Dobré ráno, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 11 pospisilChodníky a jejich aktuální stav. To by se možná lidé divili, jak je toto téma živě diskutováno mezi prostějovskou veřejností. Večerník se navíc dozvěděl, že letos se určitě dostane na rekonstrukci těch komunikací pro pěší, které jsou dlouhodobě v žalostném stavu. Nejen to nám v pravidelném seriálu rozhovorů s radními potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil (na snímku). Podle něj v roce 2014 pamatuje městský rozpočet na tyto investice částkou 3,4 milionu korun. A v záloze jsou ještě další peníze!

 

 

Je už znám seznam chodníků, které budou v roce 2014 v Prostějově rekonstruovány či snad dokonce vybudovány nové?
„Připravujeme opravy na ulicích Lužická, Outratova, v okolí restaurace Hané po ulici Anenskou, v Plumlovské ulice až po nemocnici a také na severní a jižní straně ulice Pod Kosířem. Celkem by to mělo být zhruba 4 209 metrů čtverečních opravených chodníků v celkové hodnotě tří milionů a čtyř set tisíc korun.“
To je celkový objem peněz, za který se letos budou chodníky opravovat?
„Je to výše uvedená částka a další finance máme v kapitole oprav v rámci údržby. Určitě dojde i na investiční akce, v rámci kterých budeme provádět další opravy.“
Jedná se o větší částku než v předchozích letech? A bylo by možné zveřejnit, kolik bylo investováno peněz na opravy chodníků za poslední tři roky?
„Do oprav jsme investovali od roku 2011 celkem sedmnáct a půl milionu korun a opravili jsme plochu v rozsahu zhruba sedmadvacet tisíc metrů čtverečních, což odpovídá ploše pěti fotbalových hřišť.“
Při nedávném rozhovoru jste podotkl, že do fondu rezerv se bude vracet půldruhého milionu korun, které se ušetřily za zimní údržbu. Lze tyto peníze nyní použít na opravy chodníků?
„Ne. To jsou finanční prostředky, které se vracejí do rozpočtu, ale nepočítá se s nimi na opravy chodníků, na ty jsou už peníze v rozpočtu vyčleněny.“
Jak se vůbec sleduje stav chodníků v Prostějově a jak určujete prioritu toho, které chodníky opravit a které ne?
„Je to otázka oddělení komunálních služeb, které sleduje stav komunikací v Prostějově a snaží se vytipovat, určit prioritní komunikace k opravám. Dále se provádějí investiční akce, například regenerace sídlišť, v rámci kterých dochází k budování nových chodníků.“
Dostáváte také podněty od občanů, kteří si stěžují na špatný stav chodníků?
„Samozřejmě, podněty od občanů dostáváme neustále a mnohdy jsou právě tyto podněty impulsem pro prováděné opravy.“
Dlouhodobě špatný stav vykazuje chodník okolo městského divadla, který se skládá z malých dlažebních kostiček. Nestálo by za to tento chodník vydláždit nově?
„Určitě počítáme i s opravou tohoto prostoru. Vzhledem k tomu, že se tento chodník nachází v památkové zóně, musí být vydlážděn stejnými kostkami.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-