Dobré ráno, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 nezamestnanostDlouhá léta se zástupci prostějovského úřadu práce poprávu chlubili nejnižší mírou nezaměstnanosti tohoto regionu v rámci Olomouckého kraje. Zatímco v ostatních městech kraje bylo bez práce hodně přes deset procent lidí, Prostějovsko vykazovalo hodnoty i pod osmiprocentní hranicí. Tyto doby jsou už ale dávno pryč, aktuálně je na tom už lépe sousední Olomouc!

V prosinci míra nezaměstnanosti v celém Olomouckém kraji meziměsíčně opět vzrostla, a to o 1,1 procentního bodu na konečnou hodnotu 11,9 procenta. „Počet uchazečů se zvýšil o 3 388 osob. Na úřadech práce v Olomouckém kraji se nově zaregistrovalo 4 700 osob, což je o pětatřicet procent více než v předchozím měsíci. Během prosince nastoupilo do zaměstnání 710 osob,“ popsal současnou situaci v kraji Jaroslav Mikšaník, referent trhu práce na Úřadu práce Olomouckého kraje.

Ve všech okresech Olomouckého kraje došlo meziměsíčně k nárůstu celkového počtu uchazečů. K tomu největšímu došlo na Olomoucku, kde se počet nezaměstnaných zvýšil o 1 007 osob, okres Jeseník zase vykázal nejvyšší zvýšení míry nezaměstnanosti o 2,3 procenta.

02 graf_nezamestnanostCo se týká přímo Prostějovska, již zmíněná aktuální míra nezaměstnanosti k 31. prosinci 2012 ve výši 10,9 procenta notně přesahuje celostátní průměr, který je na hranici 9,4 procenta lidí bez práce. Aktuálně se v našem kraji může chlubit nejnižší nezaměstnaností Olomoucko s 10,5 procenty osob hledajících zaměstnání.

„V Prostějově přibylo během prosince do registru úřadu práce 457 nových klientů, celkově je tak v tomto okrese bez zaměstnání 6 223 lidí. Přitom je tady pouze 186 hlášených volných míst, což znamená, že o jedno volné místo usiluje čtyřiatřicet osob,“ vylíčil Večerníku neradostnou situaci na Prostějovsku Jaroslav Mikšaník.

Na konci prosince bylo v databázi volných míst nejvíce pracovních příležitostí pro řidiče nákladních automobilů, pro dělnické strojírenské profese jako například soustružníky, zámečníky a nástrojaře, dále pro techniky z oblasti strojírenství a také pro obchodní zástupce, kuchaře, číšníky a prodavače.

02 tabulkaV prvních dnech roku 2013 byla pracoviště úřadů práce v Olomouckém kraji vystavena navíc náporu nových nezaměstnaných, kterým skončily pracovní poměry k 31. prosinci. Během prvních tří pracovních dnů se na úřadech zaregistrovalo více než 3 200 nových uchazečů o zaměstnání.

Do 7. ledna se také přihlásilo sto nezaměstnaných, kteří přišli z výkonu trestu odnětí svobody po vyhlášení prezidentské amnestie. Na referátech hmotné nouze opět stovka amnestovaných osob požádala v prvních lednových dnech o sociální dávku, takzvanou mimořádnou okamžitou pomoc. „V Prostějově se do registru úřadu přihlásilo čtrnáct amnestovaných osob, na konickém pracovišti dva lidé čerstvě propuštění z výkonu trestu,“ dodal na závěr Jaroslav Mikšaník.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-