Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 aquaparkLetošní léto budiž pochváleno! A i provozovatel největšího prostějovského koupaliště si mne ruce. Bodejť by také ne, vždyť hlavně tropický červenec a začátek srpna přilákal do aquaparku rekordní návštěvy a s tím pochopitelně i obrovské tržby. Se závěrem minulého pátku se přišlo do areálu bývalých „Koupelek“ vykoupat přes dvaasedmdesát tisíc lidí, a to ještě není konec sezóny! Už třetí rok za sebou tak bude aquapark ziskový, letos podle předběžných odhadů může jít až o čtyřsettisícové aktivum.

Koncem uplynulého týdne se Večerník dotázal šéfa Domovní správy v Prostějově, která provozuje největší městské koupaliště, na aktuální stav návštěvnosti. „V letošním roce až do této chvíle navštívilo aquapark v Koupelkách 72 364 lidí. Když si vezmeme údaj za loňský rok, tak za celou minulou sezónu přišlo třiašedesát tisíc návštěvníků. Z toho je patrné, že v roce 2013 stoupla návštěvnost o více než devět tisíc osob, a to ještě není konec sezóny. Předpokládám, že pár tropických dní ještě přijde a dostaneme se k hranici návštěvnosti osmdesáti tisíc,“ pochvaloval si Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově. Jedním dechem však poznamenal, že v průběhu uplynulého týdne se návštěvy rapidně snížily. „No, ony ty teploty nebyly nic moc, takže denně chodily tak dvě stovky spíše otužilců. Ale v příštích dnech má být ještě hodně horko, tak uvidíme,“ poznamenal šéf Domovní správy.

Zřejmě se už ale letos nezopakují červencové „hody“, kdy po tři týdny chodilo do aquaparku denně přes tři tisíce koupáníchtivých nadšenců. „Už tuto třítisícovou hranici jsme považovali za maximální, to je pak na koupališti doslova hlava na hlavě. Jenomže během jednoho dne jsme v červenci zaznamenali návštěvu čtyři tisíce třista osob. A to už byl opravdový masakr! Šlo o rekordní návštěvu za celou sedmiletou historii aquaparku,“ poznamenal s radostným úsměvem Vladimír Průša.

Vydařené léto a tím i obrovské návštěvy znamenají letos pro aquapark značný finanční přínos. „Úplně přesná čísla ode mě v tuto chvíli ještě nečekejte, protože nemáme přesně spočítány provozní náklady za červenec. Můžu ale prozradit, že už podle prvních odhadů skončí letošní sezóna ziskem, zhruba ve výši čtyřista tisíc korun. Bavíme se tu ale čistě o provozním zisku, to znamená bez odpisů, nákladů na investice a podobně. Ale rovněž dvě předchozí sezóny jsme skončili v černých číslech, jsem rád, že letos tomu nebude jinak,“ poznamenal spokojeně jednatel Domovní správy v Prostějově a dodal: „ Finanční zisky využíváme k údržbářským pracem či opravám, které jsme dříve odkládali v dobách, kdy onen zisk nebyl. Aquapark je už přece jen sedm let v provozu, takže opravy jsou častější.“

Nejkritičtější sezónou prostějovského aquaparku byl rok 2008, kdy přišlo jen pětapadesát tisíc návštěvníků.Slavný nebyl ani obdobný rok 2011, kdy v obou případech došlo ke statisícovým deficitům. „Je těžké provozovat nějaké zařízení, které je ekonomicky závislé čistě a jen na počasí. Kolikrát je to hodně stresující, hodně často jsem dřív ráno vstával a šel se nejdříve podívat z okna, jestli je hezky a jestli tak někdo vůbec do aquaparku dorazí. Poslední roky ale spím klidně,“ usmál se Vladimír Průša.

Na závěr Večerník zajímalo, zda v letošním roce proběhlo v aquaparku vše hladce po stránce bezpečnosti provozu. „Zaznamenali jsme jeden případ, kdy se po sklouznutí z tobogánu topilo malé dítě. Respektive zůstalo v bezvědomí pod hladinou. Naši plavčíci ho ale včas zpozorovali a zachránili. Došlo i k několika zraněním, kromě odřenin

a modřin jsme zaznamenali i několik zlomených končetin. Tyto aspekty ale nijak nevybočily z průměrného počtu zraněných osob v jednotlivých sezónách,“ ukončil naše pátrání po návštěvnosti v aquaparku Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově.

34 aquapark2

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-