Příjemnou noc, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
svodidlaTo se hned tak nevidí! Dělníci, kteří nyní na rychlostní komunikaci okolo Prostějova vyměňují středová svodidla, nevěřili ve středu ráno vlastním očím. Když přišli na své pracoviště v úseku u Brodku u Prostějova, naskytl se jim neuvěřitelný pohled. Svodidla, která měli z předchozího dne připraveny na výměnu, byla fuč!

Dělníci z dálniční údržby pochopitelně ihned zavolali policii. Ta se okamžitě dala do pátrání. A úspěšného. „Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který ve středu 23. května 2012 v ranních hodinách z volně přístupného areálu Silničního střediska dálniční údržby v Brodku u Prostějova odcizil 139 kusů železných pozinkovaných středových svodidel o hmotnosti 2 390 kilogramů. Tímto jednáním celkově způsobil škodu kolem 200 tisíc korun. Za tento trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ popsal Večerníku už ve středu celou situaci Josef Bednařík, zastupující tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Trvalo však pouhé dva dny, než prostějovská kriminálka ve spolupráci s němčickou policií dopadla hlavního pachatele! „Mohu potvrdit, že díky operativnímu a rychlému šetření jsme dopadli pachatele této krádeže. Je jím mladý muž, který zřejmě ještě s dalšími komplici svodidla prodal do sběrných surovin,“ sdělil nám v pátek odpoledne telefonicky Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. Určitě nikdo nepochybuje o tom, že usvědčený muž nepracoval na krádeži dvou a půl tuny svodidel sám. Zřejmě došlo k nebývalé zlodějně pomocí nákladního automobilu, na který grázlové železné a pozinkované součásti středových svodidel naložili. „Je to smutné, když se někdo snaží udělat pro bezpečnost na této rychlostní komunikaci maximum a někdo tuto snahu chce zhatit. V tomto případě se ale naštěstí brzy podařilo ukradená svodidla nalézt,“ dodal šéf prostějovské policie Pavel Novák. Pouze odmítl sdělit, ve které sběrně surovin byli tak hloupí, že svodidla vykoupili. Muselo být přece hned jasné, že jde o nějakou lumpárnu. „Můžu jen prozradit, že o prostějovskou sběrnu nešlo,“ uzavřel toto téma Pavel Novák.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-