Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pošta chce znak

O možnost účelově užít výsostný znak města Prostějova požádala naše radní Česká pošta. A konšelé jí vyhověli. „Česká pošta bude mimo jiného vydávat známku o rodině Wichterlových a chtějí na ní společně s autem značky Wikov otisknout znak našeho města. Je to pro nás velmi potěšující a s radostí jsme tuto nabídku přijali a užití znaku povolili,“ sdělil Miroslav Pišťák, primátor města. „Mimochodem, náš znak je z hlediska heraldiky mimořádně zdařilý. Našim předkům se skutečně moc a moc vyvedl,“ dodal první muž magistrátu.

Ředitelé zůstanou
Podle stále platného ministerského předpisu by se jednou za šest let měl uskutečnit konkurz na posty ředitelů škol řízených městem. V Prostějově tomu ale tak nebude. „Ve veřejnosti přetrvává názor, že ředitelé působící ve funkci déle než šest let musí znovu podstoupit výběrové řízení. Takto striktní ale zmíněný předpis a jeho právní výklad není! Samotné ministerstvo školství ve svých výkladových statích uvedlo, že jde pouze o jeho názor, navíc pro všechny města nezávazný. Některé kraje skutečně na předpis přistoupily a jednou za šest let vyhlašují plošně konkurzy. U nás ale takto postupovat nechceme a nebudeme. My všechny ředitele škol a školek pravidelně hodnotíme po stránce pedagogické, manažerské i ekonomické a na základě těchto hodnocení nebyl důvod někoho odvolávat nebo vyhlašovat výběrová řízení,“ uvedla Ivana Hemerková, náměstkyně primátora, která je v Prostějova zodpovědná právě za školství.

Další cyklostezky
Prostějov v co nejkratší protnou další dvě nové cyklostezky. Ta první má propojit Dolní ulici s průmyslovou zónou v Kralickém Háji, druhá se konečně chystá okolo Hloučely až po takzvanou Tichou ulici. „Na prvně jmenovanou cyklostezku máme zpracován projektový námět na schválení podání žádosti o dotaci. Celkové náklady jsou odhadovány na 12 milionů korun a v tomto případě můžeme dosáhnout na dotaci ve výši až 6,5 milionu. Cyklostezka povede od motorestu U Rodenů až na Kralickou ulici a bude mít délku zhruba jeden kilometr. Co se týká stezky pro cyklisty okolo biokoridoru Hloučela, schválili jsme podání žádosti o dotaci, která může činit až dvacet milionů korun,“ řekl Miroslav Pišťák. Jak dodal, pokud by město s dotacemi uspělo, cyklostezky budou zrealizovány ještě letos.

Město na satelitu!
Zpravodajské bloky z Prostějova už můžete sledovat nejen na kabelové televizi nebo prostřednictvím webových stránek města, ale nově také na satelitu.  Od 1. dubna totiž odstartoval na Astře 3B projekt regionalnitelevize.cz. Konkrétně bloky z Prostějova můžete sledovat v premiéře každou středu v 18.40 hodin  v reprízách pak v 22.40, 02.40, 6.40, 10.40 a 14.40 hodin. Kanál je nekódovaný a sleduje ho v ČR přes 2 miliony diváků, dále je ho možno sledovat téměř po celé Evropě. Mají možnost jej vidět např. uživatelé Sky nebo Czech Link. „Jde o další krok, jak občanům našeho města dopravit až domů důležité informace. Někteří namítali, že v místě jejich bydliště není kabelová televize dostupná a zpravodajství z Prostějova tak nemohou sledovat. Věřím, že vysílání prostřednictvím satelitu osloví celou řadu dalších obyvatel města,“ říká první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

 

 

 

 

Mimořádné

zastupitelstvo

Prostějov/mik - Primátor města Miroslav Pišťák svolal na středu 2. května mimořádné jednání Zastupitelstva města. „Prvním bodem jednání je rozhodnutí o tom, kdo bude město Prostějov zastupovat na valných hromadách organizací, kde má magistrát nějakou majetkovou účast. Jde tedy o společnost .A.S.A. Technické služby, Vodovody a Kanalizace, MI PRO STAV a FTL,“ prozradil Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Druhý bod je pak ze zákona povinný a tím je bod různé a dotazy zastupitelů.

 

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments