Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 

S prošlou občankou
Předminulou sobotu 8. března dopoledne byl devětatřicetiletý chodec přistižen na Vápenici, jak přechází po přechodu na červenou. Za toto jednání je možné udělit na místě blokovou pokutu do výše až dvou tisíc korun. Při řešení přestupku muž hlídce předložil občanský průkaz. Posléze při zapisování údajů bylo zjištěno, že doklad totožnosti je neplatný od roku 2006. Za přestupek mu teď hrozí pokuta až do výše deseti tisíc korun.

Přišla o kabelku
Předminulou neděli 9. března před polednem seděla žena na lavičce autobusové zastávky v ulici Šárka. Vedle sebe měla položenou kabelku. Znenadání k ní přistoupil mladý muž a kabelku vzal. Poškozená v ní měla finanční hotovost, mobilní telefon, klíče od nemovitostí a doklady. Hlídka provedla kontrolu okolí, ale muže nenalezla. Neznámý pachatel je tímto podezřelý z trestného činu.

Nesvědomitý řidič
V pondělí 10. března bránil nezajištěný vůz ostatním ve vyjetí z parkovacího místa. Toto vozidlo navíc nebylo zajištěno uzamknutím a mělo plně stažené okénko u řidiče. Uvnitř nebyl umístěn doklad o zaplacení parkovného. Řidič se v blízkosti nenacházel, a proto bylo přistoupeno k odtažení vozidla. Následně vyšlo najevo, že automobil je v přepisu a nový majitel nedodržel desetidenní lhůtu k přihlášení. Ani zákonná pojistka na vůz nebyla uzavřena. Na druhý den se na služebnu dostavil stávající majitel společně s prodávajícím. Předložili kupní smlouvu a vůz byl vydán. Odtah však provozovatele přijde na 2000 korun.

Roztržená občanka
Na služebnu městské policie se v úterý 11. března dostavil k projednání svého přestupku devatenáctiletý mladík. Při prokázání totožnosti předložil rozpůlený občanský průkaz, kdy tyto dvě části byly slepeny k sobě samolepící průhlednou páskou. Jak k tomuto poničení došlo, se dotyčný nemínil vyjádřit. Tímto však porušil povinnost chránit občanský průkaz před poškozením.

Trubky odvezli strážníci
Uplynulou středu 12. března v ranních hodinách si strážníci povšimli dvou mužů, kteří nesli na ramenou čtyři kusy lešenářských trubek. Pánové přiznali, že jejich záměrem bylo dopravit železo do sběrných surovin. Odkud trubky pocházejí, však nepřiznali. Tvrdili, že je nalezli na ulici Šárka. Komu trubky patří, se v dané době zjistit nepodařilo, proto byly převezeny na služebnu městské policie. Při předložení dokladů vyšlo najevo, že jeden z mužů přibližně před rokem ztratil občanský průkaz, avšak nový si doposud nevyřídil. Toto jednání je přestupkem podle zákona o občanských průkazech a věc byla předána příslušnému orgánu.

Okradena na hajzlíku
Ponechat věci bez dozoru se nevyplácí. O tomto se ve středu 12. března večer na vlastní kůži přesvědčila šestašedesátiletá žena, která si odložila dámskou kabelku v prostorách veřejných toalet v budově hlavního nádraží. Následně zjistila odcizení peněženky, kde měla hotovost ve výši osmi setz korun a osobní doklady. Na místo byla přivolána Policie ČR.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments