Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 nezamestnanostDlouhá léta se zástupci prostějovského úřadu práce poprávu chlubili nejnižší mírou nezaměstnanosti tohoto regionu v rámci Olomouckého kraje. Zatímco v ostatních městech kraje bylo bez práce hodně přes deset procent lidí, Prostějovsko vykazovalo hodnoty i pod osmiprocentní hranicí. Tyto doby jsou už ale dávno pryč, aktuálně je na tom už lépe sousední Olomouc!

V prosinci míra nezaměstnanosti v celém Olomouckém kraji meziměsíčně opět vzrostla, a to o 1,1 procentního bodu na konečnou hodnotu 11,9 procenta. „Počet uchazečů se zvýšil o 3 388 osob. Na úřadech práce v Olomouckém kraji se nově zaregistrovalo 4 700 osob, což je o pětatřicet procent více než v předchozím měsíci. Během prosince nastoupilo do zaměstnání 710 osob,“ popsal současnou situaci v kraji Jaroslav Mikšaník, referent trhu práce na Úřadu práce Olomouckého kraje.

Ve všech okresech Olomouckého kraje došlo meziměsíčně k nárůstu celkového počtu uchazečů. K tomu největšímu došlo na Olomoucku, kde se počet nezaměstnaných zvýšil o 1 007 osob, okres Jeseník zase vykázal nejvyšší zvýšení míry nezaměstnanosti o 2,3 procenta.

02 graf_nezamestnanostCo se týká přímo Prostějovska, již zmíněná aktuální míra nezaměstnanosti k 31. prosinci 2012 ve výši 10,9 procenta notně přesahuje celostátní průměr, který je na hranici 9,4 procenta lidí bez práce. Aktuálně se v našem kraji může chlubit nejnižší nezaměstnaností Olomoucko s 10,5 procenty osob hledajících zaměstnání.

„V Prostějově přibylo během prosince do registru úřadu práce 457 nových klientů, celkově je tak v tomto okrese bez zaměstnání 6 223 lidí. Přitom je tady pouze 186 hlášených volných míst, což znamená, že o jedno volné místo usiluje čtyřiatřicet osob,“ vylíčil Večerníku neradostnou situaci na Prostějovsku Jaroslav Mikšaník.

Na konci prosince bylo v databázi volných míst nejvíce pracovních příležitostí pro řidiče nákladních automobilů, pro dělnické strojírenské profese jako například soustružníky, zámečníky a nástrojaře, dále pro techniky z oblasti strojírenství a také pro obchodní zástupce, kuchaře, číšníky a prodavače.

02 tabulkaV prvních dnech roku 2013 byla pracoviště úřadů práce v Olomouckém kraji vystavena navíc náporu nových nezaměstnaných, kterým skončily pracovní poměry k 31. prosinci. Během prvních tří pracovních dnů se na úřadech zaregistrovalo více než 3 200 nových uchazečů o zaměstnání.

Do 7. ledna se také přihlásilo sto nezaměstnaných, kteří přišli z výkonu trestu odnětí svobody po vyhlášení prezidentské amnestie. Na referátech hmotné nouze opět stovka amnestovaných osob požádala v prvních lednových dnech o sociální dávku, takzvanou mimořádnou okamžitou pomoc. „V Prostějově se do registru úřadu přihlásilo čtrnáct amnestovaných osob, na konickém pracovišti dva lidé čerstvě propuštění z výkonu trestu,“ dodal na závěr Jaroslav Mikšaník.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments