Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tak snad už to konečně vyjde! Bezmála sedm let se město Plumlov snaží prodat prvorepublikovou vilu v Hamrech, kde v minulosti fungovala mateřská škola. Na sklonku loňského roku už to vypadalo, že se transakce zdaří, nicméně nestalo se tak. Až nyní to vypadá, že by se vše mohlo konečně obrátit k lepšímu a tento pořádně dlouhý STÍN MINULOSTI vypustit duši.

Na vilu v Hamrech má řada lidí z Plumlova krásné vzpomínky z dětství. Až do přelomu tisíciletí tam totiž fungovala mateřská školka. Její aktuální situace však není vůbec záviděníhodná. Přes všechny peripetie se však zdá, že by se její bohatý příběh mohl konečně rozrůst o novou kapitolu. Plumlovské zastupitelstvo schválilo smlouvu o prodeji této nemovitosti včetně dvou přiléhajících ovocných sadů o celkové výměře 4 397 m2 a louky o výměře 305 m2 panu Jurášovi z Brna. Celková prodejní cena je 2 427 900 korun. „Smlouva je připravena, nicméně obchod bude hotový až v momentě, kdy budou peníze na našem účtu. Zde budou zahrnuty do rezervního fondu,“ sdělil Večerníku plumlovský starosta Adolf Sušeň.
Přirozeně nás zajímalo, jaké má budoucí majitel s objektem záměry. To se nám však zjistit nepodařilo. Plumlovský starosta o plánech zájemce nic konkrétnějšího neví a kontakt na pana Juráše, kterého věnčí několik vysokoškolských titulů z oblasti umění a uměleckých věd, se Večerníku přes veškerou snahu získat nepodařilo.
Vila v Hamrech má za sebou pohnutou historii. Před druhou světovou válkou patřila jednomu z bohatých brněnských právníků. Na základě Benešových dekretů po jejím skončení přešla do majetku obce. Po revoluci potomci předválečných majitelů usilovali, aby jim byl dům vrácen. Soud však rozhodl o tom, že budova zůstane v majetku Plumlova. Objekt však už řadu let chátrá, což by se tedy v dohledné době konečně mohlo změnit.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments