Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 cechuvkyKřižovatka, která u řidičů budí panickou hrůzu. Přesto tady hlavně z neopatrnosti a kvůli rychlé jízdě dochází k mnoha tragédiím, které vyvolaly snahu k okamžitým bezpečnostním opatřením. Kdo ale na křižovatce smrti v Čechůvkách čekal stavbu rondelu, ten se spletl. Magistrát ji zatím vybaví jen osvětlením...

Vedení města po dohodě s Olomouckým krajem navrhuje vybudovat v této lokalitě osvětlení. Radní na svém zasedání předminulé úterý schválili vyčlenit na tuto akci tři sta tisíc korun. „Navíc nám byla přidělena dotace na realizaci zvyšování bezpečnosti na pozemních komunikacích ve výši dvou set šestnácti tisíc korun. Celkové náklady na vybudování světel u křižovatky v Čechůvkách tak budou činit pětset deset tisíc korun,“ vyčíslil Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Nad křižovatkou budou vybudovány čtyři sloupy veřejného osvětlení, které již z dálky upozorní přijíždějící řidiče na křížení komunikací. „Vedle dnes již existujícího výstražného dopravního značení místa častých nehod přispěje osvětlení ke zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ přidala náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková.
Toto opatření přichází paradoxně i přesto, že drtivá většina smrtelných tragédií a série dalších nehod na této křižovatce se stala v denních hodinách. Veřejnost tak očekávala spíše stavbu rondelu. „Kruhová křižovatka je možným řešením, ale jde o velice nákladnou investici, která se musí projednat s Olomouckým krajem,“ nechala se dále slyšet Alena Rašková.
A co na nebezpečnou křižovatku říkají prostějovští řidiči? Jak Večerník zjistil, neexistuje mezi nimi jednotný názor. „Rondel by samozřejmě vyřešil úplně všechno. Otázka ale je, kdo by ho zaplatil a jestli by vůbec byla ochota ho stavět,“ míní například Jaroslav Novotný z Prostějova. Jiní šoféři si zase myslí, že i za smrtelné tragédie si mohou neopatrní kolegové sami. „Vždyť je to tady naprosto rovný a přehledný úsek, nedělejme z rondelů všemocný lék! V Čechůvkách je křižovatka naprosto v pohodě, jenomže rovný úsek svádí řidiče k vysoké rychlosti. A v tom je ten hlavní problém. Pokud někdo vyjíždí ze ´stopky´ od Vrahovic nebo Kralic na Hané, nedokáže pak zareagovat na rychle přijíždějící vozidlo,“ je přesvědčen Jan Krátký z Vrahovic. „Všechno je totiž v lidech, víte! Pokud někdo jezdí jako čuně, nepomůže mu ani rondel...,“ přidal v družné zpovědi pro Večerník.
Samotná veřejnost je tak v názorech na křižovatku v Čechůvkách rozdělena na dva přibližně stejné tábory. Všichni se ale shodnou na tom, že avizované osvětlení rozhodně nepomůže vyřešit problém s místem plným smrtelných tragédií...

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments