Příjemnou noc, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

39 zastupitelstvoÚterý 23. listopadu mělo být dnem „D“ v rozhodování, jak bude město postupovat dále v případě zamýšlené výstavby obřího obchodního centra U Špalíčku. Investor, společnost Manthellan totiž vyhrožuje magistrátu žalobou až o 500 milionů korun, protože se cítí být poškozen nevhodně sestaveným územním plánem.

 

 

Hned na začátku úterního jednání si ale zastupitelé jednotlivých politických klubů vyžádali přestávku, aby se poradily o strategii při diskuzích ohledně pořízení změny územního plánů a dalších dvou bodů, které úzce souvisejí se společností Manthellan a jejími dalšími investičními plány v Prostějově. „Požadujeme všechny tři body vyřadit z programu jednání a okamžitě si vyžádat nezávislý právní posudek na žalobu Manthellanu a všech změn v územním i regulačním plánu,“ zazněl nakonec požadavek zastupitelů Komunistické strany Čech a Moravy, který při hlasování podpořilo dvacet zastupitelů z pětadvaceti přítomných. Pro byli dokonce i zástupci koalice! „O dalším osudu v této otázce budeme jednat na mimořádné schůzi zastupitelstva, které svolám do čtrnácti dnů,“ dodal Miroslav Pišťák, primátor Prostějova.

Přesto se v úterý jednalo na půdě zastupitelstva o dalších důležitých bodech. Primátor Pišťák i náměstek pro stavební investice Zdeněk Fišer ujistili, že výstavba olympijského centra rozhodně nebude na úkor plánované rekonstrukce koupaliště za velodromem. Přetřásaly se také ožehavé otázky okolo policejního vyšetřování ekonomických problémů na Základní škole Dr. Horáka, prodej pozemků společnosti Mubea v průmyslové zóně a rovněž spor o pozemky s firmou Remostav. Pochopitelně nechyběly další majetkoprávní záležitosti i rozpočtová opatření. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments