Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tak snad už to konečně vyjde! Bezmála sedm let se město Plumlov snaží prodat prvorepublikovou vilu v Hamrech, kde v minulosti fungovala mateřská škola. Na sklonku loňského roku už to vypadalo, že se transakce zdaří, nicméně nestalo se tak. Až nyní to vypadá, že by se vše mohlo konečně obrátit k lepšímu a tento pořádně dlouhý STÍN MINULOSTI vypustit duši.

Na vilu v Hamrech má řada lidí z Plumlova krásné vzpomínky z dětství. Až do přelomu tisíciletí tam totiž fungovala mateřská školka. Její aktuální situace však není vůbec záviděníhodná. Přes všechny peripetie se však zdá, že by se její bohatý příběh mohl konečně rozrůst o novou kapitolu. Plumlovské zastupitelstvo schválilo smlouvu o prodeji této nemovitosti včetně dvou přiléhajících ovocných sadů o celkové výměře 4 397 m2 a louky o výměře 305 m2 panu Jurášovi z Brna. Celková prodejní cena je 2 427 900 korun. „Smlouva je připravena, nicméně obchod bude hotový až v momentě, kdy budou peníze na našem účtu. Zde budou zahrnuty do rezervního fondu,“ sdělil Večerníku plumlovský starosta Adolf Sušeň.
Přirozeně nás zajímalo, jaké má budoucí majitel s objektem záměry. To se nám však zjistit nepodařilo. Plumlovský starosta o plánech zájemce nic konkrétnějšího neví a kontakt na pana Juráše, kterého věnčí několik vysokoškolských titulů z oblasti umění a uměleckých věd, se Večerníku přes veškerou snahu získat nepodařilo.
Vila v Hamrech má za sebou pohnutou historii. Před druhou světovou válkou patřila jednomu z bohatých brněnských právníků. Na základě Benešových dekretů po jejím skončení přešla do majetku obce. Po revoluci potomci předválečných majitelů usilovali, aby jim byl dům vrácen. Soud však rozhodl o tom, že budova zůstane v majetku Plumlova. Objekt však už řadu let chátrá, což by se tedy v dohledné době konečně mohlo změnit.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném