Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 odtahyUž je to tady zase! Jen co bylo minulý týden zahájeno letošní první blokové čištění města, nastaly problémy s nezodpovědnými majiteli vozidel všeho druhu. V úterý čistili pracovníci společnosti .A.S.A. Technické služby ulice v okolí prostějovského špitálu, ve čtvrtek zase o kousek dál na sídlišti Hloučela. A jaké k tomu měli podmínky? Otřesné! V úterý ignorovalo dopravní značení upozorňující na zákaz parkování patnáct šoférů, ve čtvrtek devatenáct. To značně zkomplikovalo situaci pracovním četám. Přikročí město k razantnějším postihům vůči těmto ignorantům?

Každý rok, od jara až do podzimu, jde stále o tutéž písničku. Týden co týden řeší při blokovém čištění strážníci městské policie problémy s řidiči, kteří absolutně ignorují přenosné značky zákazu zastavení a parkují v místech, kde pracovníci technických služeb potřebují pracovat na úklidu. „Vždy dopravní značky rozmisťujeme týden před blokovým čištěním tak, aby je řidiči zaznamenali a byli připraveni na to, že v daný termín si mají přeparkovat a uvolnit tak místo k úklidu. Navíc město vyhlašuje místa blokového čištění v předvečer každého dne rozhlasem, zprávy jsou zveřejněny v médiích, lidem se dávají do schránek letáky. Nepochopím, že tolik řidičů tato upozornění naprosto ignoruje,“ krčí rameny Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Ještě více zklamán z počínání mnoha ignorantů z uplynulého týdne je první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. „Samotné čištění proběhlo jako tradičně, to znamená úspěšně, i když pracovníci technických služeb museli vynaložit větší úsilí, a to z důvodu nekázně některých řidičů. Bohužel, ve čtvrtek jsem byl osobně svědkem toho, jak v daném úseku okolo restaurace Luto na sídlišti Hloučela parkovalo v zákazu devatenáct aut,“ postěžoval si Jiří Pospíšil. Nepomohla ani osobní výzva tohoto radního. Na zmíněném sídlišti byly totiž vyvěšeny i plakátky s Pospíšilovým osobním upozorněním pro řidiče, aby uvolnili svými vozidly místo pro pracovníky technických služeb. „Ano, to je pravda. Chtěl jsem osobně požádat všechny, aby i svým dílem napomohli hladkému průběhu blokového čištění. Pořád si myslím, že dohodou, přesvědčováním a vysvětlováním můžeme dosáhnout všeobecné shody a kvalitního výsledku,“ je přesvědčen první náměstek primátora.

Jenomže jak se minulý týden prokázalo, vlídné slovo a prosby na řidiče či majitele vozidel neplatí. Neměli by radní začít uvažovat znovu o odtazích zavazejících aut při blokových čištěních? „Musím říci, že mě opravdu přístup některých řidičů mrzí. Vždyť mít čisté ulice by mělo být v zájmu nás všech. Stále si ale  myslím, že je třeba vysvětlovat, přesvědčovat. A teprve až pokud tato cesta nebude úspěšná, pak nezbývá nic jiného než použít represivních metod,“ reagoval Pospíšil.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments