Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 tuhyVůbec největší odpovědnost za špatné hospodaření podniku se všeobecně přičítá dlouholetému generálnímu řediteli a vlastníkovi OP Prostějov Františku Tuhému. V pátek jsme se už poněkolikáté vypravili k jeho výstavní vile nedaleko kostela v Plumlově. Ani tentokrát nám však nikdo neotevřel. O bývalém generálním řediteli otevřeně promluvila druhá členka dozorčí rady Helena Vyroubalová. Ta společně s dalšími bývalými zaměstnanci OP obývá panelák v Krasické ulici nedaleko prostějovského aquaparku.

„František Tuhý si coby faktický majitel a generální ředitel dlouho dělal v podniku, co chtěl. Komu se to nelíbilo, ten také mohl rychle skončit na dlažbě. Tuhý všem zaměstnancům říkal, že se musí šetřit, protože nejsou peníze. Když se na něj provalilo, že z podniku vyvedl miliony korun, byla to pro všechny velká rána! Nikdo jsme nevěděli, jak přesně se mu to povedlo,“ hořekuje i po čase Helena Vyroubalová. „Sama jsem mu to jednou vyčetla. Obořil se na mě, že mu ty peníze jenom závidím, protože mu to všechno umožnil zákon...,“ zavzpomínala Vyroubalová.

Jakým způsobem si měl Tuhý peníze vyplácet? „On, stejně jako někteří další vedoucí pracovníci, měl smluvní plat, který se vymykal kolektivní smlouvě. Další mimořádné odměny mu však valná hromada podniku nikdy neschválila. V podniku proběhlo několik ekonomických auditů a na nic se ale nikdy nepřišlo,“ zmínila se Vyroubalová.

Zřejmě i kvůli svému předchozímu hospodaření byl František Tuhý v roce 2008 ze své pozice odstaven, z fabriky jej tehdy dokonce vyvedla ochranka! Do čela podniku se dostal další pražský právník Roman Hanus, zásadní vliv na jeho hospodaření měl také Milivoj Žák. Během jejich „panování“ se na vedoucích postech v OP vystřídala řada lidí jako například krizový manažer Pavel Cesnek, kterého vystřídala dlouholetá  a uznávaná pracovnice Zuzana Vlachová. Během jejich působení musel Oděvní podnik na úrocích z úvěrů splácet bankám desetimilionové částky a i proto se stále více zadlužoval. Tento fakt mu nakonec v březnu 2010 zlomil vaz a podnik se ocitl v insolvenci. 

Jelikož se na jeho chodu podílelo řada lidí a někteří z nich stihli zavčasu odejít, není úplně snadné určit, kdo za krach kdysi velmi úspěšné společnosti s obrovskou tradicí nese největší odpovědnost. Je však dost pravděpodobné, že z působení ve vedení podniku měl leckdo finanční prospěch, na Františka Tuhého, jeho rodinu a lidi kolem něj pak padá zřejmě největší stín pochybností. Kde je však pravda, to musí rozplést kriminalisté a následně třeba soudce... 

PROSTĚJOVSKÝ Večerník se rozhodl, že se vydá po stopách bossů Oděvního podniku a všech lidí, co měli co do činění s řízením firmy a jeho následným krachem, který je dodnes obestřen rouškou tajemství, jak co doopravdy bylo... Jestli něco víte, NAPIŠTE NÁM!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-