Dobré dopoledne, dnes je pátek 29.5.2020
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 cechuvkyKřižovatka, která u řidičů budí panickou hrůzu. Přesto tady hlavně z neopatrnosti a kvůli rychlé jízdě dochází k mnoha tragédiím, které vyvolaly snahu k okamžitým bezpečnostním opatřením. Kdo ale na křižovatce smrti v Čechůvkách čekal stavbu rondelu, ten se spletl. Magistrát ji zatím vybaví jen osvětlením...

Vedení města po dohodě s Olomouckým krajem navrhuje vybudovat v této lokalitě osvětlení. Radní na svém zasedání předminulé úterý schválili vyčlenit na tuto akci tři sta tisíc korun. „Navíc nám byla přidělena dotace na realizaci zvyšování bezpečnosti na pozemních komunikacích ve výši dvou set šestnácti tisíc korun. Celkové náklady na vybudování světel u křižovatky v Čechůvkách tak budou činit pětset deset tisíc korun,“ vyčíslil Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Nad křižovatkou budou vybudovány čtyři sloupy veřejného osvětlení, které již z dálky upozorní přijíždějící řidiče na křížení komunikací. „Vedle dnes již existujícího výstražného dopravního značení místa častých nehod přispěje osvětlení ke zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ přidala náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková.
Toto opatření přichází paradoxně i přesto, že drtivá většina smrtelných tragédií a série dalších nehod na této křižovatce se stala v denních hodinách. Veřejnost tak očekávala spíše stavbu rondelu. „Kruhová křižovatka je možným řešením, ale jde o velice nákladnou investici, která se musí projednat s Olomouckým krajem,“ nechala se dále slyšet Alena Rašková.
A co na nebezpečnou křižovatku říkají prostějovští řidiči? Jak Večerník zjistil, neexistuje mezi nimi jednotný názor. „Rondel by samozřejmě vyřešil úplně všechno. Otázka ale je, kdo by ho zaplatil a jestli by vůbec byla ochota ho stavět,“ míní například Jaroslav Novotný z Prostějova. Jiní šoféři si zase myslí, že i za smrtelné tragédie si mohou neopatrní kolegové sami. „Vždyť je to tady naprosto rovný a přehledný úsek, nedělejme z rondelů všemocný lék! V Čechůvkách je křižovatka naprosto v pohodě, jenomže rovný úsek svádí řidiče k vysoké rychlosti. A v tom je ten hlavní problém. Pokud někdo vyjíždí ze ´stopky´ od Vrahovic nebo Kralic na Hané, nedokáže pak zareagovat na rychle přijíždějící vozidlo,“ je přesvědčen Jan Krátký z Vrahovic. „Všechno je totiž v lidech, víte! Pokud někdo jezdí jako čuně, nepomůže mu ani rondel...,“ přidal v družné zpovědi pro Večerník.
Samotná veřejnost je tak v názorech na křižovatku v Čechůvkách rozdělena na dva přibližně stejné tábory. Všichni se ale shodnou na tom, že avizované osvětlení rozhodně nepomůže vyřešit problém s místem plným smrtelných tragédií...

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments