Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 cechuvkyKřižovatka, která u řidičů budí panickou hrůzu. Přesto tady hlavně z neopatrnosti a kvůli rychlé jízdě dochází k mnoha tragédiím, které vyvolaly snahu k okamžitým bezpečnostním opatřením. Kdo ale na křižovatce smrti v Čechůvkách čekal stavbu rondelu, ten se spletl. Magistrát ji zatím vybaví jen osvětlením...

Vedení města po dohodě s Olomouckým krajem navrhuje vybudovat v této lokalitě osvětlení. Radní na svém zasedání předminulé úterý schválili vyčlenit na tuto akci tři sta tisíc korun. „Navíc nám byla přidělena dotace na realizaci zvyšování bezpečnosti na pozemních komunikacích ve výši dvou set šestnácti tisíc korun. Celkové náklady na vybudování světel u křižovatky v Čechůvkách tak budou činit pětset deset tisíc korun,“ vyčíslil Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Nad křižovatkou budou vybudovány čtyři sloupy veřejného osvětlení, které již z dálky upozorní přijíždějící řidiče na křížení komunikací. „Vedle dnes již existujícího výstražného dopravního značení místa častých nehod přispěje osvětlení ke zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ přidala náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková.
Toto opatření přichází paradoxně i přesto, že drtivá většina smrtelných tragédií a série dalších nehod na této křižovatce se stala v denních hodinách. Veřejnost tak očekávala spíše stavbu rondelu. „Kruhová křižovatka je možným řešením, ale jde o velice nákladnou investici, která se musí projednat s Olomouckým krajem,“ nechala se dále slyšet Alena Rašková.
A co na nebezpečnou křižovatku říkají prostějovští řidiči? Jak Večerník zjistil, neexistuje mezi nimi jednotný názor. „Rondel by samozřejmě vyřešil úplně všechno. Otázka ale je, kdo by ho zaplatil a jestli by vůbec byla ochota ho stavět,“ míní například Jaroslav Novotný z Prostějova. Jiní šoféři si zase myslí, že i za smrtelné tragédie si mohou neopatrní kolegové sami. „Vždyť je to tady naprosto rovný a přehledný úsek, nedělejme z rondelů všemocný lék! V Čechůvkách je křižovatka naprosto v pohodě, jenomže rovný úsek svádí řidiče k vysoké rychlosti. A v tom je ten hlavní problém. Pokud někdo vyjíždí ze ´stopky´ od Vrahovic nebo Kralic na Hané, nedokáže pak zareagovat na rychle přijíždějící vozidlo,“ je přesvědčen Jan Krátký z Vrahovic. „Všechno je totiž v lidech, víte! Pokud někdo jezdí jako čuně, nepomůže mu ani rondel...,“ přidal v družné zpovědi pro Večerník.
Samotná veřejnost je tak v názorech na křižovatku v Čechůvkách rozdělena na dva přibližně stejné tábory. Všichni se ale shodnou na tom, že avizované osvětlení rozhodně nepomůže vyřešit problém s místem plným smrtelných tragédií...

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments