Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 17_nehoda1Ta žena se podruhé narodila! Přesně před týdnem, tj. v pondělí 16. dubna odpoledne došlo v nechvalně známé zatáčce smrti u Výšovic k závažné nehodě. Mladá řidička zde vyjela ze silnice a její auto se zřítilo ze srázu, kde se zastavilo až o několik stromů. Záchranáři ji ze zdemolovaného Volkswagenu vystříhali a s těžkým zraněním převezli do nemocnice, naštěstí bez vážného ohrožení samého života!

Přestože podle prvních výsledků policejního šetření může za karambol samotná řidička, vyvstává na povrch spousta otázek, z nichž každá zavání pořádným skandálem. Samotní policisté totiž už roky bojují za to, aby v zatáčce, kde od roku 2008 zemřeli při dopravních nehodách už tři lidé a celá řada dalších utrpěla těžká zranění, nechala správa silnic vybudovat svodidla. A výsledek? Absolutní ignorace! Pro silničáře je totiž pár desítek tisíc korun důležitějších než lidské životy...„V pondělí 16. dubna ve 14.25 hodin jela pětadvacetiletá řidička z Prostějovska vozidlem Volkswagen Golf po silnici od Prostějova směrem na Výšovice. Bohužel nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze komunikace. Při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou dostala smyk, který nezvládla a vyjela s vozidlem mimo silnici do lesního porostu. Tam se převrátila přes střechu a porazila několik stromů. Při dopravní nehodě utrpěla žena těžké zranění, se kterými byla transportována letecky do Fakultní nemocnice v Olomouci," popsal Večerníku havárii ze začátku minulého týdne Josef Bednařík, zastupující tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově. Jak ještě dodal, provedená dechová zkouška na alkohol byla u ženy negativní a celková hmotná škoda na vozidle činí sedmdesát tisíc korun.

2012 17_nehoda2Zatímco mladá řidička byla hospitalizována v nemocnici se zlomeninou stehenní kosti, samotná nehoda znovu rozvířila ostré diskuze. Především v řadách dopravní policie. „Co se týká této zatáčky u Výšovic, z dlouhodobého hlediska se jedná o výrazně nehodový úsek. V roce 2008 zde navíc byla největší koncentrace smrtelných úrazů a těžkých zranění na celé Moravě. O život zde při nehodách přišli tři lidé, dalších osm bylo těžce zraněno. Je to vyloženě nebezpečný úsek," sdělil Večerníku Michael Vafek, dopravní inženýr Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prostějově. Hned na to dodal, že uvedená zatáčka smrti nesplňuje několik bezpečnostních předpisů. „Naprosto závadné je trasování, čili vedení celé zatáčky. Navíc je špatně klopená ve směrových obloucích a a silnice má starý povrch, který už dávno neodpovídá platným normám. Ten byl v tomto úseku proveden v roce 1985, za tu dobu se výrazně ojel a stal se velmi kluzkým. A když k tomu připočteme fakt, že zatáčka je hodně nepřehledná, negativních faktorů je tady spousta. Není divu, že zde dochází k nebývalému počtu dopravních nehod s otřesnými následky," vypočítává Michael Vafek. On sám už několik let vyzývá silničáře, aby investovali, když už ne do nového povrchu vozovky, tak alespoň do svodidel v zatáčce. „Není možné, aby tady auta neustále vylétávala ze silnice. Podle výpočtů by bezpečně stačilo padesát metrů svodidel v hodnotě dvou set tisíc korun. Od správy silnic jsem ale doposud slyšel a četl pouze zamítavá stanoviska. Prý nejsou peníze... A co lidské životy a těžce zranění? Jejich hodnota byla za poslední čtyři roky spočítána už na více než padesát milionů korun! Silničáři ale váhají kvůli bezpečnosti investovat pár desítek tisíc," krčí bezradně rameny Michael Vafek.

Proberou se tedy konečně silničáři nebo krajský úřad, v jehož gesci tento úsek silnice je?

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments