Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

AKTUALIZACE: Soňa Horvátková (36) z Prostějova v životě nepracovala. Proč taky? Každý měsíc na čtyři nevlastní děti od státu dostane neuvěřitelných 51 tisíc korun! Přesto její často nezvladatelné „rodině” hrozí, že skončí na ulici. Přitom se jí dostává podpory ze všech stran a to jak od Domovní správy Prostějov, sociálního odboru prostějovské radnice či neziskových organizací.

Podle ní i jejího druha je to však stále málo. Oba shodně tvrdí, že jsou v tuto chvíli zcela zoufalí a prosí o další pomoc. Jak je to možné?

V České republice už dávno přestalo platit heslo: „kdo nepracuje, ať nejí”. Je to hlavně díky štědré sociální síti, kterou se mnozí z našich spoluobčanů naučili ždímat, jak to jen jde. Vyrostly tak u nás už generace lidí, které si své příjmy dávno odvykly spojovat s jakoukoliv prací. Extrémní případy najdeme i u nás v Prostějově. Patří mezi ně například dcera olašského krále Soňa Horvátková, která v tuto chvíli i se čtyřmi dětmi žije v bytě určeném pro maminky s dětmi v Kostelecké ulici. Z něj se kvůli problémům s dalšími nájemníky bude muset v polovině srpna vystěhovat. Přes své vysoké příjmy od státu má pocit, že na ni všichni kašlou.
Šestatřicetiletá Soňa Horvátková nikdy v životě nebyla zaměstnaná. Přesto o jejích příjmech by si jasná většina pracujících mohla nechat jen zdát. „Dohromady na dávkách měsíčně dostávám celkem jednapadesát tisíc korun. Sedmadvacet tisíc mám coby příspěvek na děti a dalších čtyřiadvacet tisíc je odměna pro mě coby pečovatelku. Zatímco z peněz na děti mi nic sebrat nemohou, tak z mé odměny mi berou asi čtrnácti tisíc na exekuce. Je to kvůli mým dluhům z mládí,” svěřila se nám se svými majetkovými poměry Soňa Horvátková, která se dušuje, že dětem nic nechybí. „Když chtějí, chodíme kdykoliv do aquaparku či do McDonald's,” říká k tomu Horvátková.
Dávky v podobné výši před ní dlouhá léta pobírala i její maminka Jadwiga Horvátková. Manželka olašského krále Jana Horvátka však letos
v červnu zemřela. „Maminka už před smrtí byla hodně nemocná. Děti mám tak v péči od března. Tři z nich porodila moje sestra a otcem jednoho z nich je můj bratr. Oba jsou zavření a problémy jsou i s jejich partnery. Proto se o ně celý život starala moje maminka a nyní po ní já. Věřte mi, že do žádného ústavu bych je nikdy v životě nedala,” vysvětlila Soňa Horvátková, která je sama bezdětná a na rozdíl od svých sourozenců zůstává stále na svobodě.

Byt v Jezdecké opustili totálně zdemolovaný
Rodina Horvátkových posledních asi deset let žila v pavlačovém domě v Jezdecké ulici. Po smrti olašského krále a následně i jeho manželky se však jejich dcera Soňa i s dětmi musela odstěhovat. Přestože děti rozhodně nelze označit za bezproblémové, důvod vystěhování je skutečně šokující. „V případě domu v Jezdecké ulici se jedná o dotované sociální bydlení. Příjmy osob, které tu žijí, nesmí překročit určitou hranici. Jenže jsme zjistili, že paní Jadwiga a po ní i její dcera dostávají tak vysoké dávky, že tu bydlet nemohou. Tím došlo k porušení pravidel a městu reálně hrozilo, že bude muset vracet třiadvacetimilionovou dotaci, kterou na vybudování domu v Jezdecké ulici dostalo,” vysvětlila Marie Hájková z Domovní správy Prostějov.
Horvátková i se svými dětmi zanechala byt v Jezdecké ulici totálně zdemolovaný. „Bylo to hrozné. Vše máme zdokumentované na řadě fotografií,” upozornil Hájková, která navzdory všemu povedené nájemníky „přes palubu” nehodila. „Po dohodě se sociálním odborem jsme jim sehnali krizový byt určený výhradně pro maminky s dětmi v Kostelecké ulici. A to i přesto, že v současnosti evidujeme celkem 463 žádostí o sociální byty a zájem o ně výrazným způsobem stále roste,” dodala Marie Hájková.

„Peníze máme, potřebujeme byt”
Byt v Kostelecké ulici, kde Soňa Horvátková žije, by měly využívat výhradně maminky samoživitelky. Přesto jsme v něm při naší návštěvě objevili i pánskou „návštěvu”. „Žijeme jako druh a družka,” připustil Josef Rafael, který se do Prostějova přestěhoval ze Znojma. Tohle však zdaleka není jediný problém. Přes své značné příjmy Horvátková při stěhování nezaplatila kauci, problém měla i s hrazením nájemného, které tu činí 5 200 korun.
To však není hlavní důvod, proč celá „rodina” bude muset byt v Kostelecké brzy opustit. Hlučné hádky obou partnerů a trable s někdy nezvladatelnými dětmi vedly ostatní nájemníky k sepsání petice. „Stěžují si v ní hlavně na randál, urážky či bezdůvodné zvonění na zvonky. Nemohli jsme to podcenit, žije tu třeba paní, která je po několika infarktech a její stav není vůbec dobrý. Každý nájemník přitom musí dodržovat určitá pravidla. Z důvodu jejich porušení jsme se rozhodli nájemní smlouvu k polovině srpna vypovědět. Vše se v případě jinak celkem slušné paní Horvátkové neobešlo bez vulgarit,” popsala Marie Hájková.
Soňa Horvátková a Josef Rafael však celou situaci vnímají jako velkou křivdu a dle svých slov se cítí zcela bezmocní. „Peníze máme, ale hlavní problém je v tom, že i tak možná skončíme na ulici. Přitom domovní správa nám bydlení pouze slibovala a nyní se nás chce prostě zbavit. My ale máme právo na to, mít kde bydlet! Jedinou naší nadějí je organizace Dobrá rodina, která slíbila, že se nám něco pokusí najít. Ale my už se nechceme stále stěhovat. Jsme zoufalí. Vůbec nevíme, co s námi bude a kam s dětmi půjdeme,” uzavřeli Soňa Horvátková a Josef Rafael.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #515 Ingeborg 2018-03-29 09:54
I have checked your blog and i have found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google's search results, but there is
a tool that can help you to create 100% unique articles, search for; boorfe's tips unlimited content

Also visit my site - DarrellChief: https://TeddyTalks.jimdo.com
Citovat
+7 #514 Marcus Aurelius 2017-08-09 06:30
Cikán obecný [Romus Vulgaris] - Noční živočich, příbuzný šimpanze. Má hnědé zbarvení, samička může mít světlou srst v oblasti hlavy. Bojí se vody a je charakterizován specifickým pachem. Původně stepní druh se přizpůsobil životu ve městech. Vyskytuje se po celém území ČR a SR. Je stěhovavý, někteří táhnou za potravou až za oceán. Samička rodí i několikrát do roka. Mláďata sají sociální dávky až do smrti. Cikán obecný loví kořist bezbrannou a na tu útočí v tlupách. Škodlivý, zákonem chráněný.
Citovat
+6 #513 Lenka Rozdolská 2017-05-31 12:27
v normálních rodinách to chodí tak, že si lidi vezmou hypotéku a buď si něco postaví, nebo si koupí nějaký starší dům, který si postupně opravují a splácejí a Romové si doslova vyřvou nové bydlení na sociálce, ta jim ho platí a oni ho vesele demolují a neplatí nájem. A potom když je to neobyvatelné, tak zase řvou, že se tam nedá bydlet a chtějí důstojné bydlení, aby mohli vychovávat x dětí a další co si vezmou do pěstounské péče, protože jejich rodiče jsou buď ve vězení nebo se o děti nestarají, tak asi tak
Citovat
0 #512 Karma 2017-05-16 12:44
Inspiring quest there. What occurred after? Thanks!Feel free to visit my site - utilize feet (zelmafoston.wo rdpress.com: https://zelmafoston.wordpress.com/category/heel-pain)
Citovat
0 #511 Jere 2017-05-08 20:57
This is the perfect site for anyone who really wants to find out about this topic.
You know a whole lot its almost hard to argue with you (not that I actually will need to?HaHa).
You certainly put a fresh spin on a topic which has
been written about for years. Great stuff, just great!Stop by my web site; severe pain (Lila: http://annamariefron.blogas.lt/serious-pain-right-after-hammertoe-surgical-procedures-13.html)
Citovat
+3 #510 Harmon 2017-05-08 00:32
Pracuji jako ostraha-ochrank a na ÚP, náplní mojí práce je udržovat pořádek - a v případě nutnosti ochraňovat úředníky před napadením „klienty", včetně fyzických útoků. Slyším, co si úředníci povídají - a vím, jak se někteří nepřizpůsobiví občané chovají. Vláda by měla zásadně omezit nadužívání soc. dávek a zasáhnout proti flákačům a „nemakačenkům" , kteří si řevem i hrozbami vynucují další a další finanční dávky a různé úlevy! Nebo jednou bude opravdu zle!!!
Citovat
-1 #509 Milan Petráš 2017-05-06 20:42
HOAX ! To už jsem měl ve spamu před deseti lety :)
Citovat
-3 #508 FoyCZ 2017-05-06 15:37
Cituji Pavil:
Mají také právo pracovat. Ale to pro cikány neplatí, že?
rasisto !!!! :D :D :D :P
Citovat
+2 #507 monika 2017-05-06 13:37
:-x skuz zit s deseti tisici
Citovat
-4 #506 Duane 2017-05-06 11:12
My spouse and I stumbled over here different web address and thought I
might as well check things out. I like what I see so now i am following you.
Look forward to finding out about your web page for a second time.


Stop by my blog ... manicure: http://imoney.mihanblog.com/post/4
Citovat
+12 #505 Pavil 2017-05-05 23:45
Mají také právo pracovat. Ale to pro cikány neplatí, že?
Citovat
+12 #504 Pavel 2017-05-05 22:33
Chce se mi zvracet,jen tu nemakavou sebranku vidím......!!!! !!
Citovat
+5 #503 Michal Kaszycki 2017-05-05 22:32
Mě by zajímal jen názor mladého Prostějovského aktivisty , který vehementně kritizuje městský úřad co na to hovoří a co dle něho by měl m.úřad i státní správa státu konat . Spravedlnost musí platit pro všechny občany bez výjimky rasy , etnika , barvy pleti atd.
Citovat
+12 #502 Ruda 2017-05-05 19:10
Kdo umí, tak umí, kdo neumí, ten čumí :-) Neumí psát, číst, nikdy makat nebudou, co ale budou a umí, nastavoat ruky, řvát po úřednících a vysmáti sedět na náměstí a říkat: Však makejte, vy chuji, ať mám co žrát !!! Nidko s tím nic neudělá, tk na co si pořád stěžujeme, jak jsme si je vychovali, tak je máme......
Citovat
+29 #501 Tomáš 2017-05-05 11:33
"Romská žena"? Spíš "Cikánská prasnice".
Citovat
+32 #500 Tomáš 2017-05-05 09:36
Za to všechno můžou běloši (vlastizrádci, psychicky degenerování, vítači, sluníčkáři, zakomplexovaní, sociální pracovníci různých neziskovek apod.), kteří pro peníze udělají všechno - zradí své bílé spoluobčany, evropské hodnoty, stát, rodinu. To oni způsobili, že bílej pracuje od rána do večera za minimální mzdu (má pouze povinnosti) a parazité všeho druhu si jen užívají (mají jen práva), nebo že v kriminálech nemusí vězni pracovat apod.
Citovat
+39 #499 ja 2017-05-05 05:08
Jsou to líné černé vo[zakázané slovo] co nikdy nebudou dělat a jen sosaj lowe z našich daní,ti čuráčci vůbec neví co to je každý ráno vztávat.Vobrátí ty svý tlustý pupky v pět ráno a spí dál do doby než začnou obtěžovat svým chováním svý vokolí!!!!!jsou k ničemu a stojí nás ročně miliardy!!!
Citovat
-19 #498 Johana Bandova 2017-05-04 23:44
Přijde mi v dnešní době až trapně jak se používá stále dokola -vy dostáváte my ne.Todle se používalo generaci zpět a slýchávalo z úst lidí znuděných nad půllitrem piva v hospodě.Dostava ji-na základě platných českých zákonů.Zda jsou špatně či dobře je věc druhá!!!Jen o[zakázané slovo]ka opakující právě onu větu ji bez přemýšlení výpusti z úst.Vy nemáte my musíme????Tak buď jsem bez zášti hrdy,že si vše na co mám vydělám bez poukazany anebo jsem pouhým otrokem!To bych musel mít jinou barvu,abych peníze taky dostával....Ou ,au,tak zaměstnankyně sociální.sfery se tedy neřídí platnými zákony o rozhodnutí výše dávek?No ale to je tedy chyba jinde,než v barvě pleti.....Omyla ni keců stále dokola bych přenechala lidem, kteří mají jako životní náplň zasekle kecy omylat
Citovat
-16 #497 pravda 2017-05-04 20:57
Cituji sasasch:
,naucte se ČEŠTINU a pak sidovolte kritizovat a spinit vsechny cigany! jste narod rasistu a xsenofobu. nic jinyho neumite jen vecna utocit na cigany. od ty soni horvatkove to je nahodou velky gesto ze si vzala do pece 4 deti, kdyz nikdy svoje nemela. 4 deti je velka zodpovednost:. vim ze je hodne takovych co nevedi co je to cistota, slusnost rad. ale za to ta zena ma srdce, a to je to, co vy bili nemate!!! nevim kde se ve vas bere ta zast, nenavist zloba. co jste to za lidi? nejsou to jenom cigani co nepracuji, mezi nami bilimi je taky fura... jdete do sebe cesky narode...

Taky,ale jde o to ,že u cikánů je to většina.

Hej zodpovednosť cigánky je taká že porodí 4 parchantov darmožráčov a ty sprostý rasista biely gádžo ich živ až do konca života...že ty čierný neandertálec... nám gádžom nadávate do rasistov lebo nechceme robiť na vaše darmožrácké a lenivé vši že?...to le logika pako
Citovat
+6 #496 Zdeňka 2017-05-04 18:51
Nevím,co je na tom pravdy?? :-) ale už nebudou žádný dávky, už se ani bílým nechce dělat :lol:
Citovat
+3 #495 Georg 2017-05-04 17:10
A KLIDNĚ DÁL VĚŘTE! ... BUDE JEŠTĚ LÍÍÍP! :cry:
Citovat
+33 #494 Sarah 2017-05-04 15:20
Víte co nikdy jsem radistka nebyla ale čeho je moc toho je příliš... Bílý jsou podle vás radostí jo? A co jsou cigáni? Hitler byl [zakázané slovo] ale měl začít s vama... Teď zato z nás Čechů strhaj kůži protože cigáni se roztahujou... Vy říkáte že my jsme rasistů ale pouze se k vám chováme stejně jako vy k nám... Nebo je snad v pořádku když cigáni řvou na Čechy jak na nakejma odpad? Možná byste se měl zamyslet... [zakázané slovo] ciganum na slušnost když to makat neumí a z bilich akorát cucaj peníze... Mám 2 děti jsme na ně sama a pobírala jsem 5000... A nakonec mi řekli že jsem se špatně narodila když jsem si žádala o příspěvek na školku... To černým neřeknou... Vzala bych vás a buď dělejte nebo si třeba chcipnete hlady jako každej jinej cech
Citovat
+16 #493 Josef 2017-05-04 13:12
tak to bych si také vzal nějaké děti na výchovu protože mě důchod nestačí stačilo by jedno mám za to.
Citovat
+25 #492 MARVIN 2017-05-04 11:36
JAROSLAV SVOBODA A OSTATNÍ TAKOVÝ [zakázané slovo]I...TAK SI JE [zakázané slovo]A NASTĚHUJTE DOMŮ KDYŽ JE TO TAKOVÁ PARTIE...VYSVĚT LETEMI PROČ TA [zakázané slovo]A BERE 51 000 NA TŘI ČERNÉ PARCHANTY KTERÉ VZALA NĚKDE V DĚCÁKU A NAŠE MATKY NA VLASTNÍ 4 DĚTI NEDOSTANOU NIC....ŽIVÍ SI JE SAMY..A FRAJERE TAKY TI TA GRAMATIKA MOC NEJDE!!!!
Citovat
-31 #491 sasasch 2017-05-04 11:14
,naucte se ČEŠTINU a pak sidovolte kritizovat a spinit vsechny cigany! jste narod rasistu a xsenofobu. nic jinyho neumite jen vecna utocit na cigany. od ty soni horvatkove to je nahodou velky gesto ze si vzala do pece 4 deti, kdyz nikdy svoje nemela. 4 deti je velka zodpovednost:. vim ze je hodne takovych co nevedi co je to cistota, slusnost rad. ale za to ta zena ma srdce, a to je to, co vy bili nemate!!! nevim kde se ve vas bere ta zast, nenavist zloba. co jste to za lidi? nejsou to jenom cigani co nepracuji, mezi nami bilimi je taky fura... jdete do sebe cesky narode...
Taky,ale jde o to ,že u cikánů je to většina.
Citovat
+21 #490 sasasch 2017-05-04 11:09
Proč je většina cikánů tak tlustých?Poměrn ě mladých a takových rozměrných.
Citovat
+23 #489 Lenka Chladová 2017-05-04 11:07
Prosím, vysvětlete mi, kdo tu koho diskriminuje. jak je možné, že tohle Romům prochází a bílým ne. Na bílé platí exekutoři, srážky z platu a žebrání na Karlově mostě? Jsem realitní makléř a vím, jak to funguje u nás v Plzni. Prodám Rómům byt v osobním vlastnictví Rómů, ti si najdou nájemní byt u jednoho majitele v bytovém domě - sociální úřad jim platí vše spojené s bydlením a oni si své peníze za utržený byt rozfofrují - auto, nový nábytek, televize 3D apod. Co je to za politiku?
Citovat
+21 #488 milan pony 2017-05-04 08:05
jak získat ze sociálky peníze,to vědí,ale jak se chovat k zapujčeným věcem,to né.je to chyba státu,cpou jim horem dolem a oni si toho neváží,jestli něco chtějí,at si to koupí,pak si toho budou vážit a pečovat o to.za ty peníze co mají mohou bydlet ve vile,ale plakat umí dobře,stát jim určite zase nějak pomuže,
Citovat
-24 #487 jaroslav svoboda 2017-05-03 22:28
zajimalo by me kdo tyhle komenty pise? to je nekdo podplatil, ale nenaucil je psat!.naka gramatika , to jim vubeci nic nerika!. tohle musel psat jaky co vysel 4,5 tridu. uz i moje 6ti leta vnucka vi jaky se pise i y . naky carky pomcky to asi ty cesi ani neznaj. hlavne ze utoci vecne na cigany! vite co? jdete nejdriv se vratte zpet do skol,naucte se ČEŠTINU a pak sidovolte kritizovat a spinit vsechny cigany! jste narod rasistu a xsenofobu. nic jinyho neumite jen vecna utocit na cigany. od ty soni horvatkove to je nahodou velky gesto ze si vzala do pece 4 deti, kdyz nikdy svoje nemela. 4 deti je velka zodpovednost:. vim ze je hodne takovych co nevedi co je to cistota, slusnost rad. ale za to ta zena ma srdce, a to je to, co vy bili nemate!!! nevim kde se ve vas bere ta zast, nenavist zloba. co jste to za lidi? nejsou to jenom cigani co nepracuji, mezi nami bilimi je taky fura... jdete do sebe cesky narode...
Citovat
-5 #486 Firga 2017-05-03 18:13
Mi mame pravo jo? Ale zajakych podminkach nektery plati 10.000kc a maj 3 dene teplou vodu ani se nedivim ze ze to rak dopada :o ale je pravda dneska ty penize nic nejsou vse je drahe skola neco stoji tet urcite kouri ji
Citovat
+38 #485 GEORGE 2017-05-03 18:13
S tímto případem se setkávám denně u nás v Břeclavi, hold [zakázané slovo]y černé nebudou nikdy pracovat od 18let budou mít důchody a parazitovat na nás a státu. Hitler měl vzít první cikány a židy kteří byli pracovití nechat na pokoji. Je to nepřizpůsobivá verbež. Chudáci lidé kteří jsou natom opravdu špatně a nic od státu nedostanou, protože jsou bílý. Je mi z toho na blití.
Citovat
+12 #484 Inka 2017-05-03 17:22
Inka je se svam nazorem trosku mimo. Cikani si dokazou penize vydupat a vyrvat.Nektere davky jsou na posouzeni socialky. Delaji podvody,aby se k penezum dostali. Socialka se jich boji.
Citovat
+33 #483 tridac tridacov 2017-05-03 11:05
"My máme právo mít kde bydlet." Toto je komická voložka celého článku. Podle jakého práva ten cikán vyřvává o právu na bydlení? Kolik vynaložil práce na své bydlení, kolik zaplatil státu za to, že může bydlet vůbec kdekoliv. At to jde vyřvávat před bezdomovce, že má právo na bydlení, ještě jsem bezdomovce mezi cikány neviděl.
Citovat
+28 #482 Dalibor Hanus 2017-05-03 10:51
To je diskriminace. Tak Cikánka nechá zdemolovat byt, zřejmě dětmi a možná ona sama, ten byt taky demolovala a pak dostane zase nový, ku.va kde to žijeme, je snad pořadník a když se neumí postarat o děti, tak šupajda do dětského domova, a té babě bych dal stan za městem a když si stan zničí, tak její problém! Stát se taky nestará o bílé lidi, natožpak o bílé, co mají děti třeba i tři. Kdy nastane konec, nerovnoprávnost i, kdy slušný člověk dostane HO.NO a Cikán co demoluje byty jako kobylky úrodu, tak dostanou nový byt, jak si myslíte že to dopadne.? Cikáni zničí další byt a budou chtít nový, a stále se to bude opakovat dokola, až se někdo naštve a podá na stát žalobu, že protěžuje Cikány, kteří stále ničí majetek který mohl užívat slušný PRACUJÍCÍ občan.
Citovat
+16 #481 sergej72 2017-05-03 09:02
pekna sprostost ,,,,,,,,,,,,,,, ,,,pítam sa ja ,,prečo potom utekaju do anglicka,, kanada ,,belgico,,,atd .ked sa tak dobre maju v česku,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
dítě do 6 let - 500 Kč,
dítě od 6 do 15 let - 610 Kč,
dítě od 15 do 26 let - 700 Kč Vlastní bydlení (patří zde i družstevní bydlení),,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1 944 Kč u jedné osoby v rodině,
2 660 Kč u dvou osob,
3 478 Kč u tří osob a
4 194 Kč u čtyř a více osob.
gde sú tie peniaze 51 tisíc
Citovat
  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem