Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 zastupitelstvoÚterý 23. listopadu mělo být dnem „D“ v rozhodování, jak bude město postupovat dále v případě zamýšlené výstavby obřího obchodního centra U Špalíčku. Investor, společnost Manthellan totiž vyhrožuje magistrátu žalobou až o 500 milionů korun, protože se cítí být poškozen nevhodně sestaveným územním plánem.

 

 

Hned na začátku úterního jednání si ale zastupitelé jednotlivých politických klubů vyžádali přestávku, aby se poradily o strategii při diskuzích ohledně pořízení změny územního plánů a dalších dvou bodů, které úzce souvisejí se společností Manthellan a jejími dalšími investičními plány v Prostějově. „Požadujeme všechny tři body vyřadit z programu jednání a okamžitě si vyžádat nezávislý právní posudek na žalobu Manthellanu a všech změn v územním i regulačním plánu,“ zazněl nakonec požadavek zastupitelů Komunistické strany Čech a Moravy, který při hlasování podpořilo dvacet zastupitelů z pětadvaceti přítomných. Pro byli dokonce i zástupci koalice! „O dalším osudu v této otázce budeme jednat na mimořádné schůzi zastupitelstva, které svolám do čtrnácti dnů,“ dodal Miroslav Pišťák, primátor Prostějova.

Přesto se v úterý jednalo na půdě zastupitelstva o dalších důležitých bodech. Primátor Pišťák i náměstek pro stavební investice Zdeněk Fišer ujistili, že výstavba olympijského centra rozhodně nebude na úkor plánované rekonstrukce koupaliště za velodromem. Přetřásaly se také ožehavé otázky okolo policejního vyšetřování ekonomických problémů na Základní škole Dr. Horáka, prodej pozemků společnosti Mubea v průmyslové zóně a rovněž spor o pozemky s firmou Remostav. Pochopitelně nechyběly další majetkoprávní záležitosti i rozpočtová opatření. 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments