Dobré poledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 rozpočetNejdůležitější jednání zastupitelstva je tady! Ne že by ostatní schůze našich komunálních politiků neměly potřebnou důležitost, ale zítra se bude schvalovat rozpočet města pro příští rok! Ten má být vyrovnaný a se stavebními investicemi ve výši 150 milionů korun.

Poslední letošní schůze Zastupitelstva statutárního města Prostějova začíná v úterý 17. prosince tradičně v 13.00 hodin. Samotný rozpočet se začne projednávat od 15.00 hodin. „Netroufám si tvrdit, že diskuze k jednotlivým bodům rozpočtu bude jednoduchá, přestože na semináři zastupitelů před dvěma týdny jsme se na všech jeho položkách shodli celkem bez problémů napříč politickým spektrem. Jenomže seminář je něco jiného, na zastupitelstvu to může vypadat všechno úplně jinak,“ poznamenal pro Večerník Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov, který je zároveň zodpovědný za finanční hospodaření města. „Budu apelovat na všechny zastupitele, aby velmi zvažovali jakékoliv návrhy znamenající omezení výdajů, ale i jejich navyšování. Znovu říkám, že rozpočet na příští rok by pochopitelně mohl vypadat jinak, ale jeho návrh, myslím si, je rozumný a hlavně vyrovnaný,“ dodal prostějovský primátor.

V úterý se však na zastupitelstvu bude kromě rozpočtu jednat i o dalších bodech programu. Schvalovat se bude spolupráce s ukrajinskou Bílou Cerkví, smlouva o výstavbě veřejných záchodků za kinem Metro, program regenerace městské památkové zóny, obecně závazná vyhláška o zákazu požívání alkoholu na veřejných místech a spousta dalších záležitostí, včetně majetkoprávních. Není třeba snad ani připomínat, že poslední letošní jednání zastupitelstva je veřejné.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-