Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 logo pvMnoho povyku pro nic! Takto by se dalo charakterizovat vyhlášení veřejné soutěže o nové logo města, která v posledních dvou měsících vyvrcholilo výběrem pěti nejlepších návrhů a vyhlášení jakéhosi lidového referenda o ten nejlepší. Občané Prostějova v něm dali jasně najevo, že se jim líbí návrh motivovaný podloubím Muzea Prostějovska. Nyní však přišla zpráva z radnice, podle které prostějovští konšelé veškerou soutěž ukončili.

A bez vítěze! „Na dnešním mimořádném jednání rady města jsme se kromě jiného zabývali i problematikou výběru nového loga. Přiklonili jsme se k názoru, že s okamžitou platností ukončujeme veřejnou soutěž bez vítěze. Zároveň jsem byla radou pověřena, abych do příštího řádného zasedání rady města navrhla možnosti dalšího řešení. Ještě dnes jsme odeslali dopisy všem soutěžícím, ve kterých jsme je seznámili s naším rozhodnutím a poděkovali za jejich účast,“ uvedla pro www.vecernikpv.cz Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Prostějova. Odpověděla i na otázku, proč se radní vůbec rozhodli k ukončení celé soutěže a hlavně, proč nevybrali vítěze. „Není to o tom, že by se nám žádné nelíbilo. Ale okolo výběru finálových návrhů panovaly i mezi odbornou veřejností nepříliš kladné debaty. Je pravda, že co se týká nového loga města, i my jsme si představovali úplně něco jiného,“ vysvětlila Ivana Hemerková. „Já mám nyní pár dní na to, abych radě města navrhla další postup, protože nové logo urgentně potřebujeme. Mám v hlavě několik nápadů, například, že bychom mohli oslovit renomovanou grafickou firmu, která už pro město dříve něco vytvořila a nyní by mohla vyrobit i nové logo. Ale je to zatím jen jedna z možností,“ dodala Ivana Hemerková.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments