Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 dobromiliceLidem z Dobromilic definitivně došla trpělivost. Romský teror v této obci dostoupil vrcholu a všichni slušní občané se chtějí bránit. Policii nevěří, množí se na ni jen samé stížnosti. Úterní jednání místního zastupitelstva bylo hodně bouřlivé, v jeho závěru komunální politici vyslechli zástupce přípravného výboru domobrany.

Občané Dobromilic zareagovali na zvýšenou kriminalistu místních Romů po svém. Vznikl tady přípravný výbor, který jedná s už založenou domobranou ve Šluknově. „V Dobromilicích by mohla vzniknout pobočka zaregistrovaná pod ministerstvem vnitra. Není pravda, že zastupitelstvo už schválilo založení domobrany. Ve čtvrtek večer se znovu setkáme a budeme jednat s přípravným výborem o možnostech. Neutěšenou situaci s romskými obyvateli už ale nějak musíme řešit,“ sdělil Večerníku Pavel Drnovský, starosta Dobromilic.

Mezitím v obci doznívá jeden z posledních incidentů, kdy Romové zmlátili jednoho z místních zastupitelů. Přestože policie tvrdí, že to nebylo do bezvědomí, jak jsme prezentovali minulý týden, sám zastupitel trvá na svém. „Policie mě kontaktovala teprve až poté, co jsem přišel k sobě. Ale že jsem byl několik minut skutečně bez sebe a s rozbitou hlavou, na to mám několik svědků,“ brání se Roman Krivčík.

O situaci v Dobromilicích vás budeme informovat i v dalších dnech.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-