tom se rozhodovalo na sklonku minulého týdne také v Prostějově. Druhé prezidentské „primárky“ občanských demokratů totiž pokračovaly ve Zlínském a Olomouckém kraji. „V našem regionu se konaly už od čtvrtka, kdy se v Olomouci sešlo volební shromáždění, na němž se představili oba kandidáti Přemysl Sobotka a Evžen Tošenovský.

Kdo se shromáždění nemohl zúčastnit, mohl v pátek a v sobotu dát hlas svému kandidátovi v oblastní kanceláři v Prostějově,“ sdělil Jiří Pospíšil, předseda ODS v Prostějově. „Našeho volebního shromáždění se zúčastnil i předseda ODS a premiér vlády Petr Nečas, který s přítomnými diskutoval mimo jiné i o současné vládní politice,“ dodal Jiří Pospíšil.

První náměstek primátora statutárního města Prostějov nám sice neprozradil, koho že volil on sám osobně, co však bylo v sobotu odpoledne známo jsou výsledky. Zatímco přímo v Olomouckém kraje uspěl o jediný hlas Přemysl Sobotka, v součtu se Zlínským krajem byl v poměru 295:294 úspěšnější Evžen Tošenovský.

Podle Sobotky je výsledek ve Zlínském a Olomouckém kraji úspěšný: „Druhé primárky se konaly v teritoriu Evžena Tošenovského. To, že jsem získal jen o jeden hlas méně, považuji proto za úspěch.“ Klání mezi Sobotkou a Tošenovským odstartovalo v Pardubicích a v Hradci Králové. A vyhrál jej Sobotka se 404 hlasy, jeho soupeře Evžena Tošenovského volilo 141 lidí. „V týdnu od 14. května budou primárky pokračovat v Kraji Vysočina a Jihočeském kraji, kde proběhnou volební shromáždění ve Stříteži u Jihlavy 14. května a v Českých Budějovicích 17. května,“ konstatoval mluvčí strany Tomáš Bartovský.

ODS sáhla letos k formě primárek vůbec poprvé. Během devíti týdnů uchazeči vystřídají stejný počet regionů, kde po vzoru kampaní v USA vystupují na připravených mítincích. Tam jim členové strany mohou odevzdat své hlasy, případně mohou hlasovat dodatečně například v regionálním sídle strany.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments