Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
svodidlaTo se hned tak nevidí! Dělníci, kteří nyní na rychlostní komunikaci okolo Prostějova vyměňují středová svodidla, nevěřili ve středu ráno vlastním očím. Když přišli na své pracoviště v úseku u Brodku u Prostějova, naskytl se jim neuvěřitelný pohled. Svodidla, která měli z předchozího dne připraveny na výměnu, byla fuč!

Dělníci z dálniční údržby pochopitelně ihned zavolali policii. Ta se okamžitě dala do pátrání. A úspěšného. „Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který ve středu 23. května 2012 v ranních hodinách z volně přístupného areálu Silničního střediska dálniční údržby v Brodku u Prostějova odcizil 139 kusů železných pozinkovaných středových svodidel o hmotnosti 2 390 kilogramů. Tímto jednáním celkově způsobil škodu kolem 200 tisíc korun. Za tento trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ popsal Večerníku už ve středu celou situaci Josef Bednařík, zastupující tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Trvalo však pouhé dva dny, než prostějovská kriminálka ve spolupráci s němčickou policií dopadla hlavního pachatele! „Mohu potvrdit, že díky operativnímu a rychlému šetření jsme dopadli pachatele této krádeže. Je jím mladý muž, který zřejmě ještě s dalšími komplici svodidla prodal do sběrných surovin,“ sdělil nám v pátek odpoledne telefonicky Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. Určitě nikdo nepochybuje o tom, že usvědčený muž nepracoval na krádeži dvou a půl tuny svodidel sám. Zřejmě došlo k nebývalé zlodějně pomocí nákladního automobilu, na který grázlové železné a pozinkované součásti středových svodidel naložili. „Je to smutné, když se někdo snaží udělat pro bezpečnost na této rychlostní komunikaci maximum a někdo tuto snahu chce zhatit. V tomto případě se ale naštěstí brzy podařilo ukradená svodidla nalézt,“ dodal šéf prostějovské policie Pavel Novák. Pouze odmítl sdělit, ve které sběrně surovin byli tak hloupí, že svodidla vykoupili. Muselo být přece hned jasné, že jde o nějakou lumpárnu. „Můžu jen prozradit, že o prostějovskou sběrnu nešlo,“ uzavřel toto téma Pavel Novák.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments