Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

micka soudNeprojevil lítost, nepřiznal se. Roman Mička (51) v pondělí 7. ledna poprvé předstoupil před senát Krajského soudu v Brně. Čelí zde obžalobě z loupežné vraždy osmdesátiletého invalidy, ke které došlo 2. března 2012 v Prostějově. Ve své obsáhlé výpovědi potvrdil, že do bytu seniora skutečně šel s Davidem Braunerem. Na policii dokonce přiznal, že jejich záměr byl starého muže okrást.

„Myslel jsem, že to bude v pohodě, že mu akorát dáme nějakou facku, nebo ho svážeme,” přečetl soudce Tomáš Kurfiřt část Mičkovi výpovědi na policii. Vše skončilo vraždou. Starý nemohoucí pán byl surovým způsobem zadušený, vrah mu mimo jiné zlomil dvě žebra.

Roman Mička se k vraždě před senátem soudu ovšem nepřiznal. Naopak za násilníka, který měl "dědka" napadnout, označil svého kumpána Davida Braunera. Ten se rozhodl u soudu nevypovídat. Nejprve v redakci Prostějovského Večerníku a později i na policii však David Brauner celou událost podrobně popsal. „Mička šel do bytu, já jsem stál dole u schodů. Najednou jsem slyšel ránu a strašný řev. Dodnes mi zní v uších. Utekl jsem. Abych se z toho dostal, musel jsem jít do Kauflandu a koupit si lahváče,” vypověděl do protokolu David Brauner. I Roman Mička byl znám jako velký ožrala, pod vlivem alkoholu byl určitě i v osudný den. Ani střízlivý však nad smrtí starého muže neprojevil lítost. „Abych tady mluvil o lítosti jako každý jiný, tak to ne. Ta věc se neměla stát. Ale starý pán měl vysoký věk, za čtyři roky by byl stejně mrtvý,” reagoval Roman Mička chladnokrevně na dotaz svého obhájce, zda toho, co se stalo, lituje. Za loupežnou vraždu Mičkovi hrozí patnáct až dvacet let vězení, vyloučený není ani vyjímečný trest. David Brauner, který se na celé záležitost podílel a o Mičkově záměru oloupit starého pána dobře věděl, pak hrozí řádově nižší trest. Pokud bude odsouzen, na svobodu se hned tak také nedostane. Soud v této věci dosud nerozhodl, jednání bude probíhát i v úterý. Více informací se dočtete v tištěném vydání Prostějovského Večerníku.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments