Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 obesenecPanuje vskutku tak krutá doba, nebo prostě a jednoduše jen vše snášíme hůře než naši předci? Na tuto otázku je těžké najít jakoukoliv objektivní odpověď. V každém případě se ale zdá, že Prostějované odolávají svým strastem čím dál hůře. A jelikož se ve větší míře odmítají svěřovat odborníkům a problémy úzkostlivě tají i před svými nejbližšími, dochází leckdy k tomu nejhoršímu...

V těch nejvypjatějších chvílích totiž někteří jedinci přikročí k řešení, ze kterého ve většině případů již není cesta zpět. Skok z okna, oprátka nebo sebeupálení. Ano, i k těmto tragédiím už letos
v našem regionu došlo. Prostějovsko se bohužel stává místem s velkou koncentrací sebevrahů, přičemž z jednotlivých smutných příběhů až mrazí... V uplynulém týdnu si na život sáhli další dva lidé, pětatřicetiletý mladík v Krasické ulici a osmaosmdesátiletý senior ve Ptení! Celkem už v letošním roce počítáme osm sebevražedných pokusů, z nichž šest bylo zdařilých...
Ještě teď děsí případy dvou zmařených mladých životů, pětadvacetiletých Davida Třísky a Davida Sekaniny. Jeden byl nalezen oběšený u cyklostezky na Bedihošť, druhý si hodil oprátku kolem krku v lese na Kosíři. Ještě drastičtějším způsobem se snažila své životní těžkosti řešit hned v první den letošního roku jednatřicetiletá žena z Těšic, která se polila hořlavinou a zapálila! Pokus o sebevraždu sice přežila, ale dodnes leží v nemocnici a bude mít trvalé následky. „Šťastně“ skončil i nerozumný čin čtyřiadvacetiletého mladíka, který nedávno v Partyzánské ulici vyskočil z okna panelového domu. Další dva případy ještě nejsou zcela vyřešeny, ale veškeré doposud známé okolnosti nasvědčují tomu, že dotyční si vzali život dobrovolně. Třiatřicetiletou ženu našli záchranáři bez známek života v jednom z bytů v Brodku u Prostějova a na konci května dosud neztotožněný muž skočil pod auto na dálnici u Mořic.
A k tomu všemu přišel hodně černý minulý týden! Za velmi podivných okolností byla ve středu večer nalezena mrtvola pětatřicetiletého muže v Krasické ulici a v pátek odpoledne se taktéž ve svém domově ve Ptení oběsil osmaosmdesátiletý senior!

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-