Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
svodidlaTo se hned tak nevidí! Dělníci, kteří nyní na rychlostní komunikaci okolo Prostějova vyměňují středová svodidla, nevěřili ve středu ráno vlastním očím. Když přišli na své pracoviště v úseku u Brodku u Prostějova, naskytl se jim neuvěřitelný pohled. Svodidla, která měli z předchozího dne připraveny na výměnu, byla fuč!

Dělníci z dálniční údržby pochopitelně ihned zavolali policii. Ta se okamžitě dala do pátrání. A úspěšného. „Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který ve středu 23. května 2012 v ranních hodinách z volně přístupného areálu Silničního střediska dálniční údržby v Brodku u Prostějova odcizil 139 kusů železných pozinkovaných středových svodidel o hmotnosti 2 390 kilogramů. Tímto jednáním celkově způsobil škodu kolem 200 tisíc korun. Za tento trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ popsal Večerníku už ve středu celou situaci Josef Bednařík, zastupující tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Trvalo však pouhé dva dny, než prostějovská kriminálka ve spolupráci s němčickou policií dopadla hlavního pachatele! „Mohu potvrdit, že díky operativnímu a rychlému šetření jsme dopadli pachatele této krádeže. Je jím mladý muž, který zřejmě ještě s dalšími komplici svodidla prodal do sběrných surovin,“ sdělil nám v pátek odpoledne telefonicky Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. Určitě nikdo nepochybuje o tom, že usvědčený muž nepracoval na krádeži dvou a půl tuny svodidel sám. Zřejmě došlo k nebývalé zlodějně pomocí nákladního automobilu, na který grázlové železné a pozinkované součásti středových svodidel naložili. „Je to smutné, když se někdo snaží udělat pro bezpečnost na této rychlostní komunikaci maximum a někdo tuto snahu chce zhatit. V tomto případě se ale naštěstí brzy podařilo ukradená svodidla nalézt,“ dodal šéf prostějovské policie Pavel Novák. Pouze odmítl sdělit, ve které sběrně surovin byli tak hloupí, že svodidla vykoupili. Muselo být přece hned jasné, že jde o nějakou lumpárnu. „Můžu jen prozradit, že o prostějovskou sběrnu nešlo,“ uzavřel toto téma Pavel Novák.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments