Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 zesovVýstavba cyklostezky do Žešova po všech dlouhodobých peripetiích s výkupem pozemků konečně začíná, město navíc ve výběrovém řízení opět výrazně ušetřilo. Radní rozhodli o výběru nejvhodnější nabídky v zadávacím řízení a na základě doporučení komise pro hodnocení nabídek vybrala nabídku prostějovské stavební společnosti.

„Do zadávacího řízení předložilo nabídky devět uchazečů, do fáze hodnocení jich postoupilo sedm. Hodnotícím kritériem byla ekonomická výhodnost nabídky s dílčími kritérii s váhou 80 procent a délka poskytnuté záruky v měsících, ke které hodnotící komise přihlížela ze dvaceti procent. Komise vybrala jako nejvýhodnější nabídku společnosti TOMI REMONT, která získala plný počet bodů, nabídla nejnižší cenu 3 591 000 korun a nejdelší záruku 120 měsíců,“ seznámil Večerník s nejdůležitějšími fakty Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova. 

Rada města rozhodla o zadání zakázky v souladu s doporučením hodnotící komise. „I v tomto zadávacím řízení město výrazně ušetřilo. Předpokládaná cena byla 6,6 milionu korun, čímž došlo k úspoře ve výši 54 procent,“ informoval o významné skutečnosti Zdeněk Fišer.

V letošním roce započne první etapa výstavby cyklostezky do Žešova, se kterou počítá základní projekt cyklistické dopravy ve městě. Jedná se o úsek vedoucí od městského hřbitova po začátek zahrádkářské kolonie o délce zhruba 400 metrů. Město na tuto akci získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 65 procent uznatelných nákladů. 

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments