Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

39 zastupitelstvoÚterý 23. listopadu mělo být dnem „D“ v rozhodování, jak bude město postupovat dále v případě zamýšlené výstavby obřího obchodního centra U Špalíčku. Investor, společnost Manthellan totiž vyhrožuje magistrátu žalobou až o 500 milionů korun, protože se cítí být poškozen nevhodně sestaveným územním plánem.

 

 

Hned na začátku úterního jednání si ale zastupitelé jednotlivých politických klubů vyžádali přestávku, aby se poradily o strategii při diskuzích ohledně pořízení změny územního plánů a dalších dvou bodů, které úzce souvisejí se společností Manthellan a jejími dalšími investičními plány v Prostějově. „Požadujeme všechny tři body vyřadit z programu jednání a okamžitě si vyžádat nezávislý právní posudek na žalobu Manthellanu a všech změn v územním i regulačním plánu,“ zazněl nakonec požadavek zastupitelů Komunistické strany Čech a Moravy, který při hlasování podpořilo dvacet zastupitelů z pětadvaceti přítomných. Pro byli dokonce i zástupci koalice! „O dalším osudu v této otázce budeme jednat na mimořádné schůzi zastupitelstva, které svolám do čtrnácti dnů,“ dodal Miroslav Pišťák, primátor Prostějova.

Přesto se v úterý jednalo na půdě zastupitelstva o dalších důležitých bodech. Primátor Pišťák i náměstek pro stavební investice Zdeněk Fišer ujistili, že výstavba olympijského centra rozhodně nebude na úkor plánované rekonstrukce koupaliště za velodromem. Přetřásaly se také ožehavé otázky okolo policejního vyšetřování ekonomických problémů na Základní škole Dr. Horáka, prodej pozemků společnosti Mubea v průmyslové zóně a rovněž spor o pozemky s firmou Remostav. Pochopitelně nechyběly další majetkoprávní záležitosti i rozpočtová opatření. 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments