Dobrý večer, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 odtahyUž je to tady zase! Jen co bylo minulý týden zahájeno letošní první blokové čištění města, nastaly problémy s nezodpovědnými majiteli vozidel všeho druhu. V úterý čistili pracovníci společnosti .A.S.A. Technické služby ulice v okolí prostějovského špitálu, ve čtvrtek zase o kousek dál na sídlišti Hloučela. A jaké k tomu měli podmínky? Otřesné! V úterý ignorovalo dopravní značení upozorňující na zákaz parkování patnáct šoférů, ve čtvrtek devatenáct. To značně zkomplikovalo situaci pracovním četám. Přikročí město k razantnějším postihům vůči těmto ignorantům?

Každý rok, od jara až do podzimu, jde stále o tutéž písničku. Týden co týden řeší při blokovém čištění strážníci městské policie problémy s řidiči, kteří absolutně ignorují přenosné značky zákazu zastavení a parkují v místech, kde pracovníci technických služeb potřebují pracovat na úklidu. „Vždy dopravní značky rozmisťujeme týden před blokovým čištěním tak, aby je řidiči zaznamenali a byli připraveni na to, že v daný termín si mají přeparkovat a uvolnit tak místo k úklidu. Navíc město vyhlašuje místa blokového čištění v předvečer každého dne rozhlasem, zprávy jsou zveřejněny v médiích, lidem se dávají do schránek letáky. Nepochopím, že tolik řidičů tato upozornění naprosto ignoruje,“ krčí rameny Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Ještě více zklamán z počínání mnoha ignorantů z uplynulého týdne je první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. „Samotné čištění proběhlo jako tradičně, to znamená úspěšně, i když pracovníci technických služeb museli vynaložit větší úsilí, a to z důvodu nekázně některých řidičů. Bohužel, ve čtvrtek jsem byl osobně svědkem toho, jak v daném úseku okolo restaurace Luto na sídlišti Hloučela parkovalo v zákazu devatenáct aut,“ postěžoval si Jiří Pospíšil. Nepomohla ani osobní výzva tohoto radního. Na zmíněném sídlišti byly totiž vyvěšeny i plakátky s Pospíšilovým osobním upozorněním pro řidiče, aby uvolnili svými vozidly místo pro pracovníky technických služeb. „Ano, to je pravda. Chtěl jsem osobně požádat všechny, aby i svým dílem napomohli hladkému průběhu blokového čištění. Pořád si myslím, že dohodou, přesvědčováním a vysvětlováním můžeme dosáhnout všeobecné shody a kvalitního výsledku,“ je přesvědčen první náměstek primátora.

Jenomže jak se minulý týden prokázalo, vlídné slovo a prosby na řidiče či majitele vozidel neplatí. Neměli by radní začít uvažovat znovu o odtazích zavazejících aut při blokových čištěních? „Musím říci, že mě opravdu přístup některých řidičů mrzí. Vždyť mít čisté ulice by mělo být v zájmu nás všech. Stále si ale  myslím, že je třeba vysvětlovat, přesvědčovat. A teprve až pokud tato cesta nebude úspěšná, pak nezbývá nic jiného než použít represivních metod,“ reagoval Pospíšil.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments