Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 dobromilicie_soudV červnu na autobusové zastávce v Dobromilicích cikánka spolu s dalšími brutálně napadla ženu, která její příbuznou upozornila, že by neměla před jejím synem na zastávce kouřit. Lékaři napadené diagnostikovali přetržený meniskus, po čtrnácti dnech se zjistilo, že má zpřetrhané vazy v koleně. Rovněž u ní objevili cystu.  Napadená se musela podrobit operaci, léčba se  však protáhla.  Paní byla šest týdnů v pracovní neschopnosti. Určité následky poškozená pociťuje i půl roku po útoku. Ve čtvrtek agresorka Kateřina Oláhová stanula před soudem.

Konfliktu, k němuž došlo v červnu v Dobromilicích, jsme se podrobně věnovali v červnu loňského roku. Předcházelo mu to, že třiatřicetiletá matka, která jela se sedmiletým synem do nemocnice, upozornila mladou Romku,  že by neměla kouřit na zastávce. Následně se strhla hádka, do které se zapojil i jeden muž. Nato šestnáctiletá cikánka odešla, aby si přivedla si posily. Na zastávce se najednou objevily čtyři cikánky, které ženu napadly. Kromě řevu, vulgarit a útoků pěstmi ji jedna z fúrií kopla do kolena tak, že jí poškodila meniskus.

Osudy obou žen se pak na půl roku rozešly. Zatímco agresorka Kateřina Oláhová porodila trojčata, čímž se stalo už šestinásobnou matkou, její oběť se s berlami a těžce zraněným kolenem musela belhat po doktorech. Po čtrnácti dnech navíc lékaři přišli na to, že má nejen poškozený meniskus, ale i zpřetrhané kolenní vazy. To si vyžádalo operaci a několik týdnů pracovní neschopnosti. Následně jí v koleně objevili i cystu. Třiatřicetiletá žena tak po půl roce od incidentu sice už naštěstí chodí relativně bez problémů, jisté komplikace však pociťuje dodnes.

Samotná Kateřina Oláhová u soudu popřela, že by svoji oběť kopla. Výpovědi poškozené i dalšího přímého svědka, který se napadené ženy zastal, to však vyvrací. Fakt, že se incident stal přibližně  takovým způsobem, jak jej popsala napadená, která na první pohled rozhodně nepůsobí jako primitivní rasistka, nemohla popřít ani obhájkyně Kateřiny Oláhové. Advokátka ovšem upozornila, že zpřetrhané vazy v koleně mohly souviset s tím, že poškozená byla operována až čtrnáct dní po zranění. Kvůli tomu se senát rozhodl těsně před rozsudkem předvolat ještě ošetřujícího lékaře napadené.

Z tohoto důvodu bylo jednání odročeno na konec února. Jelikož se v případě, že Kateřina Oláhová bude shledána vinnou, bude jednat o první zápis do jejího trestního rejstříku, dá se už nyní předpokládat, že útočnice vyvázne s podmínkou. Na druhou stranu je pravděpodobné, že bude muset uhradit náklady spojené s léčbou své oběti. Zcela zbytečné útrapy, kterými si po útoku musela maminka sedmiletého syna projít, jí ovšem zřejmě už nikdo nenahradí.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments