Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 13 tomas madrDvaadvacetiletý Tomáš Mádr šel poprvé sedět jako jeden z feťáků party kolem Ilie Sisova, kteří kradli všude po městě. Ze všech mladíků závislých na pervitinu tehdy vyfasoval nejvyšší trest. Mohly za to jeho sklony k násilí, Mádr totiž opakovaně napadal dokonce i vlastní matku! Když mu to soud všechno sečetl, vyšlo z toho celkem padesát měsíců za katrem. Odseděl si však jen něco přes dva roky a ocitl se  na svobodě. Tento pocit mu ovšem dlouho nevydržel. Velice rychle jej opět ovládly drogy i agresivní povaha.

Tomáš Mádr byl propuštěn loni v květnu. Podle svých slov si vzal pervitin hned první den, co byl propuštěn, načež problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Mádr se začal dožadovat peněz a opakovaně brutálním způsobem napadl manžela své matky. Nic ho nedokázalo zastavit. Aby se dostal do bytu, kde manželský pár vychovává malou dceru, vyrazil urostlý a svalnatý mladík několikrát dveře domu v Třebízského ulici. Nebezpečného mladíka se v té době bál celý dům. Po opakovaných útocích se nakonec ocitl znovu ve vazbě a v úterý 25. března nakonec i před soudem.

Fakt, že s Tomášem Mádrem není vše v pořádku, u soudu potvrdil i odborník. „Trpí poruchou osobnosti. Dalším problémem je dlouhodobá závislost na pervitinu. Jsem velice skeptický k tomu, že by se z ní byl schopen sám dostat. Nevidím totiž u něj žádnou motivaci,“ vypověděl u Okresního soudu v Prostějově Tomáš Novák z psychiatrické léčebny ve Šternberku, který však vyloučil, že by mladík nebyl za své jednání odpovědný. „I když je pod vlivem drogy, ví dobře, co dělá, a že by to dělat neměl,“ upozornil psychiatr. „Jediná šance je, že se s věkem zklidní. K tomu může dojít kolem čtyřicátého roku věku. Jinou šanci v tomto případě nevidím,“ naznačil smutnou diagnózu Novák.

Navzdory všem příkořím rodina za Tomášem Mádrem stále stojí. „S manželkou bychom byli rádi, kdyby se Tomáš nějaký čas léčil  někde v ústavu, ovšem nechceme, aby celý svůj život trávil ve vězení,” přimlouval se před vynesením rozsudku muž, kterého Mádr opakovaně zmlátil.

Soud však nemohl rozhodovat na základě tohoto přání. Tomáše Mádra odsoudil na 15 měsíců nepodmíněně a zároveň mu nařídil ústavní psychiatrickou léčbu. „K polehčujícím okolnostem u obžalovaného patří doznání, k těm přitěžujícím to, že se násilného jednání dopouštěl opakovaně a zároveň v době podmíněného propuštění z výkonu trestu,“ odůvodnila výši a druh trestu soudkyně Ivona Otrubová.

Rozsudek dosud není pravomocný, obě procesní strany si nechaly lhůtu pro možnost odvolání. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-