Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 11_vez_copyNávštěvnost radniční věže za celý loňský rok znovu atakovala hranici patnácti tisíc lidí. Přestože oproti roku 2012 byl zaznamenán mírný pokles, vedení města je navýsost spokojeno. Rekordním měsícem za poslední dva roky se nově stal srpen 2013, který přilákal takřka dva tisíce sedm set zvědavých občanů.

„Očekávali jsme, že o prohlídku věže a hlavně vyhlídku z ní budou mít lidé zájem. A pochopitelně z toho máme zcela určitě radost. Potěšilo nás i to, že spousta lidí se vrací a potvrzují nám, že na radniční věži byli už několikrát a přijdou znovu, protože je to pro ně velmi zajímavý zážitek,“ konstatovala pro Večerník Jana Gáborová, tisková mluvčí Magistrátu města Prostějova. Pro každého zájemce o prohlídku stoleté radniční věže je připraveno hned několik zajímavostí. „Jednak jde o samotný interiér věže, který je řešen jako soustava zajímavých expozic s tématikou historie a současnosti města Prostějova, dále mohou lidé vidět unikátní stroj věžních hodin, v předposledním patře se rozhlédnout do všech světových stran ze čtyř ochozů věže a v posledním prohlídkovém patře se podívat do dálky prostřednictvím dalekohledů,“ popisuje, co vše je k vidění, Jana Gáborová. 


Každý se může k prohlídce věže dostat úplně jednoduše. Stačí zavolat na bezplatnou informační linku 800 900 001 a dohodnout si s pracovnicemi informační služby termín prohlídky. Podle statistiky návštěvnosti je patrné, že zájem o prohlídku je větší během letních měsíců. „Mimo sezónu nabízíme nejrůznější sváteční prohlídky, ale pravdou je, že pro lidi je atraktivní zejména letní období. Záleží však hodně na počasí. Jestliže je slunečno, tak lidé rádi přijdou i v zimě. Je jich pochopitelně méně než v létě, protože letní prázdninové prohlídky jsou ve velké míře posíleny turisty,“ vysvětluje mluvčí prostějovského magistrátu.

Pokud máme návštěvnost radniční věže porovnat konkrétními čísly, musíme začít tím, že v roce 2012 se prohlídek zúčastnilo celkem 15 158 lidí, kdežto v roce 2013 „jen“ 14 925 návštěvníků. Prohlídka Prostějova z výšky šestačtyřiceti metrů nejvíce láká během prázdninových měsíců. V roce 2012 vystoupalo do výšky věže během července 2 477 návštěvníků a v srpnu 2 458 lidí, o rok později mělo ve stejných měsících o prohlídku věže zájem 2 378, respektive 2 694 osob. Co do návštěvnosti je tradičně nejslabší leden. Během prvního měsíce roku 2012 se k prohlídce dostavilo 517 lidí, loni pak 481 návštěvníků. Zajímavé také je, že zatímco v šesti měsících loňského roku došlo k nárůstu návštěvníků, ve stejném počtu jich pak ubylo. Největší skok směrem dopředu zaznamenalo září (o 285 více), naopak citelné ztráty utrpěla radniční věž v únoru (o 392 méně)
a dubnu (o 371).

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments