Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 11 pistakV úvodním letošním čísle jsme ve Večerníku otiskli v pravidelné rubrice „Hlas lidu - hlas Boží“ krátký dopis Jan Linharta z Prostějova. Ten v něm kritizuje zastupitele města, že při sestavování rozpočtu pro rok 2014 vůbec nešetřili a obrovský schodek ve výši osmaosmdesáti milionů korun vyrovnají jen díky finančním rezervám. Úspory města tak podle něho padnou. Proti tomuto tvrzení se ale na poslední tiskové konferenci rady města ohradil sám primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák.

 

„V prvním letošním vydání Prostějovského Večerníku jsem si přečetl příspěvek pana Linharta. Nikdy nezpochybňuji názory druhých občanů a jsem rád, když se i na stránkách novin objeví rozdílná mínění. Tento občan si myslí, že v tomto roce utratíme všechny úspory jenom díky tomu, že jsme schválili příliš schodkový rozpočet. Já pana Linharta, a stejně tak další občany Prostějova, chci ujistit, že nenecháme městskou kasu, aby tam nezůstala ani koruna! Chci zdůraznit, že když jsme schválili rozpočet na rok 2014, schválili jsme ho v deficitní podobě jenom proto, abychom zajistili dostatek finančních prostředků zejména na stavební investice. Ty peníze rozhodně neprojídáme,“ reagoval razantně Miroslav Pišťák, první muž prostějovského magistrátu. „Navíc očekáváme, že teď na začátku roku nám přijde bezmála osmnáct milionů korun ze státních dotací, které ihned poputují do rezerv města. A to nemluvím o tom, že podle dílčích výsledků hospodaření města za rok 2013 vykážeme výrazný přebytek v řádu desítek milionů korun. Z toho si snad každý uvědomí, že městskou pokladnu rozhodně neplundrujeme,“ dodal Pišťák.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar