Dobrý večer, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 kasickaV minulém čísle Večerníku jsme jako první informovali o případech vykradených telefonních automatů. Policisté na základě dopadení pachatele, který v Hrubčicích vypáčil kasičku přístroje, zjistili také jeho další trestnou činnost. Naprosto stejných skutků se totiž dopustil jak přímo v Prostějově, tak i sousedních Držovicích.

Dvaatřicetiletý chmaták z Přerova, bydlící ale na ubytovně v Pujmanově ulici v Prostějově, má hodně bohatou kriminální minulost. „Prostějovští policisté objasnili další tři případy krádeže vloupáním do telefonních automatů, ke kterým došlo na teritoriu Prostějova. V úterý pátého listopadu uvedený muž vykradl veřejný telefonní automat na ulici Vasila Škracha, o tři dny později ve Vrahovické ulici a ve čtvrtek jednadvacátého listopadu telefonní přístroj na ulici SNP v Držovicích. Ze všech odcizil po vypáčení zásobník na mince s různými finančními obnosy,
v důsledku čehož nebylo možné z automatů provést volání, kromě bezplatných tísňových telefonních linek,“ popsala činy automatového fantoma Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Jak policie zveřejnila, celková škoda odcizením byla vyčíslena na 8 300 korun, poškozením pak na 14 763 korun. „Při prověřování policisté zjistili, že podezřelý muž se již v nedávné minulosti dopustil majetkové trestné činnosti, pro kterou byl odsouzen a potrestán okresním soudem
v Přerově. Nyní mu u soudu hrozí až tříleté odnětí svobody,“ dodala Urbánková.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-