Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 vraziPo nekonečných 269 dnech od spáchání nechutného mordu v bytě panelového domu v Okružní ulici se konečně dozvíme další podrobnosti. Hlavní obviněný v případě vraždy jednaosmdesátiletého seniora, Roman Mička, se společně se svým údajným komplicem Davidem Braunerem ode dneška bude zpovídat senátu Krajského soudu v Brně. A Večerník u toho pochopitelně nebude chybět!

Několikaměsíční informační embargo, hlavně ze strany krajské policie, bude od tohoto týdne konečně prolomeno! Při hlavním líčení u Krajského soudu v Brně se konečně Večerník dozví podrobnosti k případu, který naše redakce na jaře loňského roku pomohla významným způsobem objasnit. V pondělí a po dva další dny bude senát v čele se soudcem Tomášem Kurfiřtem vyslýchat jak obžalované, tak svědky celého případu. A samozřejmě soudní znalce. Jak jsme uvedli v minulém čísle, právě znalci posuzovali stopy zajištěné na místě činu. A podle dopisu, který Večerníku z Vazební věznice v Olomouci poslal David Brauner, na mrtvém těle nebohého starce i v jeho bytě byly nalezeny stopy pouze Romana Mičky. Z toho by logicky vyplývalo, že vraždil on. Ale jakou roli hrál v případě Brauner, se kterým Večerník byl celou dobu jeho vazebního stíhání v kontaktu? Mluvil či psal pravdu, že na místě činu se ocitnul jen proto, že mu Mička namluvil, že zde budou v rámci brigády stěhovat starou paní do jednoho z bytů? Nebo Mičkovi pomáhal vytipovat byt jednaosmdesátiletého muže, který měl mít u sebe cenné sbírky mincí, a oba společně se ho rozhodli vykrást?

„Ať Brauner nevykládá, že s vraždou nemá nic společného! Dobře, on zřejmě nevraždil, ale moc dobře věděl, že Mička touží po majetku toho starého muže. Šli do toho baráku v Okružní ulici už s cílem dostat se k té sbírce,“ pronesl před časem jeden z Prostějovanů, který se údajně s oběma obviněnými nějaký čas stýkal a znal je.

Jaká je tedy skutečnost a jak soud určí podíl viny Romana Mičky a Davida Braunera? PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který o tragédii, jenž se stala v pátek 2. března, věděl jako první a byl také tím, kdo policii přivedl na stopu po pachatelích, se celý případ rozhodl i nadále sledovat. Týden co týden se vám snažíme přinášet ty nejaktuálnější informace... A čekáme, že se zapojíte i vy! Pokud byste nám tedy chtěli cokoliv sdělit, nebo máte jakýkoliv dotaz, napište do redakce na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Žádná indicie, ani zajímavost nesmí zůstat skryta!

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments