Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 nezamestnanostDlouhá léta se zástupci prostějovského úřadu práce poprávu chlubili nejnižší mírou nezaměstnanosti tohoto regionu v rámci Olomouckého kraje. Zatímco v ostatních městech kraje bylo bez práce hodně přes deset procent lidí, Prostějovsko vykazovalo hodnoty i pod osmiprocentní hranicí. Tyto doby jsou už ale dávno pryč, aktuálně je na tom už lépe sousední Olomouc!

V prosinci míra nezaměstnanosti v celém Olomouckém kraji meziměsíčně opět vzrostla, a to o 1,1 procentního bodu na konečnou hodnotu 11,9 procenta. „Počet uchazečů se zvýšil o 3 388 osob. Na úřadech práce v Olomouckém kraji se nově zaregistrovalo 4 700 osob, což je o pětatřicet procent více než v předchozím měsíci. Během prosince nastoupilo do zaměstnání 710 osob,“ popsal současnou situaci v kraji Jaroslav Mikšaník, referent trhu práce na Úřadu práce Olomouckého kraje.

Ve všech okresech Olomouckého kraje došlo meziměsíčně k nárůstu celkového počtu uchazečů. K tomu největšímu došlo na Olomoucku, kde se počet nezaměstnaných zvýšil o 1 007 osob, okres Jeseník zase vykázal nejvyšší zvýšení míry nezaměstnanosti o 2,3 procenta.

02 graf_nezamestnanostCo se týká přímo Prostějovska, již zmíněná aktuální míra nezaměstnanosti k 31. prosinci 2012 ve výši 10,9 procenta notně přesahuje celostátní průměr, který je na hranici 9,4 procenta lidí bez práce. Aktuálně se v našem kraji může chlubit nejnižší nezaměstnaností Olomoucko s 10,5 procenty osob hledajících zaměstnání.

„V Prostějově přibylo během prosince do registru úřadu práce 457 nových klientů, celkově je tak v tomto okrese bez zaměstnání 6 223 lidí. Přitom je tady pouze 186 hlášených volných míst, což znamená, že o jedno volné místo usiluje čtyřiatřicet osob,“ vylíčil Večerníku neradostnou situaci na Prostějovsku Jaroslav Mikšaník.

Na konci prosince bylo v databázi volných míst nejvíce pracovních příležitostí pro řidiče nákladních automobilů, pro dělnické strojírenské profese jako například soustružníky, zámečníky a nástrojaře, dále pro techniky z oblasti strojírenství a také pro obchodní zástupce, kuchaře, číšníky a prodavače.

02 tabulkaV prvních dnech roku 2013 byla pracoviště úřadů práce v Olomouckém kraji vystavena navíc náporu nových nezaměstnaných, kterým skončily pracovní poměry k 31. prosinci. Během prvních tří pracovních dnů se na úřadech zaregistrovalo více než 3 200 nových uchazečů o zaměstnání.

Do 7. ledna se také přihlásilo sto nezaměstnaných, kteří přišli z výkonu trestu odnětí svobody po vyhlášení prezidentské amnestie. Na referátech hmotné nouze opět stovka amnestovaných osob požádala v prvních lednových dnech o sociální dávku, takzvanou mimořádnou okamžitou pomoc. „V Prostějově se do registru úřadu přihlásilo čtrnáct amnestovaných osob, na konickém pracovišti dva lidé čerstvě propuštění z výkonu trestu,“ dodal na závěr Jaroslav Mikšaník.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments