Dobré odpoledne, dnes je středa 22.5.2019
svátek slaví Emil,
zítra Vladimír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 cechuvkyKřižovatka, která u řidičů budí panickou hrůzu. Přesto tady hlavně z neopatrnosti a kvůli rychlé jízdě dochází k mnoha tragédiím, které vyvolaly snahu k okamžitým bezpečnostním opatřením. Kdo ale na křižovatce smrti v Čechůvkách čekal stavbu rondelu, ten se spletl. Magistrát ji zatím vybaví jen osvětlením...

Vedení města po dohodě s Olomouckým krajem navrhuje vybudovat v této lokalitě osvětlení. Radní na svém zasedání předminulé úterý schválili vyčlenit na tuto akci tři sta tisíc korun. „Navíc nám byla přidělena dotace na realizaci zvyšování bezpečnosti na pozemních komunikacích ve výši dvou set šestnácti tisíc korun. Celkové náklady na vybudování světel u křižovatky v Čechůvkách tak budou činit pětset deset tisíc korun,“ vyčíslil Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Nad křižovatkou budou vybudovány čtyři sloupy veřejného osvětlení, které již z dálky upozorní přijíždějící řidiče na křížení komunikací. „Vedle dnes již existujícího výstražného dopravního značení místa častých nehod přispěje osvětlení ke zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ přidala náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková.
Toto opatření přichází paradoxně i přesto, že drtivá většina smrtelných tragédií a série dalších nehod na této křižovatce se stala v denních hodinách. Veřejnost tak očekávala spíše stavbu rondelu. „Kruhová křižovatka je možným řešením, ale jde o velice nákladnou investici, která se musí projednat s Olomouckým krajem,“ nechala se dále slyšet Alena Rašková.
A co na nebezpečnou křižovatku říkají prostějovští řidiči? Jak Večerník zjistil, neexistuje mezi nimi jednotný názor. „Rondel by samozřejmě vyřešil úplně všechno. Otázka ale je, kdo by ho zaplatil a jestli by vůbec byla ochota ho stavět,“ míní například Jaroslav Novotný z Prostějova. Jiní šoféři si zase myslí, že i za smrtelné tragédie si mohou neopatrní kolegové sami. „Vždyť je to tady naprosto rovný a přehledný úsek, nedělejme z rondelů všemocný lék! V Čechůvkách je křižovatka naprosto v pohodě, jenomže rovný úsek svádí řidiče k vysoké rychlosti. A v tom je ten hlavní problém. Pokud někdo vyjíždí ze ´stopky´ od Vrahovic nebo Kralic na Hané, nedokáže pak zareagovat na rychle přijíždějící vozidlo,“ je přesvědčen Jan Krátký z Vrahovic. „Všechno je totiž v lidech, víte! Pokud někdo jezdí jako čuně, nepomůže mu ani rondel...,“ přidal v družné zpovědi pro Večerník.
Samotná veřejnost je tak v názorech na křižovatku v Čechůvkách rozdělena na dva přibližně stejné tábory. Všichni se ale shodnou na tom, že avizované osvětlení rozhodně nepomůže vyřešit problém s místem plným smrtelných tragédií...

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments