Dobré odpoledne, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 policieVe středu proběhlo v prostorách obřadní síně prostějovské radnice slavnostní vyhlášení nejlepších pracovníků Územního odboru Policie ČR v Prostějově za rok 2012. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák, náměstek ředitele Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje Libor Krejčiřík, zástupci integrovaného záchranného systému a také představitelé veřejné správy.

Akci zahájil vedoucí Územního odboru Prostějov Pavel Novák, který tři desítky přítomných policistů i zástupců radnice přivítal a ve svém projevu zhodnotil i poděkoval za dobrou práci strážcům zákona v letošním roce. „Každý z vás svou prací přispíváte k boji proti kriminalitě v tomto městě a okolí. Vážím si vaší práce, stejně jako úzké provázanosti s kolegy z městské policie a ostatních složek integrovaného systému,“ řekl mimo jiného Pavel Novák. Po něm si vzal slovo primátor města, který podotkl, že spolupráce s policií bylo vždy jednou z priorit vedení radnice. „Jsou lidé, kteří na policisty nemají dobrého slova a jejich práci podceňují. Většinou ji ocení až ve chvíli, kdy je potřebují. A já jsem rád, že jsem v čele města, které má tak spolehlivé a úspěšné policisty schopné zajistit bezpečnost,“ poznamenal Miroslav Pišťák. 

Poté již nadešla chvíle k prvnímu ocenění. Policejní prezident Martin Červíček udělil služební medaili Za zásluhy o bezpečnost Josefu HUBENÉMU za dlouhodobé příkladné osobní služební úsilí, iniciativu a vynikající výsledky na úseku prevence kriminality, rozvoj forem, prostředků a metod policejní služby. „Jde o nejvyšší policejní vyznamenání, které v této republice je možné získat. Pan Hubený je služebně nejstarší policistou Prostějovska, po pětatřiceti letech služby nyní končí ve funkci vedoucího Obvodního oddělení v Plumlově a odchází do civilu,“ řekl Večerníku šéf prostějovské policie Pavel Novák.

Dále byly uděleny medaile ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.  Za dlouhodobé a iniciativní plnění úkolů nad rámec svých služebních povinností. U vedoucích pracovníků byla tato medaile udělena za dosahování příkladných výsledků v řídící funkci.

Oceněni byli prostějovští policisté Leoš KLUČKA, Rudolf KAPLÁNEK, Radim VANĚK, Marketa KRÁLÍČKOVÁ, Luboš JIRKOVSKÝ, Milan ŠVEC, Radomír BÁBEK, Tomáš HEBELKA a Roman ŠEVČÍK.

Jedním z hlavních bodů akce bylo slavnostní vyhlášení nejlepších pracovníků Územního odboru Prostějov za rok 2012. Nejlepšími policisty tohoto kalendářního roku v rámci obvodního oddělení Prostějov 1 se stali Petr MLČOCH a Jaromír VOZIHNOJ, za obvodní oddělení Prostějov 2 pak Radek PROCHÁZKA. Nejlepším policistou obvodního oddělení v Konice za rok 2012 se stal Petr TOMEK a obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou Blanka CIBULKOVÁ, obvodního oddělení v Plumlově Zdeněk NEUBAUER. 

Nejlepším policistou oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování za rok 2012 se stal Petr VLÁČILÍK, z oddělení hospodářské kriminality byl oceněn Jiří CHROMEC, nejlepším policistou oddělení kriminalistické techniky se stal Pavel HLAVÁČ a nejlepším dopravním policistou byl vyhlášen Jiří ŠKOP.

Vrcholem akce bylo vyhlášení nejlepšího velitel celého územního odboru. Tím je pro rok 2012 Karel JANEČEK, vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR v Konici.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-