Dobré ráno, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 11 pistakV úvodním letošním čísle jsme ve Večerníku otiskli v pravidelné rubrice „Hlas lidu - hlas Boží“ krátký dopis Jan Linharta z Prostějova. Ten v něm kritizuje zastupitele města, že při sestavování rozpočtu pro rok 2014 vůbec nešetřili a obrovský schodek ve výši osmaosmdesáti milionů korun vyrovnají jen díky finančním rezervám. Úspory města tak podle něho padnou. Proti tomuto tvrzení se ale na poslední tiskové konferenci rady města ohradil sám primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák.

 

„V prvním letošním vydání Prostějovského Večerníku jsem si přečetl příspěvek pana Linharta. Nikdy nezpochybňuji názory druhých občanů a jsem rád, když se i na stránkách novin objeví rozdílná mínění. Tento občan si myslí, že v tomto roce utratíme všechny úspory jenom díky tomu, že jsme schválili příliš schodkový rozpočet. Já pana Linharta, a stejně tak další občany Prostějova, chci ujistit, že nenecháme městskou kasu, aby tam nezůstala ani koruna! Chci zdůraznit, že když jsme schválili rozpočet na rok 2014, schválili jsme ho v deficitní podobě jenom proto, abychom zajistili dostatek finančních prostředků zejména na stavební investice. Ty peníze rozhodně neprojídáme,“ reagoval razantně Miroslav Pišťák, první muž prostějovského magistrátu. „Navíc očekáváme, že teď na začátku roku nám přijde bezmála osmnáct milionů korun ze státních dotací, které ihned poputují do rezerv města. A to nemluvím o tom, že podle dílčích výsledků hospodaření města za rok 2013 vykážeme výrazný přebytek v řádu desítek milionů korun. Z toho si snad každý uvědomí, že městskou pokladnu rozhodně neplundrujeme,“ dodal Pišťák.

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments