Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tak snad už to konečně vyjde! Bezmála sedm let se město Plumlov snaží prodat prvorepublikovou vilu v Hamrech, kde v minulosti fungovala mateřská škola. Na sklonku loňského roku už to vypadalo, že se transakce zdaří, nicméně nestalo se tak. Až nyní to vypadá, že by se vše mohlo konečně obrátit k lepšímu a tento pořádně dlouhý STÍN MINULOSTI vypustit duši.

Na vilu v Hamrech má řada lidí z Plumlova krásné vzpomínky z dětství. Až do přelomu tisíciletí tam totiž fungovala mateřská školka. Její aktuální situace však není vůbec záviděníhodná. Přes všechny peripetie se však zdá, že by se její bohatý příběh mohl konečně rozrůst o novou kapitolu. Plumlovské zastupitelstvo schválilo smlouvu o prodeji této nemovitosti včetně dvou přiléhajících ovocných sadů o celkové výměře 4 397 m2 a louky o výměře 305 m2 panu Jurášovi z Brna. Celková prodejní cena je 2 427 900 korun. „Smlouva je připravena, nicméně obchod bude hotový až v momentě, kdy budou peníze na našem účtu. Zde budou zahrnuty do rezervního fondu,“ sdělil Večerníku plumlovský starosta Adolf Sušeň.
Přirozeně nás zajímalo, jaké má budoucí majitel s objektem záměry. To se nám však zjistit nepodařilo. Plumlovský starosta o plánech zájemce nic konkrétnějšího neví a kontakt na pana Juráše, kterého věnčí několik vysokoškolských titulů z oblasti umění a uměleckých věd, se Večerníku přes veškerou snahu získat nepodařilo.
Vila v Hamrech má za sebou pohnutou historii. Před druhou světovou válkou patřila jednomu z bohatých brněnských právníků. Na základě Benešových dekretů po jejím skončení přešla do majetku obce. Po revoluci potomci předválečných majitelů usilovali, aby jim byl dům vrácen. Soud však rozhodl o tom, že budova zůstane v majetku Plumlova. Objekt však už řadu let chátrá, což by se tedy v dohledné době konečně mohlo změnit.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla