Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

micka soudNeprojevil lítost, nepřiznal se. Roman Mička (51) v pondělí 7. ledna poprvé předstoupil před senát Krajského soudu v Brně. Čelí zde obžalobě z loupežné vraždy osmdesátiletého invalidy, ke které došlo 2. března 2012 v Prostějově. Ve své obsáhlé výpovědi potvrdil, že do bytu seniora skutečně šel s Davidem Braunerem. Na policii dokonce přiznal, že jejich záměr byl starého muže okrást.

„Myslel jsem, že to bude v pohodě, že mu akorát dáme nějakou facku, nebo ho svážeme,” přečetl soudce Tomáš Kurfiřt část Mičkovi výpovědi na policii. Vše skončilo vraždou. Starý nemohoucí pán byl surovým způsobem zadušený, vrah mu mimo jiné zlomil dvě žebra.

Roman Mička se k vraždě před senátem soudu ovšem nepřiznal. Naopak za násilníka, který měl "dědka" napadnout, označil svého kumpána Davida Braunera. Ten se rozhodl u soudu nevypovídat. Nejprve v redakci Prostějovského Večerníku a později i na policii však David Brauner celou událost podrobně popsal. „Mička šel do bytu, já jsem stál dole u schodů. Najednou jsem slyšel ránu a strašný řev. Dodnes mi zní v uších. Utekl jsem. Abych se z toho dostal, musel jsem jít do Kauflandu a koupit si lahváče,” vypověděl do protokolu David Brauner. I Roman Mička byl znám jako velký ožrala, pod vlivem alkoholu byl určitě i v osudný den. Ani střízlivý však nad smrtí starého muže neprojevil lítost. „Abych tady mluvil o lítosti jako každý jiný, tak to ne. Ta věc se neměla stát. Ale starý pán měl vysoký věk, za čtyři roky by byl stejně mrtvý,” reagoval Roman Mička chladnokrevně na dotaz svého obhájce, zda toho, co se stalo, lituje. Za loupežnou vraždu Mičkovi hrozí patnáct až dvacet let vězení, vyloučený není ani vyjímečný trest. David Brauner, který se na celé záležitost podílel a o Mičkově záměru oloupit starého pána dobře věděl, pak hrozí řádově nižší trest. Pokud bude odsouzen, na svobodu se hned tak také nedostane. Soud v této věci dosud nerozhodl, jednání bude probíhát i v úterý. Více informací se dočtete v tištěném vydání Prostějovského Večerníku.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments