Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 dobromilicie_soudV červnu na autobusové zastávce v Dobromilicích cikánka spolu s dalšími brutálně napadla ženu, která její příbuznou upozornila, že by neměla před jejím synem na zastávce kouřit. Lékaři napadené diagnostikovali přetržený meniskus, po čtrnácti dnech se zjistilo, že má zpřetrhané vazy v koleně. Rovněž u ní objevili cystu.  Napadená se musela podrobit operaci, léčba se  však protáhla.  Paní byla šest týdnů v pracovní neschopnosti. Určité následky poškozená pociťuje i půl roku po útoku. Ve čtvrtek agresorka Kateřina Oláhová stanula před soudem.

Konfliktu, k němuž došlo v červnu v Dobromilicích, jsme se podrobně věnovali v červnu loňského roku. Předcházelo mu to, že třiatřicetiletá matka, která jela se sedmiletým synem do nemocnice, upozornila mladou Romku,  že by neměla kouřit na zastávce. Následně se strhla hádka, do které se zapojil i jeden muž. Nato šestnáctiletá cikánka odešla, aby si přivedla si posily. Na zastávce se najednou objevily čtyři cikánky, které ženu napadly. Kromě řevu, vulgarit a útoků pěstmi ji jedna z fúrií kopla do kolena tak, že jí poškodila meniskus.

Osudy obou žen se pak na půl roku rozešly. Zatímco agresorka Kateřina Oláhová porodila trojčata, čímž se stalo už šestinásobnou matkou, její oběť se s berlami a těžce zraněným kolenem musela belhat po doktorech. Po čtrnácti dnech navíc lékaři přišli na to, že má nejen poškozený meniskus, ale i zpřetrhané kolenní vazy. To si vyžádalo operaci a několik týdnů pracovní neschopnosti. Následně jí v koleně objevili i cystu. Třiatřicetiletá žena tak po půl roce od incidentu sice už naštěstí chodí relativně bez problémů, jisté komplikace však pociťuje dodnes.

Samotná Kateřina Oláhová u soudu popřela, že by svoji oběť kopla. Výpovědi poškozené i dalšího přímého svědka, který se napadené ženy zastal, to však vyvrací. Fakt, že se incident stal přibližně  takovým způsobem, jak jej popsala napadená, která na první pohled rozhodně nepůsobí jako primitivní rasistka, nemohla popřít ani obhájkyně Kateřiny Oláhové. Advokátka ovšem upozornila, že zpřetrhané vazy v koleně mohly souviset s tím, že poškozená byla operována až čtrnáct dní po zranění. Kvůli tomu se senát rozhodl těsně před rozsudkem předvolat ještě ošetřujícího lékaře napadené.

Z tohoto důvodu bylo jednání odročeno na konec února. Jelikož se v případě, že Kateřina Oláhová bude shledána vinnou, bude jednat o první zápis do jejího trestního rejstříku, dá se už nyní předpokládat, že útočnice vyvázne s podmínkou. Na druhou stranu je pravděpodobné, že bude muset uhradit náklady spojené s léčbou své oběti. Zcela zbytečné útrapy, kterými si po útoku musela maminka sedmiletého syna projít, jí ovšem zřejmě už nikdo nenahradí.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments