Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 rozpočetNejdůležitější jednání zastupitelstva je tady! Ne že by ostatní schůze našich komunálních politiků neměly potřebnou důležitost, ale zítra se bude schvalovat rozpočet města pro příští rok! Ten má být vyrovnaný a se stavebními investicemi ve výši 150 milionů korun.

Poslední letošní schůze Zastupitelstva statutárního města Prostějova začíná v úterý 17. prosince tradičně v 13.00 hodin. Samotný rozpočet se začne projednávat od 15.00 hodin. „Netroufám si tvrdit, že diskuze k jednotlivým bodům rozpočtu bude jednoduchá, přestože na semináři zastupitelů před dvěma týdny jsme se na všech jeho položkách shodli celkem bez problémů napříč politickým spektrem. Jenomže seminář je něco jiného, na zastupitelstvu to může vypadat všechno úplně jinak,“ poznamenal pro Večerník Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov, který je zároveň zodpovědný za finanční hospodaření města. „Budu apelovat na všechny zastupitele, aby velmi zvažovali jakékoliv návrhy znamenající omezení výdajů, ale i jejich navyšování. Znovu říkám, že rozpočet na příští rok by pochopitelně mohl vypadat jinak, ale jeho návrh, myslím si, je rozumný a hlavně vyrovnaný,“ dodal prostějovský primátor.

V úterý se však na zastupitelstvu bude kromě rozpočtu jednat i o dalších bodech programu. Schvalovat se bude spolupráce s ukrajinskou Bílou Cerkví, smlouva o výstavbě veřejných záchodků za kinem Metro, program regenerace městské památkové zóny, obecně závazná vyhláška o zákazu požívání alkoholu na veřejných místech a spousta dalších záležitostí, včetně majetkoprávních. Není třeba snad ani připomínat, že poslední letošní jednání zastupitelstva je veřejné.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments