Těžký úvodní zápas za sebou mají hráči fotbalového eskáčka. Na úvod přípravy vyzvali Banskou Bystricu, sedmý celek slovenské Fortuna ligy. Mužstvo Pavla Šustra delší dobu soupeři srdnatě vzdorovalo. Druhý poločas se mu ale hrubě nepovedl, tým tak nakonec padl 0:5.

Soupeř Prostějova zahrozil už v 6. minutě, z dálky napřáhl Kačerík, ale Bárta skvěle zasáhl. Načas to bylo od slovenského týmu vše. V 17. minutě naopak mohl proměnit Bartolomeu, po rychlé akci střílel z levého křídla těsně nad zemí, brankář dokázal vyrazit. Také Bolf se zapsal mezi střelce, ale mezi ty, co šanci neproměnili. Stalo se tak ve 28. minutě, kdy nastřelil nohu brankáře. Ve 35. minutě se radovali hosté, Domácí ztratili na hraně vápna a z protiútoku se individuálně prosadil přízemní ranou k tyči Rymarenko – 0:1. Ve 37. minutě měl obrovskou šanci Kačerík, ale míč poslal o břevno zase ven z brány.