Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 11 pistakV úvodním letošním čísle jsme ve Večerníku otiskli v pravidelné rubrice „Hlas lidu - hlas Boží“ krátký dopis Jan Linharta z Prostějova. Ten v něm kritizuje zastupitele města, že při sestavování rozpočtu pro rok 2014 vůbec nešetřili a obrovský schodek ve výši osmaosmdesáti milionů korun vyrovnají jen díky finančním rezervám. Úspory města tak podle něho padnou. Proti tomuto tvrzení se ale na poslední tiskové konferenci rady města ohradil sám primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák.

 

„V prvním letošním vydání Prostějovského Večerníku jsem si přečetl příspěvek pana Linharta. Nikdy nezpochybňuji názory druhých občanů a jsem rád, když se i na stránkách novin objeví rozdílná mínění. Tento občan si myslí, že v tomto roce utratíme všechny úspory jenom díky tomu, že jsme schválili příliš schodkový rozpočet. Já pana Linharta, a stejně tak další občany Prostějova, chci ujistit, že nenecháme městskou kasu, aby tam nezůstala ani koruna! Chci zdůraznit, že když jsme schválili rozpočet na rok 2014, schválili jsme ho v deficitní podobě jenom proto, abychom zajistili dostatek finančních prostředků zejména na stavební investice. Ty peníze rozhodně neprojídáme,“ reagoval razantně Miroslav Pišťák, první muž prostějovského magistrátu. „Navíc očekáváme, že teď na začátku roku nám přijde bezmála osmnáct milionů korun ze státních dotací, které ihned poputují do rezerv města. A to nemluvím o tom, že podle dílčích výsledků hospodaření města za rok 2013 vykážeme výrazný přebytek v řádu desítek milionů korun. Z toho si snad každý uvědomí, že městskou pokladnu rozhodně neplundrujeme,“ dodal Pišťák.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments