Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 11_vez_copyNávštěvnost radniční věže za celý loňský rok znovu atakovala hranici patnácti tisíc lidí. Přestože oproti roku 2012 byl zaznamenán mírný pokles, vedení města je navýsost spokojeno. Rekordním měsícem za poslední dva roky se nově stal srpen 2013, který přilákal takřka dva tisíce sedm set zvědavých občanů.

„Očekávali jsme, že o prohlídku věže a hlavně vyhlídku z ní budou mít lidé zájem. A pochopitelně z toho máme zcela určitě radost. Potěšilo nás i to, že spousta lidí se vrací a potvrzují nám, že na radniční věži byli už několikrát a přijdou znovu, protože je to pro ně velmi zajímavý zážitek,“ konstatovala pro Večerník Jana Gáborová, tisková mluvčí Magistrátu města Prostějova. Pro každého zájemce o prohlídku stoleté radniční věže je připraveno hned několik zajímavostí. „Jednak jde o samotný interiér věže, který je řešen jako soustava zajímavých expozic s tématikou historie a současnosti města Prostějova, dále mohou lidé vidět unikátní stroj věžních hodin, v předposledním patře se rozhlédnout do všech světových stran ze čtyř ochozů věže a v posledním prohlídkovém patře se podívat do dálky prostřednictvím dalekohledů,“ popisuje, co vše je k vidění, Jana Gáborová. 


Každý se může k prohlídce věže dostat úplně jednoduše. Stačí zavolat na bezplatnou informační linku 800 900 001 a dohodnout si s pracovnicemi informační služby termín prohlídky. Podle statistiky návštěvnosti je patrné, že zájem o prohlídku je větší během letních měsíců. „Mimo sezónu nabízíme nejrůznější sváteční prohlídky, ale pravdou je, že pro lidi je atraktivní zejména letní období. Záleží však hodně na počasí. Jestliže je slunečno, tak lidé rádi přijdou i v zimě. Je jich pochopitelně méně než v létě, protože letní prázdninové prohlídky jsou ve velké míře posíleny turisty,“ vysvětluje mluvčí prostějovského magistrátu.

Pokud máme návštěvnost radniční věže porovnat konkrétními čísly, musíme začít tím, že v roce 2012 se prohlídek zúčastnilo celkem 15 158 lidí, kdežto v roce 2013 „jen“ 14 925 návštěvníků. Prohlídka Prostějova z výšky šestačtyřiceti metrů nejvíce láká během prázdninových měsíců. V roce 2012 vystoupalo do výšky věže během července 2 477 návštěvníků a v srpnu 2 458 lidí, o rok později mělo ve stejných měsících o prohlídku věže zájem 2 378, respektive 2 694 osob. Co do návštěvnosti je tradičně nejslabší leden. Během prvního měsíce roku 2012 se k prohlídce dostavilo 517 lidí, loni pak 481 návštěvníků. Zajímavé také je, že zatímco v šesti měsících loňského roku došlo k nárůstu návštěvníků, ve stejném počtu jich pak ubylo. Největší skok směrem dopředu zaznamenalo září (o 285 více), naopak citelné ztráty utrpěla radniční věž v únoru (o 392 méně)
a dubnu (o 371).

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-