Dobré odpoledne, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 melantriskaKonečně je to tady. Po letitých stížnostech projíždějících řidičů i samotných obyvatel Melantrichovy ulice se začne už dnes vozovka opravovat. Co vozovka, tankodrom, který ve světě snad nemá obdoby!

Před pěti lety zde byla prováděna rekonstrukce kanalizační sítě. Nově vybudovaná silnice se však brzy začala kroutit jako paragraf, uprostřed se vytvořila střecha a krajnice se propadaly. „Zřejmě se podcenilo podloží, to se nyní musí zrekonstruovat. Samozřejmě po celkovém vyfrézování stávajícího asfaltového povrchu,“ informoval Večerník Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova. „Chceme občany upozornit, že v pondělí 6. srpna dochází k uzavírce Melantrichovy ulice, která skončí 30. září tohoto roku,“ dodává Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova.

Motoristé tak dostávají na letité patálie při jízdě autem touto lokalitou pořádnou náplast. „Bylo už na čase. Soused urval výfuk, kamarád si při průjezdu ulicí zase na dodávce poškodil celý podvozek. A to nebyly jediné dva případy. Kdyby všichni řidiči dali škody na svých automobilech městu k úhradě, tak se nedoplatí,“ hudroval v redakci Večerníku muž bydlící v Melantrichově ulici. 

Rekonstrukce zmíněné vozovky přijde městskou pokladnu na 5,1 milionu korun. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-