Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 

S prošlou občankou
Předminulou sobotu 8. března dopoledne byl devětatřicetiletý chodec přistižen na Vápenici, jak přechází po přechodu na červenou. Za toto jednání je možné udělit na místě blokovou pokutu do výše až dvou tisíc korun. Při řešení přestupku muž hlídce předložil občanský průkaz. Posléze při zapisování údajů bylo zjištěno, že doklad totožnosti je neplatný od roku 2006. Za přestupek mu teď hrozí pokuta až do výše deseti tisíc korun.

Přišla o kabelku
Předminulou neděli 9. března před polednem seděla žena na lavičce autobusové zastávky v ulici Šárka. Vedle sebe měla položenou kabelku. Znenadání k ní přistoupil mladý muž a kabelku vzal. Poškozená v ní měla finanční hotovost, mobilní telefon, klíče od nemovitostí a doklady. Hlídka provedla kontrolu okolí, ale muže nenalezla. Neznámý pachatel je tímto podezřelý z trestného činu.

Nesvědomitý řidič
V pondělí 10. března bránil nezajištěný vůz ostatním ve vyjetí z parkovacího místa. Toto vozidlo navíc nebylo zajištěno uzamknutím a mělo plně stažené okénko u řidiče. Uvnitř nebyl umístěn doklad o zaplacení parkovného. Řidič se v blízkosti nenacházel, a proto bylo přistoupeno k odtažení vozidla. Následně vyšlo najevo, že automobil je v přepisu a nový majitel nedodržel desetidenní lhůtu k přihlášení. Ani zákonná pojistka na vůz nebyla uzavřena. Na druhý den se na služebnu dostavil stávající majitel společně s prodávajícím. Předložili kupní smlouvu a vůz byl vydán. Odtah však provozovatele přijde na 2000 korun.

Roztržená občanka
Na služebnu městské policie se v úterý 11. března dostavil k projednání svého přestupku devatenáctiletý mladík. Při prokázání totožnosti předložil rozpůlený občanský průkaz, kdy tyto dvě části byly slepeny k sobě samolepící průhlednou páskou. Jak k tomuto poničení došlo, se dotyčný nemínil vyjádřit. Tímto však porušil povinnost chránit občanský průkaz před poškozením.

Trubky odvezli strážníci
Uplynulou středu 12. března v ranních hodinách si strážníci povšimli dvou mužů, kteří nesli na ramenou čtyři kusy lešenářských trubek. Pánové přiznali, že jejich záměrem bylo dopravit železo do sběrných surovin. Odkud trubky pocházejí, však nepřiznali. Tvrdili, že je nalezli na ulici Šárka. Komu trubky patří, se v dané době zjistit nepodařilo, proto byly převezeny na služebnu městské policie. Při předložení dokladů vyšlo najevo, že jeden z mužů přibližně před rokem ztratil občanský průkaz, avšak nový si doposud nevyřídil. Toto jednání je přestupkem podle zákona o občanských průkazech a věc byla předána příslušnému orgánu.

Okradena na hajzlíku
Ponechat věci bez dozoru se nevyplácí. O tomto se ve středu 12. března večer na vlastní kůži přesvědčila šestašedesátiletá žena, která si odložila dámskou kabelku v prostorách veřejných toalet v budově hlavního nádraží. Následně zjistila odcizení peněženky, kde měla hotovost ve výši osmi setz korun a osobní doklady. Na místo byla přivolána Policie ČR.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments