Příjemnou noc, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

2012 17_nehoda1Ta žena se podruhé narodila! Přesně před týdnem, tj. v pondělí 16. dubna odpoledne došlo v nechvalně známé zatáčce smrti u Výšovic k závažné nehodě. Mladá řidička zde vyjela ze silnice a její auto se zřítilo ze srázu, kde se zastavilo až o několik stromů. Záchranáři ji ze zdemolovaného Volkswagenu vystříhali a s těžkým zraněním převezli do nemocnice, naštěstí bez vážného ohrožení samého života!

Přestože podle prvních výsledků policejního šetření může za karambol samotná řidička, vyvstává na povrch spousta otázek, z nichž každá zavání pořádným skandálem. Samotní policisté totiž už roky bojují za to, aby v zatáčce, kde od roku 2008 zemřeli při dopravních nehodách už tři lidé a celá řada dalších utrpěla těžká zranění, nechala správa silnic vybudovat svodidla. A výsledek? Absolutní ignorace! Pro silničáře je totiž pár desítek tisíc korun důležitějších než lidské životy...„V pondělí 16. dubna ve 14.25 hodin jela pětadvacetiletá řidička z Prostějovska vozidlem Volkswagen Golf po silnici od Prostějova směrem na Výšovice. Bohužel nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze komunikace. Při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou dostala smyk, který nezvládla a vyjela s vozidlem mimo silnici do lesního porostu. Tam se převrátila přes střechu a porazila několik stromů. Při dopravní nehodě utrpěla žena těžké zranění, se kterými byla transportována letecky do Fakultní nemocnice v Olomouci," popsal Večerníku havárii ze začátku minulého týdne Josef Bednařík, zastupující tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově. Jak ještě dodal, provedená dechová zkouška na alkohol byla u ženy negativní a celková hmotná škoda na vozidle činí sedmdesát tisíc korun.

2012 17_nehoda2Zatímco mladá řidička byla hospitalizována v nemocnici se zlomeninou stehenní kosti, samotná nehoda znovu rozvířila ostré diskuze. Především v řadách dopravní policie. „Co se týká této zatáčky u Výšovic, z dlouhodobého hlediska se jedná o výrazně nehodový úsek. V roce 2008 zde navíc byla největší koncentrace smrtelných úrazů a těžkých zranění na celé Moravě. O život zde při nehodách přišli tři lidé, dalších osm bylo těžce zraněno. Je to vyloženě nebezpečný úsek," sdělil Večerníku Michael Vafek, dopravní inženýr Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prostějově. Hned na to dodal, že uvedená zatáčka smrti nesplňuje několik bezpečnostních předpisů. „Naprosto závadné je trasování, čili vedení celé zatáčky. Navíc je špatně klopená ve směrových obloucích a a silnice má starý povrch, který už dávno neodpovídá platným normám. Ten byl v tomto úseku proveden v roce 1985, za tu dobu se výrazně ojel a stal se velmi kluzkým. A když k tomu připočteme fakt, že zatáčka je hodně nepřehledná, negativních faktorů je tady spousta. Není divu, že zde dochází k nebývalému počtu dopravních nehod s otřesnými následky," vypočítává Michael Vafek. On sám už několik let vyzývá silničáře, aby investovali, když už ne do nového povrchu vozovky, tak alespoň do svodidel v zatáčce. „Není možné, aby tady auta neustále vylétávala ze silnice. Podle výpočtů by bezpečně stačilo padesát metrů svodidel v hodnotě dvou set tisíc korun. Od správy silnic jsem ale doposud slyšel a četl pouze zamítavá stanoviska. Prý nejsou peníze... A co lidské životy a těžce zranění? Jejich hodnota byla za poslední čtyři roky spočítána už na více než padesát milionů korun! Silničáři ale váhají kvůli bezpečnosti investovat pár desítek tisíc," krčí bezradně rameny Michael Vafek.

Proberou se tedy konečně silničáři nebo krajský úřad, v jehož gesci tento úsek silnice je?

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments