Dobrý podvečer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tak snad už to konečně vyjde! Bezmála sedm let se město Plumlov snaží prodat prvorepublikovou vilu v Hamrech, kde v minulosti fungovala mateřská škola. Na sklonku loňského roku už to vypadalo, že se transakce zdaří, nicméně nestalo se tak. Až nyní to vypadá, že by se vše mohlo konečně obrátit k lepšímu a tento pořádně dlouhý STÍN MINULOSTI vypustit duši.

Na vilu v Hamrech má řada lidí z Plumlova krásné vzpomínky z dětství. Až do přelomu tisíciletí tam totiž fungovala mateřská školka. Její aktuální situace však není vůbec záviděníhodná. Přes všechny peripetie se však zdá, že by se její bohatý příběh mohl konečně rozrůst o novou kapitolu. Plumlovské zastupitelstvo schválilo smlouvu o prodeji této nemovitosti včetně dvou přiléhajících ovocných sadů o celkové výměře 4 397 m2 a louky o výměře 305 m2 panu Jurášovi z Brna. Celková prodejní cena je 2 427 900 korun. „Smlouva je připravena, nicméně obchod bude hotový až v momentě, kdy budou peníze na našem účtu. Zde budou zahrnuty do rezervního fondu,“ sdělil Večerníku plumlovský starosta Adolf Sušeň.
Přirozeně nás zajímalo, jaké má budoucí majitel s objektem záměry. To se nám však zjistit nepodařilo. Plumlovský starosta o plánech zájemce nic konkrétnějšího neví a kontakt na pana Juráše, kterého věnčí několik vysokoškolských titulů z oblasti umění a uměleckých věd, se Večerníku přes veškerou snahu získat nepodařilo.
Vila v Hamrech má za sebou pohnutou historii. Před druhou světovou válkou patřila jednomu z bohatých brněnských právníků. Na základě Benešových dekretů po jejím skončení přešla do majetku obce. Po revoluci potomci předválečných majitelů usilovali, aby jim byl dům vrácen. Soud však rozhodl o tom, že budova zůstane v majetku Plumlova. Objekt však už řadu let chátrá, což by se tedy v dohledné době konečně mohlo změnit.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments