Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 zesovVýstavba cyklostezky do Žešova po všech dlouhodobých peripetiích s výkupem pozemků konečně začíná, město navíc ve výběrovém řízení opět výrazně ušetřilo. Radní rozhodli o výběru nejvhodnější nabídky v zadávacím řízení a na základě doporučení komise pro hodnocení nabídek vybrala nabídku prostějovské stavební společnosti.

„Do zadávacího řízení předložilo nabídky devět uchazečů, do fáze hodnocení jich postoupilo sedm. Hodnotícím kritériem byla ekonomická výhodnost nabídky s dílčími kritérii s váhou 80 procent a délka poskytnuté záruky v měsících, ke které hodnotící komise přihlížela ze dvaceti procent. Komise vybrala jako nejvýhodnější nabídku společnosti TOMI REMONT, která získala plný počet bodů, nabídla nejnižší cenu 3 591 000 korun a nejdelší záruku 120 měsíců,“ seznámil Večerník s nejdůležitějšími fakty Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova. 

Rada města rozhodla o zadání zakázky v souladu s doporučením hodnotící komise. „I v tomto zadávacím řízení město výrazně ušetřilo. Předpokládaná cena byla 6,6 milionu korun, čímž došlo k úspoře ve výši 54 procent,“ informoval o významné skutečnosti Zdeněk Fišer.

V letošním roce započne první etapa výstavby cyklostezky do Žešova, se kterou počítá základní projekt cyklistické dopravy ve městě. Jedná se o úsek vedoucí od městského hřbitova po začátek zahrádkářské kolonie o délce zhruba 400 metrů. Město na tuto akci získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 65 procent uznatelných nákladů. 

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments