Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 kasickaV minulém čísle Večerníku jsme jako první informovali o případech vykradených telefonních automatů. Policisté na základě dopadení pachatele, který v Hrubčicích vypáčil kasičku přístroje, zjistili také jeho další trestnou činnost. Naprosto stejných skutků se totiž dopustil jak přímo v Prostějově, tak i sousedních Držovicích.

Dvaatřicetiletý chmaták z Přerova, bydlící ale na ubytovně v Pujmanově ulici v Prostějově, má hodně bohatou kriminální minulost. „Prostějovští policisté objasnili další tři případy krádeže vloupáním do telefonních automatů, ke kterým došlo na teritoriu Prostějova. V úterý pátého listopadu uvedený muž vykradl veřejný telefonní automat na ulici Vasila Škracha, o tři dny později ve Vrahovické ulici a ve čtvrtek jednadvacátého listopadu telefonní přístroj na ulici SNP v Držovicích. Ze všech odcizil po vypáčení zásobník na mince s různými finančními obnosy,
v důsledku čehož nebylo možné z automatů provést volání, kromě bezplatných tísňových telefonních linek,“ popsala činy automatového fantoma Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Jak policie zveřejnila, celková škoda odcizením byla vyčíslena na 8 300 korun, poškozením pak na 14 763 korun. „Při prověřování policisté zjistili, že podezřelý muž se již v nedávné minulosti dopustil majetkové trestné činnosti, pro kterou byl odsouzen a potrestán okresním soudem
v Přerově. Nyní mu u soudu hrozí až tříleté odnětí svobody,“ dodala Urbánková.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments