Dobrý večer, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 zamekZámek v Ptení je majetkem prostějovského magistrátu, žádný z jeho radních se však netají názorem, že jde o dávno nechtěné vlastnictví. Statutární město se bývalou tvrz snažilo několikrát prodat, v jednom případě už byla dokonce připravena k podpisu kupní smlouva. Veškerá jednání ale nakonec zkrachovala. Naposledy projevili o zámek v havarijním stavu zájem jistí lidé z Anglie, i ty ale velmi brzy choutky na odkoupení nemovitosti přešly... Rada města Prostějova tak opět stojí před rozhodnutím, co s ptenským zámkem dál. „V minulých letech jsme investovali tři miliony korun do nové střechy, aby do zámku nezatékalo a nestala se z něj ještě větší ruina. Do celkové rekonstrukce se vzhledem k vysokým nákladům nelze pouštět, podle odborné studie by stála až stoosmdesát milionů korun.  I z těchto důvodů už několik let usilujeme o prodej ptenské tvrze,“ konstatoval nevesele Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Co se však dá udělat pro zámek, aby někomu nespadl na hlavu? „Pro letošní rok jsme schválili zabezpečení budovy zámku v Ptení, který mají Lesy města Prostějova v nájmu včetně přilehlých ploch. Objekt je v havarijním stavu, je nutné ho zabezpečit proti vniknutí a zabránit tak možným úrazům třetích osob,“ popsal nutnost oprav Jiří Pospíšil. Finanční objem potřebných stavebních prací je předběžně odhadován na pětset tisíc korun. „Zámek ve Ptení je bezesporu jednou z dominant obce, která je ovšem v havarijním stavu. Bohužel s tím nemůžeme nic dělat. Určitě bychom uvítali, kdyby se našel někdo, kdo by byl ochotný do něj investovat a udělal by v jeho prostorách třeba dům s pečovatelskou službou. Bylo by potřeba, aby se našly peníze na její zabezpečení tak, aby nadále nepředstavovala nebezpečí například pro místní děti,” vyjádřil se exkluzivně pro Večerník starosta Ptení Jiří Porteš, který dle svých slov nemá od zámku ani klíče... Otázkou zůstává, zda je ještě vůbec možné najít kupce, který by měl potřebné finance na celkovou opravu zámku. „Naše snaha najít někoho, kdo by zámek v Ptení koupil, trvá. My do toho tak velké peníze nedáme, jakékoliv náklady na rekonstrukci považuji osobně za vyhozené peníze. A také netuším, zda by se následně podařilo najít nějaké vhodné využití zámku,“ pokrčil rameny prostějovský Miroslav Pišťák, první muž prostějovského magistrátu. Posledním relativním zájemcem byli před dvěma lety Angličané, údajně s českými kořesny. „Ano, někdo z Velké Británie chtěl skutečně ptenský zámek koupit. Nakonec všechno ale dopadlo tak, že se dotyčný subjekt zalekl pětimilionové kupní ceny. Přitom výše předpokládaných nákladů na celkovou rekonstrukci tomuto zájemci nevadila... Myslím si, že v co nejkratší době zkusíme vyhlásit nový záměr prodeje a nevylučuji, že budeme ochotni zámek prodat i hluboko pod odhadní cenou,“ dodal Jiří Pospíšil.

 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments