Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 vietnamecTo se hned tak nevidí... Celníci odhalili počátkem uplynulého týdne dalšího dealera tvrdých drog, přičemž k celému zásahu došlo za vskutku zajímavých okolností! Na rychlostní komunikaci mezi Prostějovem a Olomoucí zastavili řidiče vietnamské národnosti jedoucího v luxusním Audi. Při běžné kontrole zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že by muž vezoucí v autě kamaráda, manželku a roční dítě byl něčím podezřelý. Co se však dělo dál, to by ani nejlepší režisér kriminálního filmu nenatočil...

„Olomoučtí celníci zadrželi a nepropustili na český trh tři sta gramů pervitinu. Drogu třiapadesátiletý muž ukrýval pod oblečením v oblasti genitálií,“ poskytla prvotní informaci Marie Bortlová, tisková mluvčí Celního úřadu Olomouckého kraje. Už tato zpráva byla poměrně šokující a Večerník požádal o bližší podrobnosti zásahu celníků.
„V úterý osmého července prováděli celníci běžné kontroly na rychlostní komunikaci ve směru z Prostějova do Olomouce. Krátce před sedmnáctou hodinou zastavili vytipované osobní vozidlo Audi s českou poznávací značkou. Dva muži a žena s ročním dítětem tvrdili, že nic nevezou, že jedou na výlet do Ostravy. Vzhledem k nervóznímu chování jednoho muže z osádky se celníci rozhodli použít narkotest. Stěry z rukou podezřelého muže byly pozitivní na přítomnost omamných psychotropních látek,“ uvedla Marie Bortlová.
Následně se proto celníci rozhodli provést podrobnou bezpečnostní prohlídku. „Muž ukrýval pod kalhotami v oblasti genitálií tři sta gramů pervitinu. Takové množství drogy by mělo na černém trhu hodnotu okolo tří set tisíc korun. Celníci zboží zajistili a v současnosti je případ v šetření,“ prozradila další vývoj mluvčí krajských celníků.
Vietnamci tak za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a s jedy hrozí trest odnětí svobody v délce od dvou až do deseti let. „Není to ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi omamné psychotropní látky. Od ledna letošního roku zajistili již sedmsetdeset gramů pervitinu a osm tisíc čtyřista kusů tablet s pseudoefedrinem,“ shrnula Marie Bortlová.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-