Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pošta chce znak

O možnost účelově užít výsostný znak města Prostějova požádala naše radní Česká pošta. A konšelé jí vyhověli. „Česká pošta bude mimo jiného vydávat známku o rodině Wichterlových a chtějí na ní společně s autem značky Wikov otisknout znak našeho města. Je to pro nás velmi potěšující a s radostí jsme tuto nabídku přijali a užití znaku povolili,“ sdělil Miroslav Pišťák, primátor města. „Mimochodem, náš znak je z hlediska heraldiky mimořádně zdařilý. Našim předkům se skutečně moc a moc vyvedl,“ dodal první muž magistrátu.

Ředitelé zůstanou
Podle stále platného ministerského předpisu by se jednou za šest let měl uskutečnit konkurz na posty ředitelů škol řízených městem. V Prostějově tomu ale tak nebude. „Ve veřejnosti přetrvává názor, že ředitelé působící ve funkci déle než šest let musí znovu podstoupit výběrové řízení. Takto striktní ale zmíněný předpis a jeho právní výklad není! Samotné ministerstvo školství ve svých výkladových statích uvedlo, že jde pouze o jeho názor, navíc pro všechny města nezávazný. Některé kraje skutečně na předpis přistoupily a jednou za šest let vyhlašují plošně konkurzy. U nás ale takto postupovat nechceme a nebudeme. My všechny ředitele škol a školek pravidelně hodnotíme po stránce pedagogické, manažerské i ekonomické a na základě těchto hodnocení nebyl důvod někoho odvolávat nebo vyhlašovat výběrová řízení,“ uvedla Ivana Hemerková, náměstkyně primátora, která je v Prostějova zodpovědná právě za školství.

Další cyklostezky
Prostějov v co nejkratší protnou další dvě nové cyklostezky. Ta první má propojit Dolní ulici s průmyslovou zónou v Kralickém Háji, druhá se konečně chystá okolo Hloučely až po takzvanou Tichou ulici. „Na prvně jmenovanou cyklostezku máme zpracován projektový námět na schválení podání žádosti o dotaci. Celkové náklady jsou odhadovány na 12 milionů korun a v tomto případě můžeme dosáhnout na dotaci ve výši až 6,5 milionu. Cyklostezka povede od motorestu U Rodenů až na Kralickou ulici a bude mít délku zhruba jeden kilometr. Co se týká stezky pro cyklisty okolo biokoridoru Hloučela, schválili jsme podání žádosti o dotaci, která může činit až dvacet milionů korun,“ řekl Miroslav Pišťák. Jak dodal, pokud by město s dotacemi uspělo, cyklostezky budou zrealizovány ještě letos.

Město na satelitu!
Zpravodajské bloky z Prostějova už můžete sledovat nejen na kabelové televizi nebo prostřednictvím webových stránek města, ale nově také na satelitu.  Od 1. dubna totiž odstartoval na Astře 3B projekt regionalnitelevize.cz. Konkrétně bloky z Prostějova můžete sledovat v premiéře každou středu v 18.40 hodin  v reprízách pak v 22.40, 02.40, 6.40, 10.40 a 14.40 hodin. Kanál je nekódovaný a sleduje ho v ČR přes 2 miliony diváků, dále je ho možno sledovat téměř po celé Evropě. Mají možnost jej vidět např. uživatelé Sky nebo Czech Link. „Jde o další krok, jak občanům našeho města dopravit až domů důležité informace. Někteří namítali, že v místě jejich bydliště není kabelová televize dostupná a zpravodajství z Prostějova tak nemohou sledovat. Věřím, že vysílání prostřednictvím satelitu osloví celou řadu dalších obyvatel města,“ říká první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

 

 

 

 

Mimořádné

zastupitelstvo

Prostějov/mik - Primátor města Miroslav Pišťák svolal na středu 2. května mimořádné jednání Zastupitelstva města. „Prvním bodem jednání je rozhodnutí o tom, kdo bude město Prostějov zastupovat na valných hromadách organizací, kde má magistrát nějakou majetkovou účast. Jde tedy o společnost .A.S.A. Technické služby, Vodovody a Kanalizace, MI PRO STAV a FTL,“ prozradil Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Druhý bod je pak ze zákona povinný a tím je bod různé a dotazy zastupitelů.

 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments