Příjemnou noc, dnes je pondělí 11.11.2019
svátek slaví Martin,
zítra Benedikt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pošta chce znak

O možnost účelově užít výsostný znak města Prostějova požádala naše radní Česká pošta. A konšelé jí vyhověli. „Česká pošta bude mimo jiného vydávat známku o rodině Wichterlových a chtějí na ní společně s autem značky Wikov otisknout znak našeho města. Je to pro nás velmi potěšující a s radostí jsme tuto nabídku přijali a užití znaku povolili,“ sdělil Miroslav Pišťák, primátor města. „Mimochodem, náš znak je z hlediska heraldiky mimořádně zdařilý. Našim předkům se skutečně moc a moc vyvedl,“ dodal první muž magistrátu.

Ředitelé zůstanou
Podle stále platného ministerského předpisu by se jednou za šest let měl uskutečnit konkurz na posty ředitelů škol řízených městem. V Prostějově tomu ale tak nebude. „Ve veřejnosti přetrvává názor, že ředitelé působící ve funkci déle než šest let musí znovu podstoupit výběrové řízení. Takto striktní ale zmíněný předpis a jeho právní výklad není! Samotné ministerstvo školství ve svých výkladových statích uvedlo, že jde pouze o jeho názor, navíc pro všechny města nezávazný. Některé kraje skutečně na předpis přistoupily a jednou za šest let vyhlašují plošně konkurzy. U nás ale takto postupovat nechceme a nebudeme. My všechny ředitele škol a školek pravidelně hodnotíme po stránce pedagogické, manažerské i ekonomické a na základě těchto hodnocení nebyl důvod někoho odvolávat nebo vyhlašovat výběrová řízení,“ uvedla Ivana Hemerková, náměstkyně primátora, která je v Prostějova zodpovědná právě za školství.

Další cyklostezky
Prostějov v co nejkratší protnou další dvě nové cyklostezky. Ta první má propojit Dolní ulici s průmyslovou zónou v Kralickém Háji, druhá se konečně chystá okolo Hloučely až po takzvanou Tichou ulici. „Na prvně jmenovanou cyklostezku máme zpracován projektový námět na schválení podání žádosti o dotaci. Celkové náklady jsou odhadovány na 12 milionů korun a v tomto případě můžeme dosáhnout na dotaci ve výši až 6,5 milionu. Cyklostezka povede od motorestu U Rodenů až na Kralickou ulici a bude mít délku zhruba jeden kilometr. Co se týká stezky pro cyklisty okolo biokoridoru Hloučela, schválili jsme podání žádosti o dotaci, která může činit až dvacet milionů korun,“ řekl Miroslav Pišťák. Jak dodal, pokud by město s dotacemi uspělo, cyklostezky budou zrealizovány ještě letos.

Město na satelitu!
Zpravodajské bloky z Prostějova už můžete sledovat nejen na kabelové televizi nebo prostřednictvím webových stránek města, ale nově také na satelitu.  Od 1. dubna totiž odstartoval na Astře 3B projekt regionalnitelevize.cz. Konkrétně bloky z Prostějova můžete sledovat v premiéře každou středu v 18.40 hodin  v reprízách pak v 22.40, 02.40, 6.40, 10.40 a 14.40 hodin. Kanál je nekódovaný a sleduje ho v ČR přes 2 miliony diváků, dále je ho možno sledovat téměř po celé Evropě. Mají možnost jej vidět např. uživatelé Sky nebo Czech Link. „Jde o další krok, jak občanům našeho města dopravit až domů důležité informace. Někteří namítali, že v místě jejich bydliště není kabelová televize dostupná a zpravodajství z Prostějova tak nemohou sledovat. Věřím, že vysílání prostřednictvím satelitu osloví celou řadu dalších obyvatel města,“ říká první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

 

 

 

 

Mimořádné

zastupitelstvo

Prostějov/mik - Primátor města Miroslav Pišťák svolal na středu 2. května mimořádné jednání Zastupitelstva města. „Prvním bodem jednání je rozhodnutí o tom, kdo bude město Prostějov zastupovat na valných hromadách organizací, kde má magistrát nějakou majetkovou účast. Jde tedy o společnost .A.S.A. Technické služby, Vodovody a Kanalizace, MI PRO STAV a FTL,“ prozradil Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Druhý bod je pak ze zákona povinný a tím je bod různé a dotazy zastupitelů.

 

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments