Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 odtahyUž je to tady zase! Jen co bylo minulý týden zahájeno letošní první blokové čištění města, nastaly problémy s nezodpovědnými majiteli vozidel všeho druhu. V úterý čistili pracovníci společnosti .A.S.A. Technické služby ulice v okolí prostějovského špitálu, ve čtvrtek zase o kousek dál na sídlišti Hloučela. A jaké k tomu měli podmínky? Otřesné! V úterý ignorovalo dopravní značení upozorňující na zákaz parkování patnáct šoférů, ve čtvrtek devatenáct. To značně zkomplikovalo situaci pracovním četám. Přikročí město k razantnějším postihům vůči těmto ignorantům?

Každý rok, od jara až do podzimu, jde stále o tutéž písničku. Týden co týden řeší při blokovém čištění strážníci městské policie problémy s řidiči, kteří absolutně ignorují přenosné značky zákazu zastavení a parkují v místech, kde pracovníci technických služeb potřebují pracovat na úklidu. „Vždy dopravní značky rozmisťujeme týden před blokovým čištěním tak, aby je řidiči zaznamenali a byli připraveni na to, že v daný termín si mají přeparkovat a uvolnit tak místo k úklidu. Navíc město vyhlašuje místa blokového čištění v předvečer každého dne rozhlasem, zprávy jsou zveřejněny v médiích, lidem se dávají do schránek letáky. Nepochopím, že tolik řidičů tato upozornění naprosto ignoruje,“ krčí rameny Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Ještě více zklamán z počínání mnoha ignorantů z uplynulého týdne je první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. „Samotné čištění proběhlo jako tradičně, to znamená úspěšně, i když pracovníci technických služeb museli vynaložit větší úsilí, a to z důvodu nekázně některých řidičů. Bohužel, ve čtvrtek jsem byl osobně svědkem toho, jak v daném úseku okolo restaurace Luto na sídlišti Hloučela parkovalo v zákazu devatenáct aut,“ postěžoval si Jiří Pospíšil. Nepomohla ani osobní výzva tohoto radního. Na zmíněném sídlišti byly totiž vyvěšeny i plakátky s Pospíšilovým osobním upozorněním pro řidiče, aby uvolnili svými vozidly místo pro pracovníky technických služeb. „Ano, to je pravda. Chtěl jsem osobně požádat všechny, aby i svým dílem napomohli hladkému průběhu blokového čištění. Pořád si myslím, že dohodou, přesvědčováním a vysvětlováním můžeme dosáhnout všeobecné shody a kvalitního výsledku,“ je přesvědčen první náměstek primátora.

Jenomže jak se minulý týden prokázalo, vlídné slovo a prosby na řidiče či majitele vozidel neplatí. Neměli by radní začít uvažovat znovu o odtazích zavazejících aut při blokových čištěních? „Musím říci, že mě opravdu přístup některých řidičů mrzí. Vždyť mít čisté ulice by mělo být v zájmu nás všech. Stále si ale  myslím, že je třeba vysvětlovat, přesvědčovat. A teprve až pokud tato cesta nebude úspěšná, pak nezbývá nic jiného než použít represivních metod,“ reagoval Pospíšil.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments