Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 vraziPo nekonečných 269 dnech od spáchání nechutného mordu v bytě panelového domu v Okružní ulici se konečně dozvíme další podrobnosti. Hlavní obviněný v případě vraždy jednaosmdesátiletého seniora, Roman Mička, se společně se svým údajným komplicem Davidem Braunerem ode dneška bude zpovídat senátu Krajského soudu v Brně. A Večerník u toho pochopitelně nebude chybět!

Několikaměsíční informační embargo, hlavně ze strany krajské policie, bude od tohoto týdne konečně prolomeno! Při hlavním líčení u Krajského soudu v Brně se konečně Večerník dozví podrobnosti k případu, který naše redakce na jaře loňského roku pomohla významným způsobem objasnit. V pondělí a po dva další dny bude senát v čele se soudcem Tomášem Kurfiřtem vyslýchat jak obžalované, tak svědky celého případu. A samozřejmě soudní znalce. Jak jsme uvedli v minulém čísle, právě znalci posuzovali stopy zajištěné na místě činu. A podle dopisu, který Večerníku z Vazební věznice v Olomouci poslal David Brauner, na mrtvém těle nebohého starce i v jeho bytě byly nalezeny stopy pouze Romana Mičky. Z toho by logicky vyplývalo, že vraždil on. Ale jakou roli hrál v případě Brauner, se kterým Večerník byl celou dobu jeho vazebního stíhání v kontaktu? Mluvil či psal pravdu, že na místě činu se ocitnul jen proto, že mu Mička namluvil, že zde budou v rámci brigády stěhovat starou paní do jednoho z bytů? Nebo Mičkovi pomáhal vytipovat byt jednaosmdesátiletého muže, který měl mít u sebe cenné sbírky mincí, a oba společně se ho rozhodli vykrást?

„Ať Brauner nevykládá, že s vraždou nemá nic společného! Dobře, on zřejmě nevraždil, ale moc dobře věděl, že Mička touží po majetku toho starého muže. Šli do toho baráku v Okružní ulici už s cílem dostat se k té sbírce,“ pronesl před časem jeden z Prostějovanů, který se údajně s oběma obviněnými nějaký čas stýkal a znal je.

Jaká je tedy skutečnost a jak soud určí podíl viny Romana Mičky a Davida Braunera? PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který o tragédii, jenž se stala v pátek 2. března, věděl jako první a byl také tím, kdo policii přivedl na stopu po pachatelích, se celý případ rozhodl i nadále sledovat. Týden co týden se vám snažíme přinášet ty nejaktuálnější informace... A čekáme, že se zapojíte i vy! Pokud byste nám tedy chtěli cokoliv sdělit, nebo máte jakýkoliv dotaz, napište do redakce na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Žádná indicie, ani zajímavost nesmí zůstat skryta!

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments